Spróbuj swoich sił na wieloosobowej arenie w ZombsRoyale.io

ZombsRoyale.io to przeznaczona na przeglądarki internetowe gra z gatunku battle royale, czyli wieloosobowej rywalizacji, w której naszym zadaniem jest pozostanie ostatnim żywym graczem na, z reguły dosyć sporej, mapie. Wbrew nazwie, nie natkniemy się tutaj na zombie ani innego rodzaju stworzenia tego pokroju – ma ona raczej nawiązywać do z premedytacją tworzonych nieco bezsensownych nazw dla takich produkcji, jak choćby cieszące się ogromną popularnością PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Opisywany tytuł jest jednocześnie przedstawicielem gier .io, czyli niezbyt skomplikowanych, ale często bardzo wciągających gier przeglądarkowych. Łatwo dostępnych i skupiających graczy z całego świata na wirtualnych arenach – powiedzmy sobie szczerze, powstanie takiej produkcji jak ZombsRoyale w kontekście popularności zarówno samego gatunku, jak i gier .io było tylko kwestią czasu. Przejdźmy już jednak do właściwej recenzji tytułu.

Przed rozpoczęciem samej rozgrywki musimy podać login, pod którym chcemy występować podczas zabawy oraz interesujący nas tryb gry. Podobnie jak w innych grach .io, również i tutaj nie musimy się rejestrować, aby przystąpić do rywalizacji. Mamy jednak taką możliwość, również za pośrednictwem zalogowania się przez Facebooka lub konto Google+, aby móc śledzić swoje postępy, odblokowywać różnorakie nagrody w postaci nowych wyglądów dla naszego awatara oraz wykonywać zadania i zdobywać osiągnięcia. Jeśli chodzi natomiast o dostępne tryby rozgrywki to mamy ich łącznie trzy: klasyczny, w którym naszym zadanie jest pozostanie ostatnim żywym graczem na wirtualnej arenie; Duo, gdzie z kolei gracze zostają podzieleni na dwuosobowe zespoły i muszą wspólnie wyjść z rywalizacji obronnymi rękami; i wreszcie Squad – czyli tryb łączący w sobie mechanikę battle royale z rozgrywką drużynową.

W celu eliminowania naszych oponentów będziemy mogli wykorzystać całkiem szeroki przygotowany przez twórców arsenał. Broń znajdujemy rozbijając różnokolorowe skrzynie porozsiewane po planszy – kolor jest wyznacznikiem „jakości” uzbrojenia, które się w niej znajduje. Im lepsza jakość, tym większe obrażenia zadaje broń, a także jest bardziej wytrzymała na zużycie – tak, wraz z używaniem broni po pewnym czasie rozpadnie nam się ona w rękach, co potrafi być niekiedy bardzo niemiłą niespodzianką.

Na oddane do naszej dyspozycji uzbrojenie składają się, między innymi, nasze pięści, jak również karabiny maszynowe, karabin snajperski, mini-gun czy nawet wyrzutnia rakiet. Przed atakami oponentów możemy natomiast chronić się w budynkach, za przeszkodami terenowymi czy nawet skrywać w chaszczach – zarówno uciekając przed ostrzałem, jak też czyhając na niczego nie spodziewającego się wroga. Poza uzbrojeniem na mapie znajdziemy także pancerz, który możemy podnieść, aby zyskać dodatkową ochronę przed pociskami, jak również apteczki pozwalające na przywrócenie naszej postaci części utraconego zdrowia.

Przed przystąpieniem do zabawy musimy poczekać aż zakończy się trwająca już runda, jeśli dołączyliśmy do serwera w czasie trwania rozgrywki. Rywalizacja zaczyna się od specyficznego etapu znanego z niektórych innych produkcji battle royale, a mianowicie wyskakiwania ze spadochronem z lecącego samolotu. Ma to zapewnić możliwość wybrania przez graczy miejsca, w którym chcą rozpocząć rywalizację, stosownie do swoich upodobań. Dalej już rozgrywka toczy się „normalnie” – szukamy uzbrojenia i staramy się wyeliminować wszystkich naszych przeciwników.

Na zakończenie można wspomnieć co nieco o oprawie audiowizualnej produkcji. Grę widzimy w dwuwymiarowym rzucie z lotu ptaka, co ma wpisywać się w swoistą tradycję tytułów .io. Sama stylistyka utrzymana jest w klimatach minimalizmu – świat gry oraz postacie graczy są symbolizowane przez koła i proste kształty. Ma to przede wszystkim na celu podkreślenie nieco casualowego modelu rozgrywki oraz ułatwić identyfikację poszczególnych elementów gry.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka