Sprawdź swoją zręczność w Glitch Dash

Glitch Dash jest produkcją znaną przede wszystkim fanom produkcji przeznaczonych na urządzenia mobilne, jak wszelkiej maści smartfony i tablety. Jest to rodzaj autorunnera, czyli gry koncentrujące jsię na pokonywaniu przeszkód na planszy w celu bądź to dostania się do mety bądź po prostu zdobycia jak największej liczby punktów. Poza oryginalnymi rozwiązaniami w kwestii mechaniki gry, gra Glitch Dash odznacza się i odróżnia od pokrewnych tytułów także stosunkowo wysokim poziomem trudności, który ponadto rośnie wraz z kolejnymi pokonywanymi etapami.

Opisywana gra relatywnie niedawno zadebiutowała także na platformie przeglądarek internetowych, dzięki czemu swoją zręczność może przetestować w tych ekstremalnych warunkach jeszcze większe grono graczy. Oprócz zręczności będziemy musieli także wykazać się umiejętnością planowania, gdyż trasa naszego „biegu” ulega ciągłym przemianom a na naszej drodze stają nowe, zmieniające się co jakiś czas przeszkody.

Gra wykorzystuje trójwymiarowy silnik graficzny, zaś gracz kieruje swoimi poczynaniami z perspektywy pierwszej osoby, co jest dosyć oryginalnym rozwiązaniem jak na ten gatunek gier. Oznacza to również, że omijanie przeszkód staje się nieco trudniejsze, ale po opanowaniu sterowania oraz przyzwyczajeniu się do widoku z pierwszej osoby zaczniemy sobie z nimi radzić znacznie lepiej. Samo sterowanie opiera się na wykorzystaniu klawiszy strzałek – do poruszania się na boki, skakania oraz poruszania się pochylonym.

Jak wspomniano na początku – zadaniem gracza jest dotarcie do końca każdego z przygotowanych przez twórców etapów. Każdy z poziomów składa się z usianego przeszkodami toru, który z kolei liczy sobie trzy tory, po których możemy się poruszać i przez które musimy przechodzić, aby unikać rozmaitych przeszkód, przepaści oraz innych tego rodzaju elementów. Przeszkody występują natomiast w najprzeróżniejszych kształtach i formach. Zwykle będą to wyrastające z ziemi kolce, które musimy ominąć, podobnie zresztą jak wielkie prostokątne bloki czy „blaszki”, przed którymi należy się schylić. Przeszkody można zresztą bardzo łatwo dostrzec, gdyż są we „wściekłym” jasnoczerwonym kolorze.

Na kolejnych etapach utrudnienia stają się coraz bardziej złożone. Początkowo występują tylko w formie różnych połączyć wymienionych wcześniej statycznych przeszkód. Z czasem przybierają one jednak postać, przykładowo, wielkich młotów uderzających co jakiś czas w wybrany tor albo ostrza przelatujące przez całą planszę.

Każdy z poziomów zawiera również pewną liczbę fioletowych kryształów, które możemy zebrać, aby osiągnąć lepszy wynik punktowy, jak również przeznaczyć je na dodatkowe checkpointy bądź inne ulepszenia pozwalające nam nieco łatwiej radzić sobie z kolejnymi etapami. Poszczególne etapy kończą się w momencie dotarcia do końca każdego z nich – wyznaczonego niebieskim portalem bądź utratą przez gracza wszystkich żyć.

Podsumowując, Glitch Dash to ciekawy tytuł przeglądarkowy. Dynamiczna rozgrywka, połączona z trójwymiarową grafiką i szybką, elektroniczną muzyką czynią produkcję gratką dla tych, którzy lubią proste gry, ale jednocześnie wymagające perfekcji i opanowania w pokonywaniu szczególnie trudnych poziomów oraz przeszkód.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka