Grand Theft Auto V już w sprzedaży

GTA V

Najbardziej oczekiwana gra roku, czyli Grand Theft Auto V, dziś oficjalnie trafiła do sprzedaży. Tytuł jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i w Europie, do Japonii trafi w przyszłym miesiącu. GTA V jest dostępne na Xboxa 360 i PlayStation 3. O wersjach na PC, PS4 i Xbox One Rockstar na razie milczy, lecz pojawienie się hitu na te platformy jest raczej kwestią czasu. „Piątka” jest najdroższą grą w historii, włożono w nią około 270 milionów dolarów. Jest to budżet równy największym kinowym produkcjom. Gdyby GTA V było filmem, to znalazłoby się wśród trzech najdroższych obrazów w dziejach Hollywood.

Akcja Grand Theft Auto V toczy się w Los Santos, czyli mieście wzorowanym na Los Angeles. Los Santos gracze pamiętają świetnie z GTA: San Andreas, gdzie było jednym z trzech miast. „Piątkowe” LS sporo się jednak różni, przede wszystkim jest nieporównywalnie większe. Świat w grze jest większy niż ten z razem wziętych GTA: SA, GTA IV i Red Dead Redemption. Ta część ma 3 głównych bohaterów (oczywiście gangsterów): Michaela, Trevora i Franklina.

GTA V
GTA V już jest sukcesem także w Polsce. Wydawcą gry w naszym kraju jest Cenega. Samych preorderów sprzedało się 20 tysięcy. A ile osób właśnie leci do sklepów po GTA? Ile osób poczeka kilka miesięcy na obniżkę ceny lub zdecyduje się zakupić używany egzemplarz? W końcu wersja podstawowa gry to grubo ponad 200 złotych. No i w końcu, ile osób rzuci się na wersję na PC, która kiedyś musi wyjść. To komputery PC są główną platformą do grania wśród rodzimych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka