Plotki i ploteczki na temat Nintendo NX

Od pewnego czasu wiemy, że po klęsce z Wii U Nintendo szykuje nową konsolę dla graczy – Nintendo NX. Co prawda Japończycy z Big N starają się trzymać w tajemnicy wszelkie informacje związane z nadchodzącym sprzętem, do sieci co jakieś czas trafiają nowe wieści. Serwis Eurogamer jest siewcą kolejnych plotek.

nintendo_nx

Otóż Nintendo NX ma być tworem, który jest zarazem konsolą stacjonarną i przenośną, a więc umożliwiać zabawę przy pomocy telewizora, jak i bez. To znaczyłoby, że Nintendo znowu stawia na udziwnienia, a konsola może okazać się technicznie słabsza nawet od mających premierę już spory czas temu PlayStation 4 i Xboxa One. Atutem byłaby niewątpliwie niska cena konsoli.

Szokujące informacje dotyczą nośnika konsoli. Zapomnijmy o Blu-ray. Mają wrócić… kartridże! Podobno będą osiągać pojemność do 32 GB. Nie zapominajmy jednak o odgrywającej już dużą rolę dystrybucji cyfrowej. W końcu jej znaczenie w przyszłości będzie ciągle rosnąć, wszak gry można pobierać bezpośrednio na dysk. Nowe cacko Nintendo ma korzystać procesorów NVIDIA Tegra – podobno ciągną cholernie dużo prądu.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka