Ludzie związani z branżą gier w czołówce rankingu najbogatszych Polaków

Forbes przedstawił właśnie swój coroczny ranking najbogatszych Polaków. A jako, że każdy Polak lubi zajrzeć do portfeli innych, warto przeanalizować przynajmniej czołówkę rankingu, w szczególności pod względem znajdowania się w nim osób związanych z branżą gier wideo. Tym bardziej, że już w pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce dla prezesa Techlandu, czyli firmy odpowiedzialnej za takie serie gier jak Call of Juarez, Dead Island czy Dying Light.

Będący prezesem Techlandu Paweł Marchewka znalazł się bowiem na ósmym miejscu z majątkiem oszacowanym na kwotę 3,5 mld zł. Na miejscach 13 i 17 znaleźli się z kolei związani z CD Projekt Marcin Iwiński i Michał Kiciński, z majątkami szacowanymi odpowiednio na 2,3 mld zł i 1,9 mld zł.

Na marginesie wypada dodać, że na czele rankingu znalazł się Michał Sołowow (13,3 mld zł), a z jego plecami uplasowali się kolejno na drugim miejscu Zygmunt Solorz (10 mld zł), którego Prezydent Bronisław Komorowski nazywał swego czasu „Piotrem” i na trzecim miejscu Sebastian Kulczyk (6,8 mld zł).


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka