Running Fred, czyli uciekaj przed ponurym żniwiarzem ile tylko możesz

W dzisiejszych czasach gry przeglądarkowe stały się jednym z najbardziej popularnych gatunków elektronicznej rozrywki i mimo długich lat bycia traktowanymi jako platforma dla niezbyt wymagających graczy, wreszcie zdobyły sobie zasłużone miejsce w panteonie gier komputerowych. Pojawiające się w ostatnich latach produkcje, często przy okazji także na urządzenia mobilne, swoją jakością oraz grywalnością dorównują tradycyjnym produkcjom pecetowym i konsolowym.

Jednym z takich tytułów jest prezentowany dzisiaj Running Fred – dosyć prosta, ale wciągająca gra zręcznościowa nawiązująca w swojej mechanice do klasycznych endless runnerów, czyli gier, w których naszym podstawowym zadaniem przetrwać jak najdłużej biegnąc po najeżonym utrudnieniami torem przeszkód. Podobne rozwiązanie znajdujemy tutaj, z tym, że „nieskończony bieg” jest tylko jednym z kilku trybów rozgrywki: pierwszym z nich jest „tryb fabularny”, gdzie pokonujemy kolejne, przygotowane przez twórców poziomy układające się w pewną, powiązaną luźną fabułą, całość oraz tryb wyzwań, gdzie mierzymy się ze szczególnie trudnymi poziomami, w których będziemy musieli wykazać się szczególnymi umiejętnościami.

W czasie biegu naszymi śladami będzie podążać sam ponury żniwiarz. Jakkolwiek jest on o wiele wolniejszy od naszego bohatera, to wszelkiego rodzaju potknięcia jak wpadanie na przeszkody czy rozmaite utrudnienia terenowe zatrzymują nas w miejscu na krótki czas, który może być wystarczający, aby dopaść postać gracza. Oprócz tego rodzaju przeszkód musimy także uważać na przepaście, wyskakujące kolce, kule na łańcuchu i inne machiny, które mogą łatwo pozbawić nas życia.

Niezależnie od trybu rozgrywki, na naszej drodze natkniemy się także na złote oraz srebrne monety, które możemy zbierać wbiegając w nie. Pozwalają nam one na rozwój naszych umiejętności, jak dłuższy czas przylegania do ściany czy większa liczba punktów życia. Za monety możemy także odblokowywać nowe zdolności, jak podwójny skok, czy też kupować nowe skórki dla głównego bohatera. Monety możemy uzyskiwać również za oglądanie reklam po ukończeniu każdego poziomu.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka