Olly’s Medal Run

W dzisiejszych czasach gry przeglądarkowe ponownie wróciły do łask, jako jeden z popularniejszych rodzajów elektronicznej rozrywki, choć wciąż trudno im konkurować z „tradycyjnymi” produkcjami na rynku gier komputerowych. Niemniej jednak, posiadają one tę samą zaletę co gry przeznaczone na urządzenia mobilne, jak smartfony czy tablety – mianowicie na tych platformach można stworzyć produkcje proste, a przy tym interesujące i oryginalne, co z pewnością zainteresuje najmłodszych odbiorców. Przyjrzymy się jednej z takich produkcji.

Olly's Medal Run

Olly’s Medal Run, bo o tej pozycji będzie mowa, to przeglądarkowa, ale występująca również w „przenośnym” wydaniu, gra o charakterze zręcznościowo – sportowym, która w komiczny sposób prezentuje dyscypliny sportowe: bieg przez płotki oraz pływactwo – sprawdź tutaj. Gra ma nieco arcade’owy model zabawy – oznacza to, że przed graczem nie stoi żaden konkretny cel, poza uzyskaniem jak największej liczby punktów nim zakończy dane podejście – w tym przypadku musimy zbierać co jakiś czas medale, które są równowartością punktów.

Na samym początku, nim jeszcze przystąpimy do sportowej rywalizacji, musimy stworzyć naszego sportowca. Możemy wybrać dla niego jeden z dwóch zabawnych strojów: bądź to przypominający kota lub jeszcze bardziej abstrakcyjny w postaci muffinki z wiśnią. Oprócz tego, musimy zdecydować się na reprezentowanie jednego z kilkunastu dostępnych krajów – ten wybór przekłada się z kolei na wersję kolorystyczną wspomnianego wcześniej stroju, w którym będzie występował nasz bohater.

Gdy uporamy się już z tym krokiem – możemy zająć się rozgrywką. Gra składa się z następujących po sobie sekwencji i ogólnie w swojej konstrukcji przypomina duathlon – każda z sekwencji składa się z dwóch etapów: biegu przez płotki i pływackiego; wraz z ukończeniem każdej z nich zwiększa się poziom trudności (gra stopniowo staje się coraz szybsza, wywierając większą presję na graczu) oraz zdobywamy więcej medali. Sekwencje następują po sobie dopóki nie przegramy, a następuje to wtedy, gdy utracimy wszystkie trzy punkty życia, zaś dzieje się to w dwóch przypadkach: podczas biegu przez płotki, gdy przewrócimy tę przeszkodę oraz na etapie pływackim, gdy nie uda nam się utrzymać na powierzchni wody i opadniemy na dno.

olly's2

Mechanika rozgrywki jest bardzo prosta, wykorzystujemy w zabawie praktycznie tylko jeden klawisz – spację. Spacja służy nam bądź to do wykonywania skoków przez płotki lub sprawia, że nasz sportowiec pływa, gdy akurat mierzymy się z etapem pływackim. Mimo że to tylko jeden klawisz, gra wymaga od gracza odpowiedniego wyczucia czasu oraz szybkiej reakcji, zwłaszcza na późniejszych poziomach trudności, gdy będziemy mieli coraz krótszą chwilę na zaplanowanie i wymierzenie swoich ruchów.

Olly’s Medal Run posiada również wartą uwagi oprawę graficzną – jest ona kolorowa, zabawna i bardzo przyjemna dla oka. Co ważne, nie utrudnia rozgrywki, nawet gdy szybkość gry osiąga już jej górne pułapy, to wciąż jesteśmy w stanie odróżnić naszego bohatera od otoczenia oraz przeszkód. Sprawia to, że nie mamy poczucia, że produkcja staje się w pewnym momencie szczególnie niesprawiedliwa względem gracza.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka