Xbox One: nowy firmware, emulacja i Kinect po polsku

Xbox One już niedługo doczeka się pierwszej poważnej aktualizacji systemu operacyjnego. Dodatkowo dowiedzieliśmy się więcej na temat lokalizacji komend do Kinecta.

Xbox One: nowy firmware, emulacja i Kinect po polsku

W międzyczasie na pytanie o emulację gier z Xboxa 360 na nowej maszynce Microsoftu odpowiedział Frank Savage – człowiek od współpracy z twórcami. Czy jest się czego spodziewać

Odpowiedź jest krótka i dość zaskakująca – jak najbardziej. Jest jednak jeden podstawowy problem z uruchamianiem tytułów stworzonych pod procesor PowerPC na tym od najnowszej konsoli, czyli x86.

Microsoft zapowiedział też co pojawi się w nowym firmwarze do Xboxa One. Na pierwszy ogień poszło wsparcie dla GoPro i dodawania filmów bezpośrednio na YouTube. Na tym jednak nie koniec. Pojawi się opcja cichego rebootu po aktualizacji, wsparcie blu-ray dla materiałów nagranych w 50 hz, ulepszona łączność bezprzewodowa kontrolerów i jakość dźwięku po podłączeniu headsetów przez adpater. Samą aktualizację będzie można zainstalować ręcznie bez czekania na wykonanie jej automatycznie przez konsolę.

Co do premiery konsoli w naszym kraju, to warto odnotować słowa Phila Spencera. Dyrektor ds. marki Xbox w Microsofcie zapewnił, że ich urządzenie będzie przystosowane do każdego kraju w jakim się oficjalnie pojawi. Ma ono rozumieć czego od niego wymaga użytkownik, niezależnie w jakim języku się wypowiada. To właśnie ta funkcja opóźniła premierę w 26 krajach do których konsola trafić ma we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka