Dziś ma miejsce europejska premiera Dark Souls II

Dzisiejszego dnia na rynku europejskim debiutuje jedna z najgorętszych gier tego roku, a mianowicie Dark Souls II. W końcu także nasi rodzimi gracze mają okazję sprawdzić w akcji dzieło From Software na swoich Xboxach 360 i PlayStation 3.

Dark Souls II

Przy okazji pewien dociekliwy fan na swoim kanale w serwie YouTube porównał grafikę w wersji na konsolę PS3 z wersją zaprezentowaną niemal równy rok temu. Co ciekawe, dawna wersja wygląda znacznie lepiej, a różnice są zauważalne gołym okiem i nie sprowadzają się jedynie do detali. Póki co deweloperzy nie komentują tej sprawy.
Co może być tego powodem? Wśród graczy najczęściej słyszaną hipotezą jest ta, jakoby filmik z kwietnia 2013 r. pochodził z PCtowej wersji gry, która pojawi się na rynku w następnym miesiącu. W przeciwieństwie do poprzedniej części serii DS2 powstaje od początku z myślą także o komputerach osobistych, co mogłoby oznaczać, że filmik sprzed roku ukazuje całą potęgę silnika, zaś wersje na konsole byłej już generacji są odpowiednio skalowane do zasobów sprzętowych. Widać, że From Software uczy się na błędach, bo pierwsze Dark Souls na PC było początkowo słabo wykonanym portem z konsol, za co solidnie oberwało się japońskiemu studiu. Oto i filmik o którym mowa:

Kończąc temat grafiki tej produkcji, serwis Digital Foundry porównał jak działają i wyglądają obie konsolowe wersje. Przy właściwie takim samym wyglądzie co część poprzednia Dark Souls 2 działa zauważalnie lepiej. Wersja na Xboxa 360 jest jednak wydajniejsza – działa przy stałych 30-40 fpsach, podczas gdy wersja na PlayStation 3 wyciąga 30 fpsów, lecz zalicza co jakiś czas spadki tej wartości. Jeden z filmik to dokumentujących poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2018
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka