Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest

   Diddy’s Kong Quest to podtytuł drugiej części Donkey Kong Country, jednej z najlepszych platformówek wszech czasów. Została wydana w 1995 roku, a więc niespełna rok po pierwszej części na SNES’a. Firma Rare nie spoczęła na laurach i do drugiej części dodała całą masę bonusów, mini gierek i sekretów.


Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Historia w grze przedstawia się następująco – Donkey Kong został porwany, a jest za to odpowiedzialny pewien straszliwy krokodyl K.Roll. Na pomoc swojemu przyjacielowi wyrusza Diddy Kong wraz ze swoją przyjaciółką Dixie. Tak zaczyna się nasza pełna niebezpieczeństw przygoda.


Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Zabawę możemy rozpocząć grając samemu bądź we dwójkę w jednym zespole lub osobno. W grze poruszamy się po mapie świata, w której wybieramy plansze. Na swej drodze spotykamy masę przeciwników i przeszkód, utrudniających nam przejście etapu. W poziomach występują checkpointy w postaci beczek. Gdy stracimy życie wracamy do mapy świata, a po ponownym wejściu w level, w którym zginęliśmy, rozpoczynamy właśnie od tego punktu. W Donkey Kong Country 2 wcielamy się zarówno w Diddy’ego jak i Dixie. Obie postacie różnią się od siebie i posiadają inne umiejętności. I tak Diddy potrafi wykonać Cartwheel, natomiast Dixie Helicopter Spin. Całkowitą nowością jest możliwość wzięcia drugiej małpki na barana i rzucanie nią we wrogów. Dzięki tej umiejętności możemy również dostać się na wyższe platformy. Właściwie jeśli chodzi o ogólny gameplay to niewiele się zmieniło od pierwszej części, a więc biegamy po planszach, skaczemy, pływamy, zbieramy wiele przedmiotów (banany, literki, monety, balony). Również w tej części korzystamy z pomocy zaprzyjaźnionych zwierząt. Nawet one dostały specjalne umiejętności jak np. super szarża u nosorożca i ryby piły. Oprócz tego na końcu każdego etapu czeka na nas walka z bossem.


Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest – screeny (kliknij, by powiększyć)

   Graficznie tytuł ten prezentuje się rewelacyjnie i mimo tych ponad dziesięciu lat na karku potrafi jeszcze dziś zachwycić swym pięknem wykonania. Animacja postaci nadal stoi na najwyższym poziomie. Do tego dochodzą takie smaczki jak zmienne warunki atmosferyczne. Po prostu mistrzowska robota.

   Muzyka uległa poprawie i znakomicie oddaje niesamowity klimat gry. Skoczne piosenki zachęcają nas tylko do dalszej zabawy.

   Najwyższy czas na podsumowanie. Są gry dla których warto kupić konsole, Donkey Kong Country 2 należy właśnie do tej grupy gier. Jeśli lubisz platformówki koniecznie zagraj w ten tytuł, gdyż takich gier już dzisiaj się nie produkuje.
 

  TYTUŁ GRY:
   Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest

PRODUCENT:
  Rare Ltd.

WYDAWCA:
  Nintendo

GATUNEK:
  Platformowa

DATY PREMIERY:
  SNES
– 20.1.1995 (USA)
– 21.11.1995 (Japonia)
– 14.12.1995 (Europa)

Data dodania: 19 września 2006Autor: godone


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka