Iron Snout – wciel się w wojowniczą świnkę i pokonaj wrogie wilki

Iron Snout to produkcja zręcznościowa, która całkiem niedawno zadebiutowała na platformie przeglądarek internetowych. Opisywany dziś tytuł dostępny jest także na innych platformach: komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych, jak smartfony i tablety. Ta relatywnie nieskomplikowana gra zdobyła sobie dużą popularność niemal natychmiastowo. Iron Snout jest świetnym przykładem tego, że oryginalny pomysł nawet przy prostych rozwiązaniach pod względem mechanizmów rozgrywki potrafi stworzyć mieszankę satysfakcjonującą każdego fana elektronicznej rozrywki, niezależnie od preferowanego gatunku tejże.W grę tą można zagrać na portalu Poki już teraz.

W opisywanej dzisiaj produkcji wcielamy się w rolę świnki posiadającej wybitne umiejętności w sztuce walki kung fu. Umiejętności te posłużą nam do stawienia czoła niebezpiecznym wrogom w postaci uzbrojonych po kły hord wilków zamierzających upolować naszego różowego bohatera. Jeżeli jednak będziemy wystarczająco szybcy i sprytni, żadne włócznie i tasaki nie doprowadzą do przechylenia szali zwycięstwa na stronę drapieżników.

Mechanika rozgrywki, jak wspomniano wcześniej, jest raczej prosta. Nasz bohater nie porusza się po planszy, jak również nie mamy możliwości wydania mu takiej komendy. Zamiast tego znajduje się w, mniej więcej, jej centrum i stara się z pomocą gracza odeprzeć ataki wilków. W tym celu możemy wymierzać ciosy w różnych kierunkach oraz łączyć je w kombinacje, co pozwala nam efektywnie obezwładniać nawet większe liczby wrogów, których wraz z upływem czasu jest coraz więcej. Możemy również podnosić uzbrojenie pokonanych wilków i wykorzystywać je przeciwko ich pobratymcom – celny rzut pozwala nam natychmiastowo pozbyć się nawet najbardziej wytrzymałych oponentów.

Skoro o przeciwnikach mowa, to warto poświęcić im trochę miejsca. Jak już wspomniano wcześniej, przyjdzie nam stawić czoło zastępom groźnych wilków – nie jest to jednak bezmyślna, powtarzalna masa, która będzie rzucać się pod nasze uderzenia i nie stwarzać większego zagrożenia. Wilki uzbrojone są w różnego rodzaju broń i atakują nas ze wszystkich kierunków – niektóre nawet z powietrza będąc przytwierdzone do rakiety. Broń pozwala im zadawać większe obrażenia, co czyni z nich szczególnie trudnych przeciwników na późniejszych etapach rozgrywki. Wraz z upływem czasu wilki posiadają również coraz to wytrzymalszy pancerz, który skutecznie chroni je przed pojedynczymi uderzeniami – aby skutecznie rozprawić się z takim wrogiem będziemy musieli przykładać szczególną wagę do kombinacji ciosów.

Ataki możemy wyprowadzać za pomocą klawiszy strzałek lub WSAD. Są one odpowiedzialne za kierunek naszych ciosów, skoki, uniki i kopnięcia. Wciskając kilka klawiszy bądź w odpowiednim układzie możemy wykonywać wspomniane wcześniej kombinacje ułatwiające rozprawienie się z silniejszymi przeciwnikami bądź ich większą liczbą.

Sama produkcja nie jest nastawiona na osiągnięcie przez gracza jakiegoś szczególnego celu w rodzaju ukończenia wszystkich etapów bądź pokonywania bossów. Naszym jedynym zadaniem jest przetrwanie najdłużej jak tylko będziemy w stanie – co staje się stopniowo coraz trudniejsze, wraz z kolejnymi pokonywanymi przeciwnikami. Postęp osiągnięty przez gracza wyświetlany jest w prawym górnym rogu ekranu – jest to po prostu liczba wilków, które udało nam się zabić w czasie rozgrywki. Po ukończeniu każdego podejścia, w menu głównym, możemy zobaczyć również łączą liczbę wyeliminowanych wilków, liczbę kombinacji ciosów i ich długość oraz inne statystyki związane z naszą efektywnością i efektywnością.

Z poziomu menu głównego możemy również zmienić planszę, na której będziemy toczyć walkę; do wyboru mamy dwie scenerie: miejską oraz leśną. Wybór scenerii ma w dużej mierze znaczenie czysto estetyczne, choć wpływa również na rodzaj wilków jakie się pojawiają. Jest to jednak też wyłącznie aspekt związany z oprawą graficzną, nie wpływający bezpośrednio na rozgrywkę i jej mechanizmy. Wybrać możemy także jeden z trzech trybów rozgrywki: klasyczny, Nagłą Śmierć (nasza świnka ma tylko jeden punkt życia, tak więc zabawa staje się znacznie trudniejsza) oraz dwuosobową siatkówkę – w tym ostatnim trybie rywalizować ze sobą może dwóch graczy przy jednym komputerze.

Ostatecznie można ocenić grę Iron Snout jako całkiem przyzwoitą, choć dosyć powtarzalną produkcję. Niemniej jednak, tytuł świetnie nadaje się na krótką przerwę od bardziej złożonych i skomplikowanych produkcji albo „wyłączenie” się na kilkanaście minut przy zabawie prostej oraz nie wymagającej niczego innego niż pewnej dozy zręczności.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka