Krunker.io – czy to Counter Strike na przeglądarkę?

Miłośnicy znanych i naprawdę cenionych w ostatnim czasie gier z serii „io”, na pewno już słyszeli o pojawieniu się zupełnie nowej produkcji. Jest nią gra Krunker.io, dostępna już teraz za darmo na przeglądarki internetowe, która już na pierwszy rzut oka zdaje się nawiązywać swoim stylem do popularnej strzelanki Counter Strike. Wcielamy się w rolę żołnierza, lądując na trójwymiarowej mapie pełnej innych graczy, a naszym zadaniem jest oczywiście ich eliminacja, zbieranie punktów i zdobywanie jak najlepszej pozycji w rankingu.

Nawiązania do popularnej na komputery, jak i konsole, strzelanki widać na pierwszy rzut oka, a to oznacza, że Krunker.io ma ogromne szanse na stanie się kolejnym przeglądarkowym hitem. Na samym początku możemy wybrać swojego bohatera, którym następnie będziemy poruszać się po trójwymiarowej mapie pełnej platform, skrzynek, za którymi można się schować i różnych zakamarków, w których mogą czyhać na nas przeciwnicy. Do wyboru mamy takie klasy jak łowca poruszający się z karabinem snajperskim, detektywa z rewolwerem czy prawdziwego, rasowego zabójcę biegającego z ciężkim karabinem maszynowym.

Po wyborze postaci trafiamy na mapę, na której znajdziemy oczywiście innych, prawdziwych graczy, gdyż rozgrywka w Krunker.io jest w pełni online. Jako gracz otrzymujemy widok z pierwszej osoby, poruszając się na wszystkie strony świata klawiszami naszej klawiatury. Przed sobą widzimy również ogromny celownik, który nieco rozjeżdża się podczas chodzenia i zawęża wtedy, gdy stoimy, co ułatwia nam celowanie do innych graczy. Celownikiem kierujemy, po prostu poruszając myszką, strzelamy, naciskając jej lewy klawisz, a przyciskając i przytrzymując prawy klawisz myszy mamy przejście na widok celownika zamontowanego na broni, co ułatwia precyzyjne trafienia i jest wręcz niezbędne wtedy, gdy korzystamy z karabinu snajperskiego.

Naszym najważniejszym celem jest z jednej strony eliminacja innych wrogów, a z drugiej pozostanie jak najdłużej przy życiu. Zabawa w Krunker.io ma ewidentnie charakter deathmatch’u, a więc każdy na każdego i szybkie odrodzenia po śmierci w losowych punktach na mapie. Rozgrywka to jedna runda, ograniczona czasowo, po zakończeniu, której pojawia nam się tabela z wynikami poszczególnych graczy. Nie trudno się domyślić, że to właśnie zdobywanie punktów jest tutaj najważniejsze.

Każde zabicie przeciwnika to dopisanie punktów do naszego konta. Dostajemy ich więcej za zabicia z dużej odległości, a nieco mniej w przypadku zabicia z bliska. Dodatkowy bonus punktowy dostajemy również za zabicie przeciwnika strzałem w głowę. Wybrana przez nas postać ma swoją broń główną, charakterystyczną dla danej klasy, ale i broń opcjonalną, najczęściej w postaci małego pistoletu. Zmiana jest bardzo prosta, gdyż wystarczy wykorzystać do tego kółko na naszej myszce. Broń oczywiście można również przeładować, naciskając klawisz „R”. Przeładowanie nastąpi automatycznie, kiedy skończy się magazynek, ale warto robić to częściej, aby podczas zaciętej walki z przeciwnikiem nie zostać bez amunicji!

Sporo powiedzieliśmy już o samej rozgrywce, a więc czas najwyższy sprawdzić również, co Krunker.io oferuje pod względem graficznym, a uwierzcie, jest na co popatrzeć. Jak na grę przygotowaną pod przeglądarki internetowe, to prezentuje się ona wyjątkowo okazale i znów widać nawiązania do gry Counter Strike.

Mapy są bardzo rozbudowane, mamy wiele miejsc do schowania się, a do tego przede wszystkim są one w pełni trójwymiarowe. Choć wyglądają dość „kwadratowo”, to jednak czytelność wszystkich elementów jest doskonała, a celowanie w przeciwników nie powinno nikomu sprawiać problemów. Dużą zaletą jest tutaj na pewno ograniczenie brutalności do absolutnego minimum. Choć celem gry jest zabijanie innych graczy, to jednak oprawa graficzna została przygotowana w taki sposób, że gra ma bardziej charakter rozrywkowy, żartobliwy, niż brutalny i wulgarny. Nie ma tutaj rozlewu krwi, strzały z broni to jedynie błyski, a karykaturalna forma postaci i elementów sprawia, że bezpiecznie mogą się przy niej bawić nawet młodsze dzieci. O tym, że mamy do czynienia ze strzelanką, zdradza jedynie dźwięk, który dość wiernie oddaje strzały z różnych rodzajów broni. Swoją drogą oprawa dźwiękowa w tej produkcji jest naprawdę atrakcyjna.

Przyjemna dla oka, minimalistyczna, ale bardzo grywalna produkcja z pewnością może niejedną osobę wciągnąć do zabawy na długie godziny. Rundy są stosunkowo krótkie, a sterowanie na tyle intuicyjne, że nawet ktoś nieobeznany w strzelankach może szybko się wprawić i osiągać coraz lepsze wyniki.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka