Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble

   Rok 1996 to zmierzch konsoli Super Nintendo, jednak w tym roku powstało jeszcze kilka świetnych gier na tę platformę. Wśród nich jest ostatnia część trylogii firmy Rareware – Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble. Na pożegnanie ze SNES’em, Rareware jeszcze raz wycisnęło z 16-bitowca ostatnie soki, dając nam graczom wspaniały, niezapomniany tytuł.


Donkey Kong Country 3 – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Czym jest Donkey Kong Country chyba nie musze pisać, ale dla tych, którzy nie wiedzą przypomnę, że tytuły te, pomimo tylu lat na karku, uważane są za jedne z najlepszych platformówek 2D wszech czasów. Zmiany jakie dodano do części trzeciej są całkiem spore. Poprawiono grafikę, muzykę. Dodano sporo mini gierek, o nudzie nie ma więc mowy. Zabawę tak jak w poprzednich częściach możemy rozpocząć samemu lub zagrać z kimś w zespole. W grze poruszamy się po mapie świata, najpierw pieszo, ale później pływamy na pontonie, motorówce, aż wreszcie dostajemy helikopter. Dzięki niemu dostajemy się do ukrytych miejsc. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych przygodach nasz zespól składa się z dwóch małp. Tym razem są to Dixie Kong i Kiddy Kong, a korzystanie z ich umiejętności to klucz do sukcesu. Z umiejętności warto wymienić wznoszenie się niczym helikopter czy zwijanie w kulę. Kiddy jest znacznie silniejszy, dzięki czemu może wyżej rzucać swoją partnerkę. Dźwiganie jej na plecach to dla niego żaden problem. Co innego z Dixie, widać, że noszenie na barana towarzysza, to dla niej spory wysiłek, a i rzuca nim znacznie bliżej. Dixie potrafi także wskoczyć na partnera, podczas gdy ten turla się po ziemi i może niczym na piłce poruszać się po planszy i eliminować przeciwników.


Donkey Kong Country 3 – screeny (kliknij, by powiększyć)

   W poprzednich dwóch częściach korzystaliśmy z pomocy zwierząt, więc nie mogło ich zabraknąć także w tej odsłonie. A są to:
– Enguarde – ryba piła
– Squitter – pająk
– Squawks – papuga
– Ellie – słoń, a raczej słoniątko
– Parry – ptak
Ci dwaj ostatni to nowicjusze. Każdy z pomocników posiada umiejętności dzięki którym łatwiej pokonamy kolejne levele. Bardzo ciekawie prezentuje się Ellie. Może przyciągać beczki, przenosić je, strzelać pociskami z wody (musi się najpierw napić). Ma tylko jeden minus – boi się myszy! Szczególnie podobał mi się poziom, gdy Ellie wystraszyła się kilku mysz i przez całą planszę gnała przed siebie na złamanie karku.


Donkey Kong Country 3 – screeny (kliknij, by powiększyć)

   W grze poruszamy się po mapie świata, gdzie wybieramy levele. Światów jest całkiem sporo, bo 8 (plus jeden ukryty), a w każdym aż roi się od sekretów i bonusów. Zebranie 100 bananów daje nam dodatkowe życie. To samo się stanie, jeśli uzbieramy napis KONG. Bardzo podoba mi się różnorodność poziomów. Nasza rola nie ogranicza się tylko do chodzenia ciągle w prawo. Możemy pływać, jeździć na sankach, wspinać się po linach. Atrakcji jest naprawdę całe mnóstwo. Za to należą się wielkie brawa firmie Rare.

   Nadszedł czas, aby podsumować grafikę i muzykę. To po prostu mistrzowska robota. Donkey Kong Country 3 to jedna z najlepiej wyglądających gier na SNES’a. Grafika jest rewelacyjna, a muzyka także dotrzymuje jej kroku.

   Grę Donkey Kong Country 3 spokojnie można nazwać jedną z najlepszych platformówek na zapomnianą już konsolę Super Nintendo. Ten klasyczny już dziś hit powinien się spodobać każdemu, bo lepszy tytuł ciężko znaleźć. Gorąco polecam.
 

  TYTUŁ GRY:
   Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble

PRODUCENT:
  Rare Ltd.

WYDAWCA:
  Nintendo

GATUNEK:
  Platformowa

DATY PREMIERY:
  SNES
– ??.??.1996 (USA)
– 23.11.1996 (Japonia)
– 19.12.1996 (Europa)

Data dodania: 5 lipca 2007Autor: godone


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka