Daddy Long Legs, czyli postaraj się wytrwać w marszu jak najdłużej

Daddy Long Legs to na pozór prosta, niewymagająca gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest pokierowanie długonogim bohaterem od startu do mety, starając się przy tym uniknąć przewrócenia. Jak się jednak szybko okazuje, zadanie stawiane przed graczem w żadnym wypadku nie jest łatwe i niejednokrotnie do białej gorączki doprowadzi nas podejmowanie tej samej próby przejścia chociaż kilku metrów. Dlaczego? Przyjrzymy się bliżej.

W pierwszej kolejności należy wskazać, że Daddy Long Legs nawiązuje w znacznym stopniu do gatunku endless runnerów, czyli gier, w których naszym zadaniem jest po prostu przetrwać jak najdłużej, pokonując jednocześnie jak najdłuższy dystans bądź, względnie, zdobywając największą liczbę punktów. Tutaj mamy do czynienia z podobną sytuacją. Naszym jedynym zadaniem jest pokonanie jak największej odległości, wyrażonej w metrach, oraz zbieranie porozsiewanych po drodze monet i pudełek zawierających różnego rodzaju nagrody w postaci dodatkowych monet, a także przedmiotów kosmetycznych, jak czapki czy znaczniki dla ostatnio pobitych rekordów.

W przeciwieństwie jednak do wielu innych produkcji tego typu, nie będziemy stawiać tutaj czoła różnego rodzaju przeciwnikom czy przeszkodom terenowym. Naszym podstawowym, jedynym a zarazem największym wyzwaniem będzie poradzenie sobie ze sterowaniem. Wykorzystujemy w tym celu klawisz spacji lub lewy przycisk myszy. Po pierwszym wciśnięciu nasza postać rusza jedną drogą, a po drugim – no cóż, drugą. Zadaniem gracza jest takie naciskanie przycisku, aby długonogi bohater się nie przewrócił, a w tym celu zachował odpowiednią prędkość oraz, mniej czy bardziej dosłownie, nie potknął się o własne nogi. Gra przy tym nie przestaje zachęcać nas do kolejnych prób i do nie przejmowania się ewentualnymi upadkami.

Daddy Long Legs w swojej prostocie związanej z mechaniką idealnie komponuje się z minimalistyczną, ale przyjemną dla oka oprawą graficzną. Świetnie nadaje się na krótką przerwę w pracy albo zabicie nudy, gdy akurat nie mamy pod ręką żadnej innej produkcji albo po prostu jesteśmy fanami reprezentowanego przez nią gatunku elektronicznej rozrywki.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka