Sprawdź swoją zręczność w Color Switch: Challenges

W dzisiejszych czasach gry przeglądarkowe stały się nie tylko platformą dla powstawania wielu nowych, ciekawych pozycji, ale również umożliwiły przynajmniej częściowe przenoszenie gier znanych z innych platform, jak na przykład urządzenia mobilne. Z takim zjawiskiem mamy do czynienia z opisywaną dzisiaj produkcją pod tytułem Color Switch: Challenges – jest to pozycja zręcznościowa i logiczna, w której naszym zadaniem jest ukończenie każdego z przygotowanych przez twórców etapów poprzez podbijanie piłeczki i pokonywanie różnokolorowych przeszkód na naszej drodze; jak można się, słusznie zresztą, domyślać kolory odgrywają niebagatelną rolę w mechanice rozgrywki, ale temu przyjrzymy się nieco później.

Image 1
Przede wszystkim, Color Switch: Challenges jest grą dostępną zarówno na przeglądarkach internetowych, w nieco zubożonej wersji, oraz na urządzenia mobilne wyposażone w system operacyjny Android bądź iOS – w tym drugim przypadku produkcja zawiera pełną zawartość i również jest darmowa, nie licząc pojawiających się co jakiś czas reklam. Bez zmian pozostaje jednak, przynajmniej w większości, mechanika gry. Na początku każdego z etapów otrzymujemy piłeczkę w jednym z czterech losowo wybranych kolorów: fioletowym, żółtym, różowym bądź niebieskim. Piłeczkę możemy podbijać poprzez wykonywanie kliknięć myszką (lub dotykanie ekranu) – wówczas wzniesie się ona na niewielką wysokość po pionowej linii i zacznie stopniowo opadać. Sprawia to, że najbardziej podstawową sztuką, jaką będzie musiał opanować gracz, jest takie podbijanie piłeczki, aby utrzymać ją mniej więcej na żądanej wysokości – jest to szczególnie ważne w tych przypadkach, gdy przeszkoda wymaga od nas pozostania przez pewien czas w jej środku, przykładowo przez to, że jest duża i jednocześnie powoli się obraca.

Z racji toru po jakim porusza się piłeczka, przeszkody na naszej drodze nie mogą zostać w żaden sposób ominięte – jedynym sposobem na uporanie się z nimi jest kolorystyczne dopasowanie się do określonej części przeszkody; istnieje zasada, że podczas, gdy wszystkie przeszkodą mogą występować w różnorakich kształtach, formach i kombinacjach tychże, to każda z nich składa się z czterech części, po jednej w każdym z wymienionych wcześniej kolorów. Przeszkody poruszają się (z różną szybkością) wymagając od gracza „wstrzelenia się” w momencie, gdy dany segment przeszkody zgadza się z kolorem piłeczki. Inaczej kolizja kończy się zniszczeniem piłeczki i koniecznością powtórzenia etapu.

Image 2
Liczba przeszkód i ich typ na każdym z etapów różnią się od siebie, ale zawsze oznacza to, że każdy kolejny etap będzie rzeczywiście trudniejszy. Najczęściej przeszkód występuje po prostu więcej i są one położone bliżej siebie; pojawiają się również ich nowe rodzaje. Na początku będziemy mieli do czynienia głównie z prostszymi utrudnieniami, jak obracające się okręgi czy prostokąty (z różną szybkością). Później jednak pojawią się, przykładowo, orbitujące w pewien ustalony wzór zbiory punktów czy też ułożone w poprzek planszy szybko przesuwające się linie.

Etapów przygotowanych przez twórców mamy kilkanaście w wersji na przeglądarki internetowe oraz około 2500 w wydaniu mobilnym. Aby ukończyć dany etap należy przeprowadzić piłeczkę od startu do zaznaczonej w charakterystyczny sposób mety. Po drodze zbieramy również porozsiewane gdzieniegdzie gwiazdki, które możemy następnie wydawać na odblokowanie nowych trybów rozgrywki czy też form dla podbijanej piłeczki – jest to jednak opcja również wyłącznie w wersji na smartfony i tablety. Mobilna wersja gry daje nam także dostęp do ogólnoświatowego rankingu, a tym samym możliwości porównania swoich dokonań z graczami z całego globu, oraz systemu osiągnięć pozwalającego zdobywać unikalne nagrody.

Image 3

Oryginalnej i ciekawej mechaniki rozgrywki dopełnia minimalistyczna, charakterystyczna dla tego rodzaju gier oprawa graficzna – jest ona dosyć prosta, pozbawiona większych szczegółów, ale solidnie wykonana, pozwalając przy tym na łatwe odróżnienie piłeczki od przeszkód i dokładne zaobserwowanie ruchu tychże. Animacje są płynne a błędy na tym tle, które mogłyby powodować wpadnięcie na przeszkodę mimo ewidentnego uniknięcia nieprawidłowej kolizji, praktycznie nie występują. Dużym plusem jest również oprawa muzyczna, na którą składają się dynamiczne elektroniczne utwory pozwalające wczuć się w klimat rozgrywki oraz świetnie wpasowujące się w jej styl.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka