Super Pineapple Pen, czyli gra zręcznościowa dla każdego zainspirowana popularną piosenką

Jakiś czas temu w Internecie zadebiutowała popowa piosenka japońskiego artysty Pikotaro pod tytułem „Pen Pineapple Apple Pen” – będący w rzeczywistości zbitką angielskich słów utwór zdobył sobie niemałą popularność w serwisie YouTube zdobywając tam prawie 60 milionów wyświetlań (w chwili pisania tego artykułu). Sama piosenka stała się swojego rodzaju internetowym memem, który doczekał się licznych przeróbek nawiązujących do innych elementów znanych z popkultury. „Pen Pineapple Apple Pen” szybko jednak zniknęło z sieci w większości regionów na świecie, poza swoim krajem pochodzenia – Japonią, gdzie wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem a producenci wszelkiej maści gadżetów nawiązujących do osoby artysty oraz stworzonej przez niego piosenki zbijają krocie jenów.

Super Pineapple Pen1

Wraz z popularnością piosenki powstała też przeglądarkowa gra Pineapple Pen na Poki.pl, przeznaczona także na smartfony i tablety, w której naszym zadaniem jest, jak można się zresztą domyślić, coś z udziałem tytułowych przedmiotów – a konkretniej: musimy wystrzeliwać długopis w taki sposób, aby trafić wszystkie znajdujące się na planszy owoce, czyli jabłka oraz ananasy. Produkcja wymaga od nas umiejętności przewidzenia ruchu naszego celu oraz wyczucia celu – nie musimy się jednak jakoś szczególnie śpieszyć, gdyż nie występuje żaden czasowy limit na wykonanie naszego zadania. Inna sprawa, że gdyby chybimy, musimy zacząć zupełnie od początku.

Cele, które musimy trafić na poszczególnych poziomach są generowane losowo i występują w kilku różnych postaciach i kombinacjach. Większość owoców porusza się w poziomych liniach, niekiedy tylko lewitując w ramach bardziej skomplikowanych układów, a czasami występując także parami, co sprawia, że musimy tak wymierzyć strzał, aby przebić oba owoce. Ponadto, wraz z postępami w grze poruszają się one coraz szybciej. Co więcej, od czasu do czasu będziemy musieli zmierzyć się z opancerzonym owocem – sprawa jest tutaj nieznacznie bardziej skomplikowana: musimy mianowicie trafić w cel łącznie trzy razy, najpierw dwa razy pozbawiając go pancerza i wreszcie przebić za ostatnim. Za każde trafienie otrzymujemy od jednego do kilku punktów (w zależności od tego, z czym przyszło nam się zmierzyć) oraz co jakiś czas monety. Monety możemy z kolei wydać na zakup kosmetycznych ulepszeń, między innymi zmieniających wygląd długopisu na ołówek czy kredkę – przy czym dotyczy to tylko wersji na przeglądarki internetowe, wersja mobilna posiada pakiet kilku dodatkowych ulepszeń i odblokowania elementów rozgrywki poprzez monety.

Super Pineapple Pen2

Sterowanie w Super Pineapple Pen jest banalne i niewymagające szczególnych umiejętności czy nawyków – wystarczy tylko dotknąć ekranu bądź wcisnąć przycisk myszy, aby posłać długopis w wybranym kierunku. Trudniejsze i bardziej wymagające może być wspomniane przewidywanie ruchu owoców i połączenia ich z szybkością lotu długopisu.

Tak czy inaczej – produkcja jest całkiem strawnym kawałkiem elektronicznej rozgrywki dla gracza w każdym wieku. Mimo swojej prostoty potrafi wciągnąć na pewien czas i zapewnić sporo frajdy. Ponadto, dostępność na wielu platformach sprawia, że gra może równie dobrze zabijać nudę w domu, jak też poza nim: w czasie podróży czy dłużącej się kolejki.

 


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka