Tekken 3 – postacie w grze, opis postaci

Tekken 3 to prawdziwie legendarna gra, dla wielu najlepsza bijatyka konsolowa w dziejach gier wideo. Zadebiutowała co prawda na rynku na automatach typu Namco System 12 w 1997 roku, ale już w 1998 trafiła na konsolę PlayStation (PSX). W rankingach najlepszych gier na konsoli PSX Tekken 3 zajmuje czołowe miejsca. Gracze lubią Tekkena 3 nie tylko z uwagi na świetny gameplay i po prostu chęć mordobicia, lecz również z uwagi na ciekawe postacie w grze. Warto poznać nieco lepiej wszystkie postacie dostępne w grze Tekken 3.

Zawodnikami dostępnym w Tekkenie 3 od samego początku gry są Lei Wulong, Nina Williams, Paul Phoenix, Yoshimitsu, Eddy Gordo, Forest Law, Hwoarang, Jin Kazama, King i Ling Xiaoyu. Jak nietrudno więc policzyć, postaci tych jest dziesięć, jednak istnieje możliwość odblokowania kolejnych. Zapoznajmy się z najważniejszymi informacjami o tych postaciach z gry.

Lei Wulong

Jest to policjant z Hongkongu, w dodatku wyróżniający się superglina. Z sukcesami walczy z przestępczością, w tym przestępczością międzynarodową. Z narodowości Chińczyk. Jego stylem są chińskie sztuki walki, w szczególności kung fu. Postać jest inspirowana w pewien sposób Jackie Chanem. Lei Wulong występował poprzednio w Tekken 2, gdzie pojawił się po raz pierwszy.

Nina Williams

Pochodząca z Irlandii zgrabna blondynka, a jednocześnie niezwykle niebezpieczna kobieta. Sprawia wrażenie ostrej suki. Opanowała techniki zabijania oparte na aikido i bono. Posiada siostrę Annę Williams, z którą ma dość napięte relacje. Była obiektem testów podczas badań kriogenicznych. Anna Williams występowała poprzednio w grach Tekken 1 i Tekken 2.

Paul Phoenix

Amerykanin z narodowości, posiadający dość bujną i długą, lecz postawioną ku górze, czuprynę. Podczas walki bazuje na judo. Lubi szybką jazdą na motorze. Z zawodu jest ochroniarzem. Paul Phoenix występował poprzednio w grach Tekken 1 i Tekken 2.

Yoshimitsu

Choć wygląda niezwykle w groźnie, to jest dobrodusznym człowiekiem. Yoshimitsu jest przywódcą klanu Manji, który zajmuje się okradaniem bogatych ludzi zaangażowanych w działalność przestępczą, aby tak zdobyte zyski przekazać osobom biednym. Yoshimitsu w każdej części serii Tekken wygląda inaczej, ponieważ nosi egzkoszkielet. Nieodłącznym atrybutem tej postaci jest miecz, dzięki temu wygląda jak wojownik ninja. Yoshimitsu występował poprzednio w grach Tekken 1 i Tekken 2.

Eddy Gordo

Eddy jest obywatelem Brazylii. Używa stylu capoeira, a więc walczy w rym muzyki. Wychował się w niezwykle bogatej rodzinie, lecz doświadczył tragicznej śmierci swojego ojca, który został zamordowany. Gordo chce pomścić śmierć ojca, dopadając osoby odpowiedzialne za ten czyn. Eddy jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Forest Law

Jest synem Marshalla Law, który występował w poprzednich dwóch częściach serii. Tak jak ojciec, przypomina Bruce’a Lee, gdyż korzysta ze stylu jeet kune do (droga przechwytującej pięści). Żyje w dobrych relacjach z Paulem Phoenixem, który jest przyjacielem jego ojca. Jest obywatelem Stanów Zjednoczonych. Forest Law jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Hwoarang

Pochodzi z Korei Południowej i jest uczniem Baek Doo Sana. Perfekcyjnie opanował sztukę walki taekwondo, czego nauczył go mistrz Baek. Chce pomścić swojego mistrza. Hwoarang jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Jin Kazama

Jest Japończykiem. Jego ojcem jest Kazuya Mishima, matką Jun Kazama, a dziadkiem Heihachi Mishima. To dziadek Heihachi uczył go sztuki walki. Nie był wychowywany przez ojca. Opanował dwa style karate – jeden oparty na stylu z rodziny Mishima, a drugi oparty na stylu z rodziny Kazama. Jin Kazama jest postacią, która debiutuje w Tekken 3 oraz występuje na kultowej już okładce gry z błyskawicą przechodzącą przez rękawice.

King

Co prawda King pojawił się już poprzednich dwóch częściach serii, jednak wówczas był to inny King – James King, będący mistrzem bohatera z Tekkena 3. Po śmierci oryginalnego Kinga, która nastąpiła przed wydarzeniami z Tekken 3, King przejął jego obowiązki. King Jest Meksykaninem, na twarzy nosi maskę tygrysa, którą przejął po swoim zmarłym mistrzu. Jego styl walki to wrestling.

Ling Xiaoyu

To niska i szczupła uśmiechnięta dziewczyna, która pochodzi z Chin. Posiada zwierzaka o w imieniu Panda, który jest jednocześnie inną grywalną postacią występująca w grze. Używa stylu hakke ken, który sama stworzyła i który składa się z połączenia różnych stylów walki. Ling Xiaoyu jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Kuma

To waleczny niedźwiedź, który jest ochroniarzem Heihachiego Mishimy. Kuma podkochuje się w Pandzie, czyli zwierzaku należącym do Ling Xiaoyu. Kuma poprzez swoje zachowanie objawiające się w kontakcie z ludźmi przypomina bardzo postać niedźwiedzia Wojtka, który wraz z żołnierzami armii Generała Andersa brał udział w II wojnie światowej. Niewykluczone, że to na niedźwiedziu Wojtki wzorowali się twórcy Tekkena tworząc tę postać w serii. Postać Kumy występował już w Tekkenie 1 i 2, jednak wcześniejszy zwierzak był niedźwiedzim ojcem Kumy z Tekken 3.

Panda

Jak wskazuję imię, postać ta jest zwierzęciem, ssakiem z gatunku panda. Jej właścicielką jest Chinka Ling Xiaoyu. Panda opanowała niedźwiedzie sztuki walki (Kuma style). Panda jest zwierzęcą postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Julia Chang

Jest z amerykanką z pochodzenia, mającą korzenie indiańskie. Jej przybrana matka Michelle Chang występowała w poprzednich dwóch częściach serii, z kolei jej biologiczni rodzice zmarli, gdy była dzieckiem. Julia Chang jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Gun Jack

Androidy „Jack” występują w Tekkenie od pierwszej odsłony. Zmianie ulegają ich modele, a zarazem i nazwy. W pewien sposób przypominają Terminatory. Gun Jack ma pochodzenie rosyjskie. Potrafi latać i efektownie tańczyć kozaka. Gun Jack jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Mokujin

To drewniana kukła, w którą tchnięto ducha. Historia ukazana w grze pokazuje, że doznaje znęcania ze strony żony (względnie konkubiny, nie jest wyjaśniona ta relacja), również z tego samego „gatunku”. Wypada zaznaczyć, że nie jest związany w żaden sposób z Grzegorzem Rasiakiem – polskim piłkarzem, uczestnikiem mistrzostw świata w 2006 roku. Cechą charakterystyczną „drewniaka” jest to, że nie posiada żadnego stylu walki, lecz naśladuje losowo style innych postaci z Tekkena 3. Mokujin jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Anna Williams

Irlandka, siostra Anny Williams. Nie jest tak porywcza jak starsza siostra, ma łagodniejszy charakter. Ciekawostką jest, że w japońskiej wersji gra Anna ma inne zakończenie niż z wersjach amerykańskich i europejskich. Tam bowiem twórcy odważyli się pokazać scenę, jak Nina złośliwie odpina na plaży stanik młodszej siostrze, podczas zabawy tej drugiej z obcymi mężczyznami. Anna podobnie jak siostra zna techniki zabijania oparte na aikido i bono Anna Williams występowała poprzednio w grach Tekken 1 i Tekken 2.

Bryan Fury

Amerykanin. Był policjantem (tak jak Lei Wulong), niestety zginął podczas strzelaniny w Hongkongu. Następnie jego ciało zostało ożywione i ulepszone przez Doktora Abela. Tym samym Bryan stał się cyborgiem, dzięki czemu posiada nadludzką siłę i wysoką odporność na obrażenia. Historią przypomina więc Robocopa. Bryan Fury jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

Heihachi Mishima

Japończyk, używa karate opartego na stylu Mishima. Stoi na czele olbrzymiego imperium finansowego o nazwie Mishima, a tym samym nie narzeka na brak gotówki. Nazywany jest również dziadkiem, zarówno z tej przyczyny, że jest dziadkiem Jina Kazamy, jak również z uwagi na zaawansowany wiek i siwy włos. Posiada skomplikowane relacje z synem i wnukiem. Heihachi Mishima występował poprzednio w grach Tekken 1 i Tekken 2.

Ogre

To tajemnicza istota, która nie jest człowiekiem, lecz ma humanoidalne cechy. Uważany jest za boga walki. Posiada zdolność kradzieży dusz pokonanych wojowników, co pozwala mu zyskać dodatkowe moce. Potrafi przekształcić się w True Ogre. Ogre jest postacią, która debiutuje w Tekken 3.

True Ogre

To prawdziwa forma Ogre. True Ogre nie przypomina już człowieka, lecz szatana z piekieł, oczywiście z rogami i ogonem. Ma skrzydła, dzięki czemu potrafi latać. Umie zionąć ogniem i siać przeogromne zniszczenia, co czyni go ogromnym zagrożeniem dla świata. Podobnie jak Ogre, ta wzbogacona forma postaci w Ogre debiutuje w Tekken 3.

Gon

Gon to specjalna postać w Tekken 3, która występuje tu gościnnie. To mały śmieszny dinozaur, który jest bohaterem japońskiej mangi oraz kilku gier. Występuje wyłącznie w Tekken 3.

Dr. Geppetto Bosconovitch (Doctor B)

Bosconovitch jest genialnym radzieckim naukowcem. Prowadzi badania mające na celu wskrzeszenie zmarłych, ponieważ chce ożywić swą nieżyjącą córkę. Chce zdobyć krew boga walki – Ogre. Cierpi na chorobę, przez którą ma problemy z chodzeniem. Niektórzy uważają go za alkoholika. Przyjaźni się z Yoshimitsu. Jako postać grywalna debiutuje w Tekken 3.

Chcesz dowiedzieć się, jak odblokować wszystkie postacie w Tekken 3? Zapoznaj się z tym artykułem.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka