Kolejna produkcja battle royale pojawiła się na przeglądarkach

Surviv.io to nowa dwuwymiarowa gra przeglądarkowa utrzymana w konwencji battle royale. Tak samo jak w innych produkcjach z tego gatunku, również i tutaj naszym podstawowym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników i pozostanie ostatnim żywym graczem na mapie. W tym celu będziemy mogli wykorzystać pokaźny arsenał, ulepszenia oraz inne elementy świata gry, które zapewnią nam zwycięstwo.

Nim jednak przejdziemy do właściwego opisu rozgrywki, przyjrzymy się trochę warstwie ją poprzedzającą. Przed rozpoczęciem rywalizacji musimy podać nick, pod jakim chcemy występować w walce. Nie musimy jednak nigdzie zakładać konta – podanie nazwy jest całkowicie wystarczające. Możemy również wybrać serwer, do którego chcemy dołączyć (w zależności od lokalizacji) oraz tryb zabawy. Dostępne są łącznie trzy tryby rozgrywki. Pierwszy z nich to klasyczne battle royale, gdzie każdy rywalizuje z każdym a naszym zadaniem jest pozostanie ostatnim żywym graczem na planszy. Pozostałe dwa tryby obejmują już współpracę pomiędzy graczami: Duo – w którym gra losowo przydziela gracza do dwuosobowych zespołów oraz Squad, gdzie łączymy się w czteroosobowe drużyny.

W przeciwieństwie do innych produkcji z gatunku battle royale, w Surviv.io nie musimy czekać aż zakończy się obecna runda, aby dołączyć do rozgrywki i brać w niej udział. Musimy się jednak wówczas liczyć z tym, że spotkanie innych graczy może być w takim przypadku nieco bardziej niebezpieczne.

Skoro o niebezpieczeństwie mowa – do naszej dyspozycji został oddany całkiem pokaźny wachlarz uzbrojenia. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju pistolety, karabiny maszynowe oraz karabiny snajperskie. Broń możemy ulepszać, przykładowo, za pomocą lunet, które pozwalają nam widzieć dalej, a co za tym idzie łatwiej dostrzegać i eliminować przeciwników. Oprócz tego znajdziemy różnego rodzaju wyposażenie. Począwszy od bandaży i kamizelek kuloodpornych na granatach skończywszy.

Istotnym elementem świata gry, o którym wspomniano już nieco wcześniej, są także różnorakie przeszkody terenowe. Podczas rozgrywki na planszy znajdziemy nie tylko drzewa, krzewy i skały, ale także budynki i kontenery. Te ostatnie często zawierają wewnątrz dobrej jakości broń i inne wyposażenie oraz świetnie sprawdzają się jako miejsce do ukrycia przed wrogiem, jak i przeprowadzania ataków. Należy także dodać, że podczas gdy większość elementów jest odporna na ostrzał z broni, to granaty są w stanie skutecznie je uszkodzić lub zniszczyć, narażając tym samym ukrywającego się gracza na obrażenia lub nawet śmierć.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna nie tylko ze względu na sam jej charakter – okazyjnych i zaciętych pojedynków pomiędzy graczami, spotykających się na rozległej, losowo generowanej planszy. Co jakiś czas zawęża się również czerwona strefa, co wyznacza zegar w lewym rogu ekranu, tuż nad minimapą. Jeżeli znajdziemy się we wspomnianej strefie w czasie jej zawężania, z pewnością zginiemy od zadawanych przez nią obrażeń.

Na zakończenie należy powiedzieć co nieco o oprawie graficznej gry surviv.io. Mamy tutaj do czynienia z charakterystycznym dla gier .io minimalistycznym, ale bardzo przyjemnym dla oka stylem. Grafika taka jest przy tym bardzo „lekka” i pozwala grać w Surviv.io na praktycznie każdym sprzęcie z dostępem do Internetu.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka