Phoenix Wright: Ace Attorney

   Your Honor! I object! That was… objectionable! Wysoki sądzie! Ten świadek mówi, że nie ma chęci na zagranie w grę o nazwie Phoenix Wright Ace Attorney, bo według niego jest to „tekstówka” i okropnie ssie, ale ja udowodnię, że tak nie jest.

   Ale zanim zaczniemy omówię historię tej gry. Po raz pierwszy gra ukazała się tylko w Japonii jako Gyakuten Saiban Yomigaeru Gyakuten 11 października 2001 roku na GameBoy Advance, ale po 4 latach ukazał się na konsoli Nintendo DS, jak i na PC jako remake, a dodatkowo wyszła spoza Kraju Kwitnącej Wiśni jako Phoenix Wright: Ace Attorney. Po 2 latach premiery na NDS ukazał się także wersja na telefony komórkowe, jak na razie z jedną sprawą sądową. Teraz będę omawiał wersję na konsoli Nintendo DS.


Phoenix Wright: Ace Attorney – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Zacznijmy od fabuły. Jesteś prawnikiem o imieniu Phoenix Wright, który zaczął swoją pierwszą sprawę w celu udowodnienia swojemu przyjacielowi Larremu Butzowi, że jest niewinny. Z pomocą wyrusza mentor i przyjaciółka głównego bohatera o imieniu Mia Fey. Po spełnianiu swojej roboty kolejnego dnia przyjaciółka Phoenixa została zamordowana i jedynym podejrzanym jest jej młodsza siostra Maya. Po wzięciu tej sprawy Wright zauważył, że prokuratorem jest Miles Edgeworth, którego znał. Teraz ma przed sobą pytanie…”Dlaczego stał się bezwzględnym i okrutnym prokuratorem? Co go tak zmieniło?” Rozwiązanie tego należy do Ciebie.

   Następnie grafika. Jedyne co widzimy, to tło i postacie wtopione w nim. Każdy rysunek ma swoje określenie emocji, jak i efekty oraz dodatkowo są animowane (nawet bohaterowie poruszają ustami jak rozmawiają) oraz czasami ukazane są dymki takie jak: Objection!, Hold It!, Take That!. Dodatkowo wygląd podkreśla, czy postać jest dobra czy zła. Każda postać ma swój charakter, a oprócz tego gra ma dużo humoru. Dzięki temu nie jest nudna.


Phoenix Wright: Ace Attorney – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Kolejny temat, którego będziemy omawiać jest grywalność. Gra ma 5 spraw sądowych. Na początku gry od razu jesteśmy w sądzie i naszym celem jest wysłuchać zeznanie świadków i znaleźć zdanie, które nie zgadza się z dowodami. Oprócz tego można wycisnąć od niego jakieś informacje na temat zdarzenia opisane w nim. Oprócz tego będziesz musiał zadecydować, czy dana informacja jest ważna czy nie, zdobyć więcej informacji czy zapytać się o coś. Dodano także szanse w tej grze i regenerują się, gdy proces jest przesunięty do przodu na zdobycie więcej dowodów czy ukończenia sprawy. Za każdym razem, gdy przedstawisz zły dowód lub złamiesz warunek sądu stracisz jedną, a stracenie wszystkich oznacza Game Over. Twój klient jest winny i idzie do więzienia, a więc musisz myśleć, co robić. Zamiast wybrać daną akcję możesz użyć mikrofonu do zrobienia tego przytrzymując Y. W przypadku Press wykrzyknij „Hold It!” a w przedstawieniu dowodu zaznacz dany dowód, przytrzymaj Y i krzycz „Objection!” lub „Take That!” (w niektórych przypadkach). 5. sprawa służy jako dodatek, w którym wykorzystano wszystkie możliwości konsolki. Możesz dokładniej sprawdzić dowód, poszukać odciski palców i wykryć, do kogo należą lub odnaleźć plamy krwi nawet, gdy są zmyte. Oprócz akcji w sądzie możesz wypytać świadków, klienta a nawet innych ludzi na temat zbrodni i znaleźć różne dowody. A jeśli chodzi o zapisywanie gry, to nie ma żadnego problemu. Podczas rozprawy sądowej, a nawet w poszukiwaniu dowodów możesz zapisać grę w każdej chwili wciskając START, lub gdy zaczyna się czas rozprawy, poszukiwania, a nawet ukończenia danej sprawy.


Phoenix Wright: Ace Attorney – screeny (kliknij, by powiększyć)

   A teraz czas na dźwięk i muzykę. Muzyka w tej grze jest dobra i ciekawa, a nawet dźwięki są odtwarzane w niektórych momentach, żeby dodać nastrój, jak i w wysłuchiwaniu świadków (gdy muzyka jest szybsza, to zaczyna się kończyć rozprawa podczas sprawdzenia zeznań). Co do dźwięku, to większość postaci ma swój głos, lecz tylko w wykrzykiwaniu „Hold It!”, „Objection!” itp., co może dać nam chęć do naśladowania, a efekty dźwiękowe służą do określeń sytuacji bohatera lub otoczenia.

   A teraz czas ukończyć mój dowód, który opisałem. Gra naprawdę wciąga i trzeba użyć wyobraźni, żeby zrozumieć i polubić ją. Jak się jej nie ma, to jest uznawana za nieciekawą grę i jest się wtedy człowiekiem, który w ogóle jej nie zrozumie. To już koniec i zostawiam tutaj informacje oraz zdjęcia jak wygląda ta gra.

 

  TYTUŁ GRY:
   Phoenix Wright: Ace Attorney (Europa, USA), Gyakuten Saiban: Yomigaeru Gyakuten (Japonia)

PRODUCENT:
  Capcom

WYDAWCA:
  Capcom

GATUNEK:
  Przygodówka

DATY PREMIERY:
  Dual Screen
– 15.09.2005 (Japonia)
– 12.10.2005 (USA)
– 16.03.2006 (Europa)

Data dodania: 17 czerwca 2009Autor: GOKUSSJ6


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka