Backflipper – produkcja prosta i wciągająca

Ostatnimi laty coraz większą popularność zdobywają gry, w których sterowanie ogranicza się do kilku lub nawet jednego przycisku. Nietrudno sobie wyobrazić, dlaczego tak jest. Tempo nowoczesnego sprawia, że niewielu ludzi może sobie pozwolić na komfort uczenia się rozbudowanych reguł gry i skomplikowanego układu klawiszy. Przykładem takiej gry jest Backflipper dostępny z poziomu serwisu Poki.pl.

W grze Backflipper sterujemy kwadratowym ludzikiem, który musi wykonać skok do tyłu z jednej platformy na drugą, przy okazji wykazując się swoimi zdolnościami ekwilibrystycznymi, które eksponuje poprzez fikołki do tyłu. Wspomniane backflipy nagradzane są dodatkowymi punktami, które otrzymamy za daną sesję. Jak w wielu prostych grach tego typu, Backflipper nie dzieli rozgrywki na klasyczne poziomy, lecz stawia przed graczem niekończące się wyzwanie – rozgrywka trwać będzie dopóty, dopóki nie powinie się mu (w tym wypadku dosłownie) noga. Chociaż przy akrobacjach, które wykonuje postać gracza nietrudno o złamanie karku, nigdzie nie jest wprost powiedziane, że nasza postać umiera – nawet spadając z wysokości biurowca kwadratowy ludzik będzie wyglądał na co najwyżej ogłuszonego, co jest graficznie wyrażone w postaci gwiazdek szybujących wokół jego głowy. Można więc z pewną dozą pewności uznać, że gra jest odpowiednia dla dzieci i młodzieży.

Mamy do dyspozycji różne postaci. Zmiana postaci nie ma wyłącznie charakteru kosmetycznego – każdy z avatarów różni się statystykami takimi jak siła skoku, szybkość wykonywania obrotów i tym podobne. Istnieje też możliwość (bardzo drastycznej!) zmiany scenerii. Początkowo skaczemy po typowo wielkomiejskiej planszy, z dachu biurowca na biurowiec, lecz jeśli chcemy, możemy zakupić poziom umieszczony w lesie lub nawet w przestworzach. Za dodatkowe skórki dla postaci i poziomów płacimy wewnętrzną walutą w postaci złotych pieniążków. Wspomniane monety można zdobyć na dwa sposoby. Pierwszy polega na łapaniu monet dość hojnie rozdystrybuowanych na planszy, natomiast drugi to typowe, niestety, dla dzisiejszego świata gier mikrotransakcje. Niemniej jednak są one całkowicie opcjonalne i wszystko, co gra ma nam do zaoferowania możemy zdobyć własnym wysiłkiem.

Oprawa graficzna jest bardzo podobna do tego, co prezentują inne gry tego rodzaju. Mianowicie, zarówno postać jak i przestrzeń, w której się porusza jest ukazana w uproszczonej formie przy pomocy sześcianów, lub, jak kto woli, “voxeli”. Bez wątpienia taka grafika ma swój specyficzny urok, a poza tym pełni rolę funkcjonalną, gdyż priorytetem jest możliwość uruchomienia gry nawet na słabszych technicznie urządzeniach, również na telefonach – Backflipper poza swoją wersją przeglądarkową jest dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne.

Muzyka występuje tylko w menu głównym, w trakcie samej rozgrywki natomiast słyszymy tylko dźwięki otoczenia i mniej lub bardziej radosne (w zależności od tego, czy mieliśmy miękkie lądowanie) okrzyki wybranej postaci. Nie jest to oczywiście wada, odpowiednie wymierzenie skoku wymaga pewnego skupienia, a natrętna ścieżka dźwiękowa tylko utrudniałaby to zadanie.

Podsumowując, Backflipper jest doskonałą grą zapewniającą nieskomplikowaną, ale też niebanalną rozrywkę zarówno na krótkie, jak i dłuższe posiedzenia. Mimo dużej konkurencji, pozycja ta wyróżnia się poziomem doszlifowania i obszerną zawartością, którą można odblokować bez płacenia choćby grosza. Bez wątpienia warto się z nią zapoznać niezależnie od tego, czy akurat wypoczywamy w domu, czy korzystamy z dłuższej przerwy w pracy.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka