Przeciek na temat Final Fantasy III na PC

Kto by się spodziewał? Square Enix po odkurzeniu Final Fantasy III dla systemów mobilnych (iOS, Android, Microsoft Phone) czai się ponoć się z PC-tową wersją gry, która pierwotnie podbiła NES-a… 24 lata temu.

Final Fantasy III

Świadczyć ma o tym wpis w bazie danych USK, czyli niemieckiej organizacji zajmującej się oceną gier i przyporządkowywaniem ich do odpowiedniej kategorii wiekowej. Ot, takie PEGI i ESRB zza Renu.

I choć na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się być śmieszna, to jednak aż tak paradoksalnie nie jest. Najprawdopodobniej nie chodzi tu o oryginał z NES-a wydany w 1990 r., a jego remake, który trafił początkowo na Nintendo DS w 2006 roku, a na Nintendo Wii i Wii U, PlayStation Portable, iOS-a, Androida i Microsoft Phone w latach 2009 – 2014 (zależnie od platformy). W tym czasie już chyba każdy, kto chciał, ten grał, chyba że nie miał na czym. Ale tu akurat pojawia się magiczne słowo emulacja, które na naszym portalem jest słowem kluczem.

Final Fantasy III

Dla Square Enix to zawsze jakiś dodatkowy zarobek. Niskim kosztem zawsze da się poprawić budżet firmy, o którym co jakiś czas mówi się, że nie jest w nadzwyczajnym stanie. A co względem 8-bitowego oryginału zmieniono/poprawiono w nowszej wersji? Oj wiele rzeczy, począwszy od scenariusza, a kończąc na przeniesieniu rozgrywki w 3D. Dodano wiele nowych umiejętności, przedmiotów czy kwestii dialogowych dla członków naszego (dream)teamu – nie zapomniano przy tym jednak o odpowiednim wyważeniu balansu gry. To wszystko sprawiło, że FFIII stał się bestsellerem na każdej platformie, którą nawiedzał, a podobnym sukcesem był pozytywny wydźwięk wśród recenzentów i graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka