Spróbuj Swoich Sił w Grze World’s Hardest Game

Bez wątpienia gry przeglądarkowe mogą zapewnić nam mnóstwo rozrywki, która przede wszystkim powinna być niezobowiązująca. Całą ideą tego typu produkcji jest to, aby gracz nie musiał za bardzo angażować się w zabawę. Do gry można podejść w wolnej chwili, dobrze się bawić, a później zapomnieć o niej na dłuższy czas i znów powrócić bawiąc się tak samo dobrze, jak wcześniej. W dużej mierze produkcje tego typu bazują na testowaniu zręczności graczy oraz spostrzegawczości. Dobra zręczność i znakomity refleks na pewno przyda nam się w przypadku zabawy z grą World’s Hardest Game. Gra dostępna jest zupełnie za darmo na platformie Poki.pl i oferuje poziom rozrywki, jakiego na pewno wiele osób dawno nie doświadczyło. Czego można się spodziewać po tej produkcji?

Współczesne gry odzwyczaiły nas od wysokiego poziomu trudności

Nie ulega wątpliwości fakt, że w ostatnich czasach bardzo wyraźnie obniża się poziom trudności gier. Osoby pamiętające początki gier wideo w Polsce, na pewno mają świadomość tego, jak przerażająco trudne potrafiły być gry w tamtym okresie. Pasek stanu zdrowia w grach był czymś unikalnym, do tego ograniczona liczba żyć, nieziemsko trudne platformy i przeciwnicy strzelający we wszystkie strony. Dzisiaj gry skupiają się bardziej na detalach graficznych, a mniej na poziomie trudności. World’s Hardest Game na poki jest jednak zupełnie inna, to gra, w której wyraźnie czuć klimat dawnych lat, nie tylko przez prostą oprawę graficzną, ale i niesłychanie wysoki poziom trudności.

Czy zdołasz przejść 30 poziomów bez utraty życia?

World’s Hardest Game to gra nie tylko zręcznościowa, wymagająca refleksu, ale w wielu przypadkach także zabawa logiczna, doskonale trenująca umysł. Zasady wydają się niesłychanie proste. Gracz porusza się niewielkim, czerwonym kwadracikiem, używając do tego po prostu czterech kierunkowych strzałek na klawiaturze. Plansza, po jakiej się poruszamy, zawsze widoczna jest w całości na jednym ekranie. Obszar, po jakim można się poruszać, posiada tło w formie szachownicy, które z każdej strony ograniczone jest ścianami, a tych oczywiście nie da się przechodzić. Na polu gry widzimy także zielone obszary. W jednym z nich zaczynamy swoją grę, a drugi jest po prostu naszym celem, do którego trzeba dotrzeć. Zadaniem gracza jest więc dotarcie z jednej części planszy do drugiej i może byłoby to bardzo proste, gdyby nie przeszkody, które napotyka się na drodze.

Każda plansza usiana jest bowiem niebieskimi, bardzo szybko poruszającymi się kropkami. Dotknięcie takiej kropki powoduje natychmiastową śmierć i konieczność rozpoczynania danego poziomu od samego początku. Kropki mogą poruszać się na planszy nie tylko horyzontalnie czy wertykalnie, ale także wirować dookoła czy przesuwać się wężykiem, utrudniając tym samym przewidywanie ich ruchu. Czerwonym kwadratem trzeba przeciskać się między tymi kropkami, co wiązać się będzie nie tylko z koniecznością wykazania się dużym refleksem. Nierzadko planszę trzeba będzie dobrze przeanalizować zanim wykona się pierwszy ruch. Strategiczne podejście pozwala określić momenty, w których można przemieszczać kwadrat i unikać zderzenia z niebieskimi kropkami.

Jakby tego było mało, niektóre plansze wypełnione są również żółtymi kwadracikami, mniejszymi od tego, którym gracz musi sterować. To dodatkowe utrudnienie, gdyż w tym przypadku samo dojście do końca planszy nie spowoduje jej szczęśliwego ukończenia. Plansza zostanie zaliczona tylko wtedy, gdy gracz zbierze po drodze wszystkie żółte kwadraciki. Na wielu poziomach pojawiają się również pośrednie zielone strefy. To po prostu miejsca, w których gracz może bezpiecznie się zatrzymać. Dodatkowo zaliczenie takiego miejsca sprawia, że po nieudanej próbie przejścia planszy zaczynamy od ostatnio odwiedzonego zielonego punktu.

Poziom trudności wyśrubowany do granic możliwości.

Nie bez powodu gra ta nazywa się World’s Hardest Game. Nie ma tutaj ani grama kłamstwa, gdyż już pierwszy poziom, na jaki trafia gracz, wydaje się bardzo trudny, choć po krótkim zastanowieniu się nad planszą można ją dość łatwo pokonać. Gra nie ma jednak litości, gdyż każdy z kolejnych 30 poziomów jest trudniejszy od poprzedniego, zmuszając gracza do jeszcze większego skupienia i wyciskając z każdego najgłębsze pokłady strategicznego myślenia.

Zapytacie pewnie teraz, co się stanie w momencie, gdy uda się ukończyć wszystkie 30 poziomów? Cóż, teoretycznie niewiele, ale charakter gry sprawia, że prawie każdy będzie chciał się zmierzyć z zabawą od nowa. Podczas gry mamy cały czas podgląd na tzw. licznik śmierci. Małe okienko w prawym górnym rogu pokazuje łączną ilość niepowodzeń, a więc resetów naszego czerwonego kwadraciku, związanych ze zderzeniem się z niebieskimi kropkami. Gracze, którym szczęśliwie udaje się dotrzeć do ostatniego poziomu i go przejść, trafiają na światową listę rankingową, w której przydział miejsc jest zgodny z ilością naliczonych porażek. Im lepiej będzie nam szło na kolejnych poziomach i im mniej niepowodzeń zaliczymy, tym wyższa będzie pozycja w rankingu.

Gra z całą pewnością nie będzie dla osób o słabych nerwach, gdyż w wielu momentach można dosłownie wychodzić z siebie, ale jednocześnie tutaj tkwi cała tajemnica sukcesu produkcji World’s Hardest Game. Większość graczy podchodzi do zabawy ambicjonalnie. Różne fragmenty plansz tylko pozornie wydają się bardzo trudne do pokonania. Trochę treningu i przeanalizowania ścieżek poruszania się niebieskich kropek i osiągnięcie celu naprawdę staje się możliwe. Polecamy gorąco zapoznanie się z grą na stronie Poki.pl. Jest zupełnie darmowa, możliwa do ogrania na zwykłej przeglądarce, i z pewnością wciągnie Was na długie godziny.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka