Celowa Karykatura, Która Każdego Rozbawi do Łez

Zręcznościowa zabawa z ogromną dawką absurdalnego humoru? Tak, właśnie takie połączenie można znaleźć, zasiadając przed grą Short Life, której przyjrzymy się dzisiaj nieco bliżej i sprawdzimy, co takiego może ona zaoferować, aby przyciągnąć gracza na długie godziny.

Współczesny rynek gier przeglądarkowych jest niesłychanie rozbudowany i niestety nie brakuje na nim produkcji, które wyraźnie zostały wykonane na kolanie tylko po to, aby w krótkim czasie zarobić jak najwięcej pieniędzy. Choć Short Life na pierwszy rzut oka wygląda na średnio doprecyzowany, to jednak niech Was nie zmylą pozory. Karykaturalność tej gry jest celowa i ma ona za zadanie rozbawić gracza, stawiając jednocześnie przed nim niemałe wyzwanie zręcznościowe. Takie połączenie sprawia, że zabawa potrafi wciągnąć na długie godziny, a i nierzadko gracze na pewno przyłapią się na tym, że celowo będą wpadali w ciekawe pułapki znajdujące się na planszy.

Skoro niepostrzeżenie dotarliśmy do tematu pułapek czyhających na gracza w Short Life, to czas najwyższy przyjrzeć się nieco bliżej samej rozgrywce, jaką zaserwowali nam twórcy. Prosta, dwuwymiarowa platformówka oraz nieporadny bohater, który sprawia wrażenie ledwo trzymającego się na nogach. Taki obrazek spotka każdego, kto po raz pierwszy uruchomi na swojej przeglądarce Short Life. Nasza bohater ma tylko jedno zadanie, dotrzeć do celu i po prostu przeżyć! Tak, zadanie niezwykle proste nabiera zupełnie nowego wymiaru, gdy po drodze zaczynamy natrafiać na coraz to dziwniejsze pułapki, z których większość ma ogromną „ochotę” po prostu skrócić brutalnie nasze życie. Nie bez powodu zresztą gra dostała taką, a nie inną, nazwę.

Poruszanie się naszym bohaterem jest bardzo proste, gdyż używamy do tego standardowych strzałek kierunkowych na klawiaturze. Bohater może nie tylko skakać, ale także poruszać się na czworaka po naciśnięciu strzałki do dołu. Poruszanie się w takiej pozycji na pewno przyda się podczas pokonywania wielu przeszkód, a i skoki będą nam niezwykle potrzebne, czasem zmuszając nas do skakania w ciemno, daleko w otchłań, licząc na to, że jakoś to będzie…

Przeszkody znajdujące się w grze Short Life są śmiercionośne, w dosłownym słowa tego znaczeniu. Nasz bohater musi uważać na ostre kolce, różnego rodzaju pułapki spadające z sufitu, piły wszelakiego typu, doły z kwasem, ruchome platformy, miny czy beczki wybuchające po kilku sekundach od ich dotknięcia. Gra została przygotowana w taki sposób, aby dość sprawnie zaznajomić gracza z zasadami. Pierwsze poziomy, a do pokonania mamy ich łącznie 16, są w miarę proste i oferują szereg wskazówek pokazujących, jak bezpiecznie przemieszczać się po planszy. Jednak nawet w tym swoistym samouczku, twórcy Short Life pokusili się o przysłowiowe trolowanie gracza. Zalecamy dużą ostrożność w stosowaniu się do wskazówek wyskakujących przy kolejnych przeszkodach. Niektóre z nich prowadzą naszego bohatera na pewną śmierć, ale w przypadku tej gry, porażka wcale nie irytuje, a bawi i zachęca do ponownego spróbowania swoich sił na konkretnym poziomie.

Jaki jest cel gry Short Life?

Gra Short Life dostępna jest dla każdego zupełnie za darmo na portalu Poki i jej podstawowym celem jest po prostu zapewnienie graczowi maksymalnego poziomu rozrywki i humoru w każdej wolnej chwili. Wyzwaniem jest tutaj naturalnie ukończenie wszystkich 16 poziomów, z których każdy kolejny jest coraz trudniejszy, ale to nie koniec zadań znajdujących się w grze. Mamy bowiem misję poboczną, która polega na zbieraniu złotych gwiazdek. Na każdym kolejnym poziomie mamy do znalezienia i zebrania po 3 złote gwiazdki, które mają bardzo istotne znaczenie. W menu głównym znajduje się bowiem zakładka z bohaterami do wyboru. Nie musimy więc przemierzać wszystkich poziomów startowym, brodatym człowieczkiem. Zbieranie gwiazdek pozwala nam na odblokowywanie kolejnych postaci, które będziemy mogli zabrać na przygodę i prawdziwą walkę o życie. Warto wspomnieć o tym, że każdego z tych bohaterów charakteryzuje nieco inna mechanika poruszania się, więc wybór innej postaci do zabawy zawsze zapewnia dodatkową frajdę, nie tylko tę wizualną.

Zastanawiacie się pewnie teraz, czy warto w ogóle zainteresować się tą grą, która pewnie wielu osobom od razu przynosi na myśl skojarzenia z Happy Wheels? Tak, zabawa ma podobny charakter, ale jej mechanika jest odmienna, a same poziomy nie są tak absurdalne, jak we wspomnianej przed chwilą produkcji. Dodatkowo tutaj poruszamy się o własnych nogach, plansze przechodzi się w sposób mniej dynamiczny, a to sprawia, że same przeszkody w wielu przypadkach mogą mieć charakter logiczny i ich pokonanie nie wiąże się tylko i wyłącznie ze szczęściem oraz odpowiednim zgraniem w czasie.

Naszym zdaniem gra Short Life jest zdecydowanie produkcją godną ogrania dla każdego, niezależnie od wieku oraz upodobań. Gra dostarcza ponadprzeciętną ilość humoru, czasem bardzo czarnego, ale wciąż rozluźniającego i na pewno nikomu nie pozwoli się nudzić. Wartym podkreślenia jest fakt, że z każdym kolejnym wyzwaniem rośnie wyraźnie poziom trudności, a to oczywiście zachęca do gry i próby poradzenia sobie z przeszkodami, które zmyślnie porozstawiali twórcy.

Przypominamy, że gra dostępna jest za darmo na poki.pl i nie zawiera w sobie żadnych ukrytych mikropłatności, oferując tylko i wyłącznie czystą zabawę okraszoną dużą dawką humoru.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2018
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka