Silent Hills od Kojimy, MGS-y trafią na PC

Zadziwił świat Hideo Kojima na tegorocznym gamescomie, nie ma co. Gdyby zakończył prezentacje na pokazie tylko Metal Gear Solid V: Phantom Pain, to i tak wszyscy byliby zadowoleni. Ku chwale Japonii jednak potem pojawiła się informacja o tym, że ostatnia część cyklu, która jest prologiem do V-ki, wraz z nią trafią na Steama.

W dodatku niedługo potem pojawił się zwiastun Silent Hills. Kolejna część legendarnej serii horrorów trafiła tym razem w lepkie łapska Kojimy. Wiadomo, że ma być to exclusive dla PlayStation 4. Być może jednak tylko czasowy…

W dodatku zwiastun ujawnia innych współodpowiedzialnych za jego (prawdopodobnie) przyszły sukces. To znany reżyser filmowy Guillermo del Toro (Labirynt Fauna, Hellboy, Blade II, Pacific Rim) oraz aktor charakterystyczny, Norman Reedus. Posiadacz szklanego oka znany jest jako jeden ze Świętych z Bostonu i Darryl z serialu The Walking Dead. Dodając to wszystko do Kojimy, który od dziecka kocha filmy i w tym duchu tworzy kolejne Metal Geary, wychodzi nam smakowity miks. W dodatku dla del Toro nie będzie to pierwszy mariaż z grami. Swego czasu tworzył z Team Silent horror InSane dla THQ, lecz ze względu na bankructwo wydawcy wszystko poszło się… Inna sprawa, że większość tamtych pracowników przeszło do Kojima Productions i teraz razem oswajają FOX Engine z cichymi wzgórzami.

Wracając jednak do Snake’a – Kojima puścił w obieg najpierw dwuminutowy filmik pokazujący nowe sztuczki z użyciem kartonu. Chyba najbardziej rozpoznawalny ficzer serii doczekał się mocnego odświeżenia. Dodano masę nowych ruchów, z ustawieniem kartonu pionowo, wypełzaniem z niego, a także wychylaniem z pistoletem w bullet timie. Co ważne karton przyciąga wrogów do siebie niczym lodziarka w GTA Vice City. Gdy widzą narysowaną na nim babeczkę w bikini biegną szybciej niż na ćwiczeniach z musztry. W sumie nic dziwnego, w końcu w Afganistanie pewnie o bromie nie słyszeli…

Usłyszeli za to radosną nowinę PC-towcy. Po raz pierwszy od 2002 roku, gdy na rynek trafiło Metal Gear Solid 2: Substance, seria pojawi się na blaszakach (Metal Gear Rising: Reveangeance nie liczę, bo to od kanonu odbiega). Oczywiście zdolni ludzie emulowali Snake Eatera i Peace Walkera, ale to są dewiacje, choć z gatunku tych przyjemniejszych. Zarówno wydane już Ground Zeroes, jak i czekające na wydanie Phantom Pain, trafią na Steama. Oczywiście prolog trafi jakiś czas wcześniej, by oswoić ludzi z mechaniką oraz silnikiem i jego optymalizacją. Uczciwy układ, nie ma to tamto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka