Unreal Tournament wraca po kilku latach nieobecności

Ojcowie marki Unreal ogłosili właśnie, że na PC trafi pierwsza od wydanego w 2007 r. odsłona ich sieciowego FPS-a – Unreal Tournament.

Unreal Tournament

Co ciekawe tytuł będzie całkowicie darmowy i pozbawiony mikropłatności. Zarabiać mają za to twórcy najciekawszych modów. Sama gra ma być restartem serii, dlatego też w tytule nie pojawi się żadna cyfra lub nazwa.

Produkcja trafi do użytkowników Windowsa, Linuxa i OSX-a. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo, ale nie będzie to szybka premiera, zważywszy, że tytuł znajduje się we wczesnej fazie. Twórcy szacują, że wersja beta pojawi się za kilka miesięcy. Ich obecnym celem jest opracowanie prototypu trybu Deathmatch, który posłuży jako kamień węgielny pod budowę reszty. Czynny udział mają w tym wziąć gracze.

Ich perspektywy jawią się jeszcze bardziej róźowo. Epic Games zapowiedziało, że udostępni wszystkim narzędzia moderskie, a ci, którzy cokolwiek stworzą, będą mogli wydać swojego moda i zainkasować parę groszy. Procent od tego ma brać samo studio, co pozwoli zarabiać na grze w bardziej uczciwy sposób niż na mikrotransackcjach. Oczywiście można będzie zostać także miłosiernym samarytaninem i oddać swoje dzieło w obce ręce zupełnie za darmo.

Powrót tak wielkiej w przeszłości marki to dobry znak dla branży. Nastawienie na darmowość i otwartość pozwala sądzić, że gra trafi do szerokiego grona odbiorców. Choć już dawno wybrzmiała wojna fanów Unreal Tournamenta z tymi od Quake’a 3 Arena, to w obecnych czasach może to być nie tyle ciekawostka, a świeży powiew, który być może stworzy nową modę i obrośnie w modyfikacje nie mniej niż poprzednicy czy Half-Life.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka