Obsada i szczegóły nt. filmu o GTA

GTA tu, GTA tam, GTA wszędzie. Codziennie w sieci pojawiają się nowe newsy, rekordy czy filmiki. Nie dziwi, więc że BBC wyjawiło nowe szczegóły na temat produkcji filmowej związanej z serią.

Game Changer (robocza nazwa) nie będzie jednak rozwinięciem przygód Tommy’ego czy CJ-a, a dramatem fabularno-dokumentalnym skupiającym się na walce twórców z prawnikami, na czele z Jackiem Thompsonem, o dobre imię serii, ale teź branży gier wogóle.Co ciekawe BBC nie konsultowało się z twórcami serii – Rockstarem (dawniej DMA Design). Według pracowników tworzących pierwsze 2 odsłony serii  oznaczać to może, że produkcja opierać ma się wyłącznie na książce Davida Kushnera z 2012 roku. „Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto” została przez nich swego czasu skrytykowana za rozmijanie się z prawdą i nierzetelność. Historia w niej opisana skupia się na okresie lat 2003-2007 i kończy utratą licencji adwokackiej Thompsona, w związku z nadużyciami.

Game Changer

Ujawniono także, że w rolę założyciela studia wcieli się Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter. Fucha w biografii Freddiego Marcury’ego powędrowała do Sachy Barona Cohena, więc dorosły czarodziej załapał się na innego brytyjskiego bohatera show-biznesa. W roli jego antagonisty, prawnika Jacka Thompsona, zobaczymy Billa Paxtona, znanego m.in. z Apollo 13 i Titanica. Reżyserem mającego trwać ok. 90 minut filmu został Owen Harris (po 1 odcinku seriali Czarne Lustro i Wyklęci), zaś za scenariusz odpowiada James Wood (komediodramat Ambassadors).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka