Pokonaj szalony tor przeszkód w kosmosie w grze Run 3

Gra Run 3 na Poki to już trzecia część popularnej serii przeglądarkowych gier zręcznościowych Run. Wcielamy się w niej w postacie sympatycznych kosmitów a naszym zadaniem jest ukończenie każdego z przygotowanych przez twórców etapów. W trzeciej odsłonie serii rozgrywka została jednak skonstruowana bardziej wielowymiarowo i w sposób sprawiający, że jest o wiele bardziej interesująca niż w poprzednich częściach.

Przybliżmy jednak tytuł nieco bliżej tym, którzy z serią nie mieli jeszcze do czynienia. Jak wspomniano wcześniej, naszym zadaniem jest przechodzenie poszczególnych poziomów. Sama rozgrywka ma formę toru przeszkód, który musimy pokonać i dotrzeć do mety. Nie jest to oczywiście takie proste, jak się mogłoby wydawać – na naszej drodze staną różnorakie utrudnienia: przepaście, zapadające się elementy oraz inne tego rodzaju konstrukcje. A im większe postępy zrobimy, czyli im więcej poziomów uda nam się ukończyć, z tym trudniejszymi wyzwaniami przyjdzie nam się mierzyć.

W przeciwieństwie do poprzednich części serii, podział na poszczególne poziomy w Run 3 jest nieco nieostry. Nieostry w tym znaczeniu, że zamiast wyraźnego podziału na etapy mamy tutaj ciągłą rozgrywkę, a poszczególne poziomy są od siebie oddzielone swojego rodzaju punktami kontrolnymi; po przejściu przez każdy z nich otrzymujemy również krótką informację, na którym poziomie się obecnie znajdujemy.

Sama gra oferuje dwa tryby rozgrywki: Explore oraz Infinite. Ten pierwszy jest podzielonym na poziomy, o których wspomniano wcześniej, trybem, w którym naszym zadaniem jest ukończenie wszystkich etapów. Etapy są powiązane ze sobą luźną linią fabularną – jako kosmita staramy się powrócić na naszą planetę przemierzając różnorakie kosmiczne korytarze. Tryb Infinite pozwala nam, jak sama nazwa wskazuje, na nieskończoną rozgrywkę – możemy w tym trybie sprawdzić swoje umiejętności starając się zdobyć jak największą liczbę punktów.

Za pokonywanie kolejnych etapów oraz uzyskiwanie nowych osiągnięć otrzymujemy swojego rodzaju walutę, którą możemy przeznaczyć na odblokowywanie nowych kosmitów, którymi możemy sterować oraz elementów rozgrywki, jak choćby edytor poziomów pozwalający nam zarówno tworzyć nowe, jak też wczytywać te stworzone przez innych graczy za pomocą specjalnych kodów. Możemy także odblokowywać, przykładowo, różne nowe elementy w trybie Infinity, dzięki czemu łatwiej jest nam w nim przetrwać.

Poszczególne poziomy są skonstruowane w podobny sposób, co w poprzednich częściach. Również mają tutaj geometryczny kształt, z tym, że jest to w większości przypadków zamknięty kształt oktagonu. Sprawia to, że mamy do dyspozycji dużo więcej powierzchni, po których możemy się poruszać, co sprawia, że rozgrywka w Run 3 jest o wiele ciekawsza i znacznie bardziej dynamiczna.

A skoro o poruszaniu się po ścianach mowa – należy przybliżyć nieco ten mechanizm, bo stanowi on na dobrą sprawę podstawowy element całej rozgrywki. Przechodzenie pomiędzy ścianami, a właściwie przylepianie się do nich jest naszym podstawowym środkiem pokonywania różnego rodzaju przeszkód, a przede wszystkim szczególnie rozległych przepaści, których nie sposób pokonać w inny sposób. Umiejętność odpowiednio szybkiego przechodzenia na inne ściany oraz reagowania na szybko zmieniającą się sytuację na powierzchni, na której się aktualnie znajdujemy sprawia również, że rozgrywka staje się nieco łatwiejsza, a my możemy skupić się w całości na szczególnie wymagających przeszkodach.

Warto też poświęcić nieco miejsca postaciom, którymi możemy sterować. W przeciwieństwie do poprzedniej części serii, w Run 3 kosmitów mamy do wyboru całkiem sporo i musimy ich odblokować, aby nimi zagrać. Odblokować nowych bohaterów możemy na dwa sposoby: albo wydając część uzbieranych kredytów, albo osiągając warunek związany z daną postacią, jak na przykład ukończenie określonego poziomu. Każda z postaci odróżnia się szybkością poruszania się, wysokością skakania, „przyczepnością” oraz ogólnie sterownością. Pozwala to wybrać bohatera najbardziej odpowiadającego naszemu stylowi rozgrywki, co z kolei przekłada się na sprawniejsze pokonywanie kolejnych etapów.

Podsumowując, Run 3 to godny następca poprzednich dwóch części serii. Produkcja jest wciągająca, a przy tym sprawia mnóstwo frajdy, mimo niekiedy pojawiającej się konieczności kilkukrotnego powtarzania poziomów. Możliwości odblokowywania nowych trybów rozgrywki i modyfikowania jej przedłużają życie gry – zwłaszcza za sprawą wspomnianego wcześniej edytora poziomów.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka