Zagraj w Starific

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że mamy dzisiaj bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe: począwszy od prostych strzelanek, przez gry zręcznościowe a na przygodówkach skończywszy. Dzisiaj przyjrzymy się produkcji adresowanej dla gracza w każdym wieku, nastawionej na logiczno – zręcznościową zabawę z bardzo prostą do opanowania mechaniką, ale wcale nie nudną czy prymitywną, a mianowicie Starific.

Zagraj w Starific

Jeśli mieliśmy kiedyś styczność z „klasycznymi” grami komputerowymi, a konkretniej tak zwanymi „arcadówkami”, czyli produkcjami znanymi ze wszelkiego rodzaju maszyn do gier, na które mogliśmy natknąć się w różnych lokalach czy nawet niektórych barach, dobre kilkanaście lat temu, kiedy posiadanie własnego komputera czy konsoli było w Polsce pewnym luksusem, a najmłodsi gracze mogli za kilka złotych spędzić godzinę lub dwie grając w takie klasyki wirtualnej rozrywki jak Space Invader czy Arkanoid.

Starific jest właśnie połączeniem wymienionych wcześniej tytułów, z mała domieszką Ponga: naszym zadaniem jest poruszanie paletką po ośmiokątnej planszy i takie odbijanie gwiazdy (pełniącej rolę „pongowej” piłeczki) w celu rozbijania znajdujących się na mapie bloków, za które gracz dostaje punkty oraz uruchamia rozmaite bonusy czy kary, jak na przykład pozwalające na powiększenie naszej paletki, zwolnienie gwiazdy (dzięki czemu łatwiej ją odbić a chaotyczność gry nie jest aż taką przeszkodą) czy też spowolnienie szybkości ruchu naszego „bohatera – paletki”.

starific

Za zdobyte punkty, gracz może odblokowywać nowe motywy tematyczne i kolorystyczne w grze, a także nowe tryby rozgrywki, poziomy trudności i tak dalej. Ponadto, Starific można uruchomić również na urządzeniach mobilnych, jak na przykład smartfon czy tablet, tak więc jeśli nasza pociecha nudzi się w podróży to możemy pomóc mu zabić nudę również w ten sposób.

Grze towarzyszy bardzo dynamiczna muzyka oraz bardzo skromna oprawa graficzna mająca na celu oddać pewne uczucie chaosu podczas zabawy oraz pozwolić na wczucie się w nieco futurystyczny klimat produkcji. Efekty natomiast, na przykład po rozbiciu kolorowych bloków, są bardzo przyjemne dla oka i barwne, dzięki czemu gra spodoba się z pewnością przede wszystkim najmłodszym odbiorcom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka