Disney szaleje i to nie tylko z Gwiezdnymi Wojnami

Najgorętszym tematem ostatnich dni jest premiera najnowszych Gwiezdnych Wojen VIII. Ta kolejna odsłona sagi o bohaterach robiących z d…y jesień średniowiecza szturmowcom to jednak nie jedyne, czym może w ostatnich dniach pochwalić się Disney. Amerykański moloch nabył właśnie 60% udziałów 21st Century Fox.


Gdy 5 lat temu gruchnęła wiadomość, że LucasArts zostało przez nich kupione za 4 mld dolarów wielu podchodziło sceptycznie do tego faktu. Teraz jednak, gdy Disney wydał 52,4 mld dolarów, zadowolenie jest wszechobecne.

Wielu spodziewa się tego, o czym jeszcze niedawno marzył Hugh Jackman. O zobaczeniu Wolverine’a wśród Avengersów. Jednak to tylko najbardziej jaskrawy przykład. Disney zdobył prawa do wszystkich X-Menów, Fantastycznej Czwórki i Deadpoola. Po tym, jak zgrabnie pozyskano i następnie zrobiono użytek ze Spider-Mana fani komiksów mogą się tylko cieszyć z zaistniałej sytuacji. Jednak nie samymi herosami ludzie żyją. W posiadaniu nowych właścicieli jest teraz także 30% serwisu streamingowego Hulu oraz kanały FX Networks i National Geographic.

To jednak dopiero przyszłościowe zyski. Póki co coroczne odsłony z uniwersum Star Wars (Saga + spin-offy) trzymają w ryzach cały box-office. Ostatni Jedi już zbiera zewsząd świetne oceny i zapowiada się na na bodaj najlepszą część od czasu oryginalnej trylogii. Opromieniony sukcesem reżyser Rian Johnson ma zająć się w spokoju zupełnie nową trylogią, a że talent ma wiedzą wszyscy od czasu Loopera (i 14 odcinka 5 sezonu Breaking Bad. Ozymandias miażdżył). Za Epizod IX ma odpowiadać J.J. Abrams, reżyser poprzedniej części. Jednak w tym Uniwersum nigdy nie można mieć zupełnej pewności, czego dowodem jest odesłanie do domu Chrisa Millera i Phila Lorda, których za kamerą Solo: GW Historie zastąpił niedawno Ron Howard. A premiera już całkiem niedługo, bo 25. maja 2018 roku.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka