Life – The Game

Nasze życie przybiera bardzo różnorodną formę. To jak je przeżyjemy, w dużej mierze zależy od naszego charakteru, od podejmowanych decyzji, otoczenia w jakim się znajdujemy, zbiegów okoliczności i wielu innych zmiennych, na które to najczęściej nie zwracamy specjalnej uwagi. Zazwyczaj jednak zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że losy w naszym życiu w dużej mierze zależne są od decyzji podejmowanych nawet i w ułamku sekundy.

Taką właśnie ideą, w głównej mierze, kierowali się twórcy bardzo ciekawej produkcji, jaką jest gra Life – The Game, w którą to już teraz można sobie zupełnie za darmo pograć w każdej przeglądarce internetowej. Symulator życia, bo tak trzeba tę grę określać, jest produkcją podchodzącą do naszego życia z lekkim przymrużeniem oka. Gracz musi przemierzyć wszystkie etapy życia, zmierzyć się z różnymi wyzwaniami (czasem ponosząc niestety porażkę), gdzie na podjęcie decyzji i działanie będzie naprawdę niewiele czasu. Czego można się spodziewać po tej produkcji, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną wręcz popularnością?

Mocny nacisk na zręczność oraz spostrzegawczość

W przeglądarkowej grze Life – The Game, główny nacisk postawiony został tak naprawdę na testowanie naszej zręczności, ale często także umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, a i nawet będziemy musieli wykazać się z zdolnościami matematycznymi. Format gry został przygotowany w taki sposób, aby nieustannie wymuszać na nas pośpiech i nie dawać ani chwili wytchnienia. Ile to razy zdarza się nam pracować pod presją czasu i w stresie? Jakże często to właśnie wtedy popełniamy największe życiowe błędy. Okazuje się, że prosta gra przeglądarkowa potrafi doskonale oddać tę rzeczywistość.

Cel gry jest prosty, skorelowany oczywiście z naszym prawdziwym życiem. Wszystko zaczyna się więc od naszych narodzin i…to zadaniem gracza jest doprowadzenie do tego, aby postać przez której życie mamy przechodzić, po prostu się urodziła. Już w tym momencie rozpoczyna się wyścig z czasem, który zmusza nas do solidnego wysiłku umysłowego i zręcznościowego. Trafiając klawiszem myszki w idealnym momencie, kilka razy z rzędu, nasza postać rodzi się i od tej pory rozpoczyna się cała przygoda. Nie będziemy oczywiście zdradzać dokładnie wszystkich kolejnych zadań, aby nie odbierać nikomu radości z rozgrywki, ale na pewno już pierwsza misja do wykonania uświadomi każdego w tym, że w grze liczy się czas, szybkie podejmowanie decyzji oraz bardzo dobra zręczność.

Pojawiające się jednak po drugiej misje w grze, zawsze opatrzone są szybko upływającym czasem, a ich wykonywanie prowadzi nas przez kolejne etapy życia. Zaczynamy więc jako mały bobas, który musi nauczyć się mówić i liczyć, a w późniejszym czasie poszukujemy naszej miłości, bierzemy ślub, wychowujemy dzieci i tak toczymy nasze życie aż do śmierci.

Life – The Game to ciekawe wyzwanie dla dzieci i młodzieży

Ta produkcja przeglądarkowa Life – The Game okazuje się być bardzo ciekawym wyzwaniem dla dzieci oraz młodzieży, choć oczywiście przyniesie ona mnóstwo radości każdemu, niezależnie od wieku. Szybkie podejmowanie decyzji, ekspresowo upływający czas, konieczność skupienia się i logicznego myślenia sprawiają, że gra bardzo szybko wciąga, pomimo wielu niepowodzeń, które na pewno spotkają każdego na drodze wirtualnego życia. Ciekawostką jest fakt, z jakim humorem do życia podeszli twórcy samej gry. Pomijając już mocno karykaturalną formę kolejnych zadań, przed jakimi staje gracz, to każde niepowodzenie zakończone jest krótkim pouczeniem, które niejednokrotnie rozbawi swoją formą. Pojawiające się w tym momencie sentencje mają z jednej strony wydźwięk humorystyczny, ale jednocześnie także na tyle silny, aby zachęcić gracza do podejmowania dalszych wyzwań i ponownego zmierzenia się z zadaniem, które wcześniej zakończyło się klęską.

Kolorowa grafika dobrze się prezentuje

Choć gra wydaje się niesłychanie prosta pod kątem samego pomysłu na jej stworzenie, to jednak wyraźnie postarano się tutaj o to, aby Life – The Game nie tylko bawiła, ale i cieszyła sympatycznym wyglądem. Grafika prezentuje mnóstwo kolorowych, zabawnych obrazków, które nawet na chwilę nie pozwalają nam się nudzić. Każda z pojawiających się w grze postaci ma lekko karykaturalny charakter i sprawia tym samym, że cała rozgrywka staje się niezwykle przyjemna, nawet pomimo tego, że niektóre zadania mogą zmuszać nas do wielokrotnego ich powtarzania.

Życie toczy się różnymi torami, co świetnie odzwierciedla Life – The Game

Ciekawostką jest to, że twórcy pomimo stworzenia swoistej karykatury naszego życia, zawarli w nim jakże prawdziwy element. Mianowicie gra oferuje ponad 15 różnych zakończeń, a te zależne są po prostu od naszych decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki i przechodzenia przez kolejne etapy życia. Choć Life – The Game nie należy do specjalnie długich produkcji, to jednak możliwość oglądania wielu zakończeń sprawia, że z przyjemnością po skończeniu gry będziemy do niej powracali i próbowali swoich sił ponownie, tym razem mając już spore doświadczenie.

Warto wspomnieć o tym, że Life – The Game jest produkcją zupełnie darmową, która będzie działać na większości, w miarę nowych, przeglądarek internetowych, i którą to już teraz można znaleźć na portalu internetowym Poki.pl.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka