Spróbuj swoich akrobatycznych umiejętności w Moto X3M 4: Winter

Wszelkiej maści gry wyścigowe z różnymi elementami zręcznościowymi od dawna cieszyły się sporym zainteresowaniem na rynku gier komputerowych. Odkąd zaczęły powstawać gry przeglądarkowe, również i wśród tego specyficznego gatunku pojawiło się całe mnóstwo produkcji utrzymanych w tej konwencji i podbijających serca graczy na całym świecie, zwłaszcza tych młodszych – przynajmniej w okresie, gdy gry przeglądarkowe były kojarzone z mniej wymagającymi odbiorcami. W dzisiejszych czasach jednak gry przeglądarkowe (oraz mobilne – te dwa gatunki nierzadko idą ze sobą w parze, z czym zresztą będziemy mieli do czynienia również w tym przypadku) stały się „pełnoprawnym uczestnikiem” panteonu gier komputerowych, zaś nowi twórcy i gracze mają wiele możliwości, aby odnaleźć się w tej niszy.

Dzisiaj przyjrzymy się grze pod tytułem Moto X3M 4: Winter, gdzie siadamy za sterami motocyklu, quada bądź innego pojazdu wyczynowego i bierzemy udział w szalonym, ekstremalnym wyścigu z przeszkodami. Termin „wyścig” jest tu na swój sposób umowny, gdyż tak naprawdę nie rywalizujemy z żadnymi przeciwnikami, bądź to sterowanymi komputerowo, bądź przez innych żywych graczy; sam wyścig to przede wszystkim wyścig z czasem – choć i w tym przypadku jest to sformułowanie nieco naciągane, gdyż w grze nie występuje, dajmy na to, ranking online, w którym moglibyśmy porównać swoje osiągnięcia z innymi i tak dalej.

Produkcja jest kontynuacją cieszącej się sporym zainteresowaniem serii Moto X3M, w której wcielamy się w motocyklistę (w pierwowzorze serii) i staramy się ukończyć każdy z przygotowanych przez twórców poziomów. Każdy etap jest najeżony różnorakimi przeszkodami, pułapkami i mechanizmami, z jakimi musimy sobie poradzić, aby dotrzeć do mety. Na planszy znajdziemy także przyśpieszenia i inne obiekty, które pozwolą nam szybciej się poruszać bądź pokonać określone przeszkody.

Należy w tym momencie dodać, że sama produkcja nie jest zbyt trudna oraz nie oferuje możliwości regulowania poziomu trudności, z jakim przychodzi się nam zmagać. Poszczególne etapy są stosunkowo proste, nawet te trudniejsze, z tym, że wymagają wykonywania paru innych działań niż nieustanne wciskanie gazu. Moto X3M 4: Winter jest grą przystępną i nastawioną raczej na nieskrępowaną zbyt rozrywkę niż stawianie graczowi rzeczywistych wyzwań, choć należy przyznać, że niektóre z etapów potrafią być całkiem trudne.

Podczas przechodzenia każdego z etapów w górnej części ekranu wyświetlany jest zegar wskazujący czas, jaki nam to zajmuje. Czas ten przekłada się ściśle na nasz wynik wyrażany z kolei gwiazdkami: od zera do trzech, za ukończenie etapu poniżej określonego progu czasowego. Sam wynik ma jednak charakter wyłącznie informujący nas o naszych osiągach, jak wspomniano wcześniej nie jest on ujawniany nigdzie indziej, tak więc nie możemy rywalizować nawet w gronie znajomych.

Cechą charakterystyczną etapów w tej grze Moto X3M 4: Winter jest, jak sama nazwa wskazuje, utrzymanie ich w zimowej, świątecznej scenerii. Wiele elementów, na które się natkniemy występuje również w pierwowzorze, ale bardziej „neutralnym” wydaniu. Tutaj znajdziemy natomiast śniegowe kule, łańcuchy choinkowe i inne obiekty tworzące poszczególne poziomy. Wiele aspektów tychże pozostaje jednak niezmiennych – znajdziemy zmyślne wykonane mechanizmy sprawiające, że gra nie nudzi się zbyt szybko, przykładowo w postaci spirali zakończonych zapadniami, kładkami i temu podobnymi rozwiązaniami, nie wspominając już o wielości wybuchów czy rozpadających się lodowych konstrukcji.

Podsumowując, Moto X3M 4: Winter jest jedną z ciekawszych pozycji dostępnych na rynku gier przeglądarkowych, ale także mobilnych. Ciekawostką jest tu fakt, że wydanie mobilne nie różni się zbytnio od przeglądarkowego, i na odwrót. Produkcja świetnie sprawdzi się więc zarówno do zabicia nudy poza domem, jak też przy dłuższym posiedzeniu przy komputerze, jeśli zdecydujemy się dać jej szansę.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka