Aktualizacja systemowa PlayStation 4 coraz bliżej

Swoją aktualizację dostał Xbox One, więc i Sony nie może być gorsze. Już za kilka dni dla użytkownikom PlayStation 4 zostanie udostępniona nowa wersja firmware’u, oznaczona numerem 1.70.

PlayStation 4 aktualizacja

A że jest dla kogo ją robić, potwierdzają dane udostępnione przez japoński koncern. Konsola do dzisiaj sprzedała się w ponad 7 milionach egzemplarzy i zakupiono do niej 20,5 miliona gier.

Jakie dobrodziejstwa zapewni nowa wersja firmware’u? Największym ma być SHAREfactory, czyli tutejszy odpowiednik Sony Vegasa. Pozwoli on na montowanie własnych filmików z gier, w czym pomóc ma spory zasób efektów i filtrów. Dodatkowo każdy filmik opatrzeć będzie można swoim komentarzem, bądź wybraną muzyką. Jak pierwszy człon nazwy – share – wskazuje, swoimi dziełami dzielić będzie można się z innymi użytkownikami, ale będzie można je też zgrać na pendrive’a.

Drugim nośnym ficzerem ma być funkcja Play as Soon. Dzięki niej będzie można pobrać przedpremierową zamówioną w ten sposób grę, która do momentu premiery będzie zablokowana. W odpowiednim dla danego tytułu dniu tytuł zostanie odblokowany, dzięki czemu gracz nie będzie tracił czasu wpatrując się w pasek pobierania.

Pewnikiem jest także to, że będzie można w końcu wyłączyć HDCP. W jakim celu? A na przykład, by rejestrować sygnał wideo bezpośrednio przez złącze HDMI. Oprócz tych informacji, pojawiły się także plotki na temat wsparcia dla plików w formacie mp3. Dotychczas wraz z Audio CD była to rzecz zablokowana. W perspektywie dodawania własnego podkładu dźwiękowego do filmików wydaje się, że to może być bardzo prawdopodobny przeciek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka