Ostatnie poruszenia na rynku czasopism konsolowych

Nie będę oryginalny, gdy powiem, że nadeszły ciężkie czasy dla czasopism traktujących o grach. A powiem więcej, czasy ty będą jeszcze trudniejsze. W 2011 roku na rynku zadebiutowało czasopismo konsolowe Playbox. Wydawnictwo Bauer, gigant na rynku wydawniczym, podjęło w 2011 roku próbę konkurowania z PSX Extreme i Neo Plus. Playbox był początkowo dwumiesięcznikiem, później miesięcznikiem, następnie znów dwumiesięcznikiem. Pismo oficjalnie nie upadło, ale obecnie nie jest ani miesięcznikiem, ani dwumiesięcznikiem. Playbox będzie ukazywać się w cyklu nieregularnym, jako specjalne wydanie CD-Action.

Podobnie było w przypadku czasopisma Play i wydań specjalnych Play Extra Konsole, bo jak wiadomo, w „dużym” Playu w pewnym momencie tematyka konsolowa została porzucona i skoncentrowano się na PC. Skoro już mowa o Playu, w marcu Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o zakończeniu żywota tej gazetki.

Playbox zatem ustąpił pola konkurencji, cieszą się PSX Extreme i Neo Plus. Tylko czy aby Neo Plus ma powody do zadowolenia? Ostatnio jego numery się opóźniają. A kwietniowe wydania w ogóle nie trafiło do sprzedaży. Nie mam zamiaru przedwcześnie grzebać zasłużonego czasopisma, ale takie są symptomy upadających gazet. Oby nie doszło do sytuacji, gdy na rynku zostanie jeden gracz-monopolista lub… nie zostanie ani jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2018
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka