Sprawdź swoją zręczność w Subway Surfers

Subway Surfers to dosyć prosta, ale bardzo wciągająca gra zręcznościowa z gatunku endless runnerów. Naszym zadaniem jest, jak już można po wspomnianej nazwie gatunku wnioskować, zdobycie jak największej liczby punktów przemierzając nieskończony, na bieżąco generowany tor pełen przeszkód, bonusów oraz ciągle zmieniających się elementów otoczenia. W przeciwieństwie od innych gier tego rodzaju, tym razem zamiast przedzierać się, przykładowo, przez zapomniane świątynie i inne tego typu miejsca, będziemy biec przez… podziemny tor kolejowy.

W większości przypadków znajdziemy tutaj sprawdzone rozwiązania z innych produkcji tego rodzaju. Pojawia się jednak też kilka oryginalnych pomysłów, które czynią rozgrywkę ciekawszą i bardzo wciągającą. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Przede wszystkim zrezygnowano z mechanizmu, że wpadnięcie na każdą przeszkodę automatycznie kończy się porażką. Jakkolwiek wciąż tego rodzaju utrudnienia występują, choćby w przypadku zderzenia się z jadącym pociągiem (co jest poniekąd oczywiste), to pozostają one nieliczne, przynajmniej jeśli chodzi o ich rodzaj. Zamiast tego autorzy tej gry zdecydowali się na „miękkie” wyjście w postaci goniącego gracza policjanta. Dzielny stróż prawa nieustannie depcze nam po piętach, a jeśli zbliży się do nas wystarczająco blisko dojdzie do zatrzymania i zakończenia rozgrywki. Policjant porusza się jednak nieco wolniej od gracza, niemniej będzie wykorzystywał wszystkie nasze potknięcia w postaci wpadania na przeszkody, które zatrzymują nas na krótką chwilę w miejscu, bądź nieumiejętnego przeskakiwania pomiędzy torami.

Do naszej dyspozycji oddany został też szereg różnego rodzaju bonusów i urządzeń pozwalających graczowi skutecznie oddalać się od policjanta, pokonywać różne przeszkody i zdobywać więcej monet służących do odblokowywania nowych opcji bądź przedmiotów. Znajdziemy tutaj choćby niezawodny hoverboard, który aktywujemy spacją, zwiększający naszą szybkość i zwrotność albo buty pozwalające na wykonywanie dalekich skoków, co z kolei ułatwia pokonywanie przeszkód oraz poruszanie się na większą odległość.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka