Spróbuj swoich sił w przeglądarkowej strzelance Shell Shockers!

Shell Shockers zadebiutowało niedawno na platformie przeglądarek internetowych jako ciekawy niezależny FPS, w którym bierzemy udział w zaciętej potyczce pomiędzy… kurzymi jajkami. Produkcja pozwala nam walczyć zarówno w trybie klasycznego deathmatchu, deathmatchu drużynowego, jak również stworzyć prywatny pokój do rozgrywki ze znajomymi.

Zanim przystąpimy do właściwej rozgrywki musimy zalogować się do produkcji. Uspokajając, nie musimy jednak nigdzie zakładać konta – wystarczy podać nick i już możemy wziąć udział w jajecznej rywalizacji. Musimy jednak wybrać serwer, na którym chcemy grać (warto wybrać taki, który znajduje się w kraju najbliżej naszej rzeczywistej lokalizacji, aby zapewnić jak najmniejsze obciążenie) oraz klasę naszego żołnierza. Klasy nawiązują do archetypów znanych w większości innych gier FPS: znajdziemy tutaj Free Rangera będącego odpowiednikiem snajpera czy Soldiera będącego, no cóż, żołnierzem. Jedyne czym klasy się różnią to wyposażenie: wspomniany Free Ranger jest wyposażony w karabin snajperski, zaś żołnierz posiada karabin maszynowy. Każda z klas posiada również dodatkową broń w postaci pistoletu Cluck, którym możemy bronić się, gdy skończy nam się amunicja w podstawowym uzbrojeniu. Z poziomu menu głównego możemy także wybrać tryb rozgrywki, w jakim chcemy rywalizować a nawet założyć pokój dla naszych znajomych – uzyskujemy wówczas specjalny link, którym możemy podzielić się, aby można było dołączyć do prywatnej rozgrywki.

Sama rozgrywka jest niezbyt skomplikowana – naszym jedynym zadaniem jest pozostanie ostatnim żywym graczem (w trybie klasycznego deathmatchu – Free For All) bądź wyeliminowanie drużyny przeciwnej. W tym celu będziemy musieli wykorzystać nie tylko dostępne uzbrojenie, ale również wykorzystać wszelkiego rodzaju przeszkody terenowe, ułożenie poszczególnych elementów na mapie i innych.

Mapy, na których toczy się rozgrywka wybierane są losowo i rotacyjnie po zakończeniu danej rozgrywki. Wiele z nich jest pełne różnego rodzaju korytarzy, barykad, wież i innych konstrukcji pozwalających nam na zaskoczenie naszych przeciwników na najróżniejsze sposoby. Na planszy znajdziemy także porozsiewane jajka – amunicję, która jest konieczna, jeśli chcemy przetrwać, a także granaty. W danej chwili możemy nieść ze sobą maksymalnie trzy granaty, ale stanowią one zabójczą broń – nie tylko pozwalają nam eliminować przeciwników nawet na duże dystanse, ale również wrogów będących w grupach czy chowających się za przeszkodami.

Jeżeli chodzi o interfejs, to charakteryzuje się znaczną przejrzystością, co stanowi duży plus zwłaszcza w grach jak Shell Shockers. Możemy bez problemu znaleźć nasz pasek punktów życia tutaj, pozycję w rankingu bądź aktualny stan amunicji. Gra stale wyświetla również sterowanie, dzięki czemu nigdy nie zapomnimy, który klawisz odpowiada za jaką akcję.

Podsumowując, Shell Shockers z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o niezależne produkcje przeglądarkowe. Jest nie tylko komiczna, ale również charakteryzuje się niezła grywalnością, dzięki czemu stanowi doskonałą propozycję dla osób chcących zarówno spędzić nieco czasu na prostej rozgrywce, jak również tych, którzy szukają wyzwań w internetowej rywalizacji.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka