GTA: San Andreas odświeżone z okazji 10-lecia

26 października 2004 r. Ten dzień do dzisiaj budzi wspaniałe wspomnienia fanów serii Grand Theft Auto. Wtedy to San Andreas debiutowało na PlayStation 2. Po dziesięciu latach Rockstar dokładnie tego samego dnia wyda zremasterowaną wersję tego tytułu na Xboxie 360.

Mimo mojego wręcz fanbojstwa względem tej serii gier, nie mogę tu ukryć swojego rozczarowania, mieszającego się ze zdziwieniem. Czemu?

Bo to wszystko wydaje się być lekko bezsensowne. Niby mamy do czynienia z odświeżeniem, ale jedyne, co zmieni się względem oryginalnego wydania, to większa odległość rysowania, 33 osiągnięcia (niezbyt wyszukane swoją drogą…) oraz rozdzielczość 720p, czyli popularne HD. Jeśli ktoś spodziewał się chociażby przekonwertowania gry na silnik RAGE obsługujący GTA IV i V to pewnie jest srogo zawiedziony. To nie 4A Games, które wydając Metro Redux, czyli pakiet dwóch gier serii, od nowa przerobiło jedynkę.

Dotychczas dostępne San Andreas zniknie z Xbox Live, a odświeżona wersja trafi do Games on Demand. Ci, którzy nabyli już klasyczna edycję nie dostaną nowej wersji za darmo, ani nawet nie mogą marzyć o jakimś upuście z tego powodu. Każdy jest równy i każdy będzie musiał zapłacić 15 euro/dolarów. Co więcej, spryciarze, którzy będą chcieli przerzucić zapis rozgrywki ze starszego wydania, będą musieli obejść się smakiem. Nie da się i tyle.

Niejako w ramach rekompensaty w GTA Online w dniach 24 – 26 października grając w playlistę San Andreas Throwback Jobs gracze wynagrodzeni będą podwójnymi zarobkami zarówno w dolarach, jak i w punktach reputacji. Do tego tańsze ciuchy, bmxy i konkurs fotograficzny w Social Club.

Jako człowiek, który w singlu San Andreas stracił setki godzin, przeszedł grę na 100% (p…one małże!), a w nieoficjalne multi zwane SAMP-em gra od 7 lat i stracił w nim godzin tysiące, mam nadzieję, że w tej formie odświeżone GTA na PC… nigdy się nie pojawi. Wszak wszystko, czym ma zdobyć klienta wersja HD już na PC jest. Od dnia premiery. Wystarczy przesunąć pasek Draw Distance do końca, do tego ustawić rozdzielczość powyżej 1280×720 i gra gitara. Dodajmy do tego garść modów poprawiających wizualny aspekt gry (np. ENB Series) i prawdziwie odświeżoną wersję możemy mieć za kilka minut i to za darmo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka