Xbox One trafi do Chin, update PlayStation 4 dostępny

Microsoft przypomina, że już we wrześniu do Chin zawita Xbox One. Jest to możliwe dzięki temu, że władze komunistyczne zniosły niedawno zakaz produkcji i sprzedaży zachodnich konsol w kraju.

Xbox One Chiny

Gigant z Redmond chce spenetrować nowy rynek, a jego rywal z Japonii, czyli Sony, właśnie wypuściło zapowiadaną aktualizację systemu do PlayStation 4.

Najpierw jednak o nowym Xboxie, który będzie pierwszą zagraniczną konsolą dopuszczoną do sprzedaży w Państwie Środka. Włodarze Microsoftu liczą na uszczknięcie paru groszy z rynku, gdzie co trzeci mieszkaniec to gracz. Daje to więc 500 milionów potencjalnych nabywców, którzy najwięcej czasu spędzają przy smartfonach i PC.

By ostudzić zapał Amerykanów należy dodać, że obecnie mało która gra dostępna na tej platformie zostałaby dopuszczona do obrotu w Chinach. Za tym ograniczeniem stoją (jakżeby inaczej) władze, które niedawno opatentowały listę kryteriów, które spełniać muszą gry trafiające na rynek. Deweloperów zatem czekać będzie trochę dodatkowej pracy. W przyszłości Azjaci dostaną specjalnie dedykowane im gry i lokalizacje anglojęzycznych tytułów.

Co do PlayStation 4 i jej najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 1.70 pisaliśmy już TUTAJ. Oprócz podanych tam już pewnych informacji pojawiło się także kilka innych detali. Za pomocą touchpada można pisać na klawiaturze ekranowej, a wbudowanej w pada diodzie zmienić poziom jasności. Do PlayStation Store trafiła opcja zapłacenia za pomocą PayPala. Warto dodać, że równocześnie zaktualizowano oprogramowanie do PS Vity (v3.15), które automatyzuje proces parowania ze sobą dużej i małej konsoli Sony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2018
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka