Nowa Cywilizacja Sida Meiera zapowiedziana

Podczas odbywającego się w Bostonie konwentu PAX East światło dzienne ujrzała kolejna odsłona strategicznej serii od Firaxis Games. Jest nią Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth, które pojawi się na rynku jesienią tego roku.

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth

Gra ma być przeszczepieniem założeń serii na kosmiczną tematykę, której najbliżej do legendarnego dziś Alpha Centauri. Choć tytuł ma mocno nawiązywać do dawnego hitu, to jednak nie można go uznać za kolejną część tego klasyka.

Mechanika i rozgrywka znana fanom dotychczasowych Cywilizacji pozostanie na swoim miejscu. Gracz wciela się w dowódcę, który ma zbadać i skolonizować obcą planetę. Przed rozpoczęciem gry będzie można wybrać 1 z 3 jej typów – suchy, grzyboorganiczny i leśny – a sam ruch jednostek będzie możliwy po znanych już heksach. Jak na Cywilizację przystało, przyjdzie nam poznać mieszkańców i miejsca nowej planety.

Na początku odpowiadać będziemy za los małej osady, która z czasem rozrośnie się do większych rozmiarów. By urozmaicić grę, pojawią się zadania poboczne, a każda frakcja będzie reprezentantem innej cywilizacji ziemskiej. By odkryć początkowo zakryte mgłą wojny tereny na stałe, trzeba będzie wystrzelić w kosmos satelity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka