Spróbuj swoich sił za kółkiem w Madalin Stunt Cars 2

Jeśli kiedyś marzyliśmy o tym, żeby spróbować słynnych „stuntów”, czyli kaskaderskich popisów samochodowych, to teraz dzięki produkcji Madalin Stunt Cars 2 możemy tego dokonać nie wychodząc z domu i przy okazji nie narażając swojego zdrowia, siedząc za klawiaturą i przed monitorem. Gra na poki, o której mowa, to przeglądarkowa pozycja, która jednak cieszy się niemałym zainteresowaniem, mimo prostego mechanizmu rozgrywki oraz sandboxowego charakteru, co oznacza tyle, że produkcja nie stawia przed graczem żadnego konkretnego celu i tak naprawdę to, co zamierzamy w niej robić zależy w całości od nas oraz możliwości silnika gry. Skoro u silniku mowa – dzięki wykorzystaniu technologii Unity, Madalin Stunt Cars 2 udało się stworzyć w miarę realistyczne scenerie oraz modele samochodów odwzorowujące te, które istnieją w rzeczywistości.

Do dyspozycji gracza oddane zostały zasadniczo dwa tryby rozgrywki: jednoosobowy oraz wieloosobowy. Swoich sił za kółkiem możemy spróbować na jednej z trzech przygotowanych przez twórców, dosyć dużych map utrzymanych, między innymi, w motywie miejskim i pustynnym. Każda z map posiada różnego rodzaju przeszkody oraz elementy mogące służyć do wykonywania rozmaitych akrobacji, jak na przykład spirale, po których możemy przejeżdżać czy rampy służące do wyskakiwania przez nie. Mapy są wspólne zarówno dla trybu jednoosobowego jak i wieloosobowego – dobrym pomysłem jest więc zaznajomienie się z nimi samodzielnie zanim przystąpimy do rozgrywki z innymi graczami. Niemniej jednak, warto pamiętać, że, tak jak wspomniano wcześniej, produkcja nie stawia przed nami konkretnych zadań do wykonania, co oznacza, że nawet w trybie wieloosobowym będziemy musieli umówić się z innymi graczami czy chcemy spróbować swoich sił w ściganiu się (na każdej z map jest dosyć miejsca na ten sposób rozgrywki), czy też sprawdzić się w skuteczności pokonywania określonych przeszkód i tak dalej.

Wybór samochodów w grze jest dosyć spory – gracze mogą wybrać jeden z około setki pojazdów a także pomalować go na dowolny kolor, wykorzystując w tym celu umieszczone w rogu ekranu suwaki pozwalające nam na wybranie interesującego nas odcienia i barwy. Niemniej jednak, każdy z modeli różni się od siebie wyłącznie wyglądem – możliwa prędkość do osiągnięcia czy sterowność pozostają bez zmian, niezależnie od auta, na które się zdecydujemy. Nie uświadczymy również oryginalnych nazw – zamiast tego samochody zostały oznaczone numerami od jednego do stu, zaś wszelki związek z rzeczywistymi odpowiednikami ogranicza się do niektórych zewnętrznych aspektów.

Mechanika gry nie obejmuje również tak zwanego modelu zniszczeń – sterowany przez nas samochód jest praktycznie niewrażliwy na wszelkiego rodzaju zderzenia czy upadki: nawet jeśli jadąc z bardzo dużą prędkością uderzymy, przykładowo, w skałę bądź ogrodzenie, zarówno auto, jak i przeszkoda pozostaną nietknięte a nasz samochód jedynie natychmiastowo stanie w miejscu. Niewielkie odstępstwo od tej reguły daje się zauważyć w trybie wieloosobowym w przypadku zderzeń z innymi graczami.

Również fizyka gry pozostawia nieco do życzenia – podczas, gdy sterowność pojazdu w zależności od osiąganej prędkości udało się zachowań w miarę realistycznie (samochód staje się coraz bardziej nieprzewidywalny, skręcanie może nas wyrzucić z trasy a nawet niewielkie ruchy kierownicą w lewo czy prawo mogą się źle skończyć), to niektóre reakcje pojazdu na takich obiektach jak wspomniane wcześniej rampy czy spirale są całkowicie niewiarygodne. Całkiem nieźle zostało jednak pod tym względem zrealizowane driftowanie i wymaga ono od gracza umiejętności kierowania pojazdem przynajmniej według zasad narzuconych przez produkcję.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną i dźwiękową to obie prezentują się nie najgorzej. Jak napisano na początku, Madalin Stunt Cars 2 wykorzystuje trójwymiarowy silnik graficzny Unity a tekstury zostały wykonane dosyć solidnie, co sprawia, że przynajmniej do pewnego stopnia świat gry wygląda realistycznie. Również kolorystyka, zarówno scenerii jak i samochodów, jest dosyć przyjemna dla oka, a przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe w zakresie produkcji przeznaczonej na przeglądarkę internetową. W grze nie uświadczymy żadnej muzyki natomiast dźwięki skręcania czy poruszania się samochodem z całą pewnością mogłyby zostać wykonane znacznie lepiej.

Podsumowując, gra jest całkiem znośną produkcją, która powinna zainteresować każdego fana wszelkiego rodzaju produkcji samochodowych, zwłaszcza związanych z wykonywaniem stuntów. Mimo że gra w pojedynkę mogłaby się dosyć szybko znudzić, to dzięki możliwości rozgrywki wieloosobowej zyskuje ona „drugie życie” i sprawia, że można przyjemnie spędzić parę godzin z innymi graczami.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka