Switch w Japonii sprzedał się w większej ilości egzemplarzy niż PlayStation 4

Gdy konsola Switch debiutowała w 2017 roku na rynku, Nintendo musiało ratować sytuację. Fatalna sprzedaż Wii U wynikająca m.in. z małej liczby dostępnych gier zmusiła firmę do wypuszczenia następcy Wii U szybciej niż planowano. Japońska firma nie powieliła błędów popełnionych przy poprzedniej konsoli. Już dziś pod względem sprzedaży Switch zdecydowanie przebił Wii U (ok. 23 miliony sztuk Switcha względem ok. 14 milionów Wii U).

Przede wszystkim należy podkreślić, że sprzęt doskonale radzi sobie w Japonii. Według najnowszych danych w Kraju Kwitnącej Wiśni Switch znalazł aż 6.670.000 nabywców. To nieco więcej niż PlayStation 4 i PlayStation 4 Slim przez cały okres swojej sprzedaży w tym kraju (6.540.000 sprzedanych sztuk PS4). Wynik ten robi szczególne wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę, że Switch jest dostępny na rynku japońskim krócej od PlayStation 4 o ponad 3 lata!

Jeżeli do wyniku PlayStation 4 dodamy jeszcze PS4 Pro, to wynik wynosi już 7.500.000 sztuk. Należy jednak spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości Switch w Japonii bez większych problemów dogoni Sony i wszystkie odsłony PlayStation 4 razem wzięte. Dodatkowo w Japonii podobno wciąż zdarzają się problemy z dostępnością Switcha.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka