Transformice Adventures – czyli MMO z wojowniczymi myszami

Przeglądarki internetowe stały się w ostatnim czasie bardzo wdzięczną platformą dla wielu gier nastawionych na rozgrywkę wieloosobową typu MMO – mowa tutaj nie o różnego rodzaju grach strategicznych, popularnych i istniejących praktycznie od samego początku powszechnego dostępu do Internetu dostarczanego przez prywatnych dostawców, ale „pełnoprawnych” grach sieciowych, przypominających w dużej mierze te znane z komputerów osobistych. Jedną z nich, która zadebiutowała niedawno na przeglądarkach jest gra Transformice Adventures, w której wcielamy się w jedną z wojowniczych mysz i przemierzamy różnorakie plansze walcząc z nieprzyjaznymi zwierzętami, rozwijając swoje umiejętności oraz zbierając przydatne przedmioty i ekwipunek.

Opisywana produkcja to swoista kontynuacja bardzo popularnej swojego czasu gry „po prostu” pod tytułem Transformice, w której samotnie lub ze znajomymi przemierzaliśmy najeżone przeszkodami poziomy – stworzone przez twórców bądź przez samych graczy – starając się pokonać wszelkie przeciwności. Była to jednak gra platformowa, podczas gdy w Adventures mamy do czynienia z wieloosobowym hack & slashem, bardziej przypominającym Diablo czy Path of Exile – choć w bajkowej, przyjaznej również najmłodszym odbiorcom wersji.

Przejdźmy jednak do właściwego opisu rozgrywki. Jak wspomniano wcześniej, opiera się ona na eksplorowaniu rozmaitych lochów – leśnego runa, ale też podziemnych korytarzy i innych miejsc, gdzie mogłaby wślizgnąć się mysz. Rozgrywka opiera się na eliminowaniu zwierzęcych oponentów, jak żuki, pająki czy osy oraz bossa, na końcu każdego z etapów. Po pokonaniu poszczególnych grup przeciwników otrzymujemy punkty doświadczenia oraz skrzynię, pozwalającą nam, po otwarciu, ulepszyć jedną z posiadanych zdolności, jak zwiększenie siły ataku niektórych naszych umiejętności czy poprawienie wydajności regeneracji punktów zdrowia przy wykorzystaniu bandaży. Po pokonaniu bossa otrzymujemy także dodatkową skrzynię, gdzie znajduje się losowo wygenerowany łup w postaci ekwipunku. Lochy możemy przemierzać samotnie, jak też z innymi graczami, zapraszając ich do naszej drużyny, gdy znajdujemy się w mieście.

Podsumowując, Transformice Adventures to interesujące, przeglądarkowe MMO, przy którym, co poniekąd zaskakujące, można całkiem przyjemnie spędzić nawet kilka godzin. Duża liczba etapów, możliwości modyfikowania swojej klasy i odblokowywania nowych profesji sprawiają, że zawartość gry dostarcza interesującej rozgrywki nie tylko fanom gier sieciowych.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka