Brutes.io, czyli wieloosobowa bijatyka na przeglądarki internetowe

Od początku swojego istnienia gry .io, od Agar.io po opisywaną dzisiaj produkcję, cieszą się niesłabnącą popularnością. Gry .io są to wieloosobowe produkcje przeznaczona przede wszystkim na przeglądarki internetowe, ale również niekiedy występujące na smartfonach oraz tabletach wyposażonych w systemy operacyjne Android lub iOS. Cechą charakterystyczną opisywanego gatunku jest wykorzystanie nierzadko dosyć prostego mechanizmu rozgrywki, znanego często także z innych produkcji – zarówno „większych” gier, jak też tytułów na telefony komórkowe i tak dalej – a następnie połączenie go z różnymi oryginalnymi i ciekawymi rozwiązaniami tworząc w ten sposób bardzo strawny kęs elektronicznej rozgrywki.

Image 1

Dzisiaj przyjrzymy się najnowszej produkcji z tego gatunku, a mianowicie Brutes.io, która mimo niedawnego debiutu już zdołała sobie zdobyć całkiem pokaźne grono fanów i stałych graczy. Produkcja pod wieloma aspektami odbiega od klasycznych rozwiązań, na które możemy natknąć się w innych tytułach .io, choć mechanika rozgrywki polegająca na zbieraniu punktów i pięcie się po rankingu danego serwera pozostaje w swojej istocie taka sama. Naszym zadaniem jest pokonywanie w tym celu naszych przeciwników, czyli innych graczy na wieloosobowej arenie w trybie każdy na każdego. Walka pomiędzy graczami, podobnie jak w większości produkcji .io, stanowi również tutaj najważniejszy element zabawy i może być prowadzona na kilka różnych sposobów.

W Brutes.io wcielamy się w rolę bliżej nieokreślonego stworzenia przypominającego muskularnego humanoida i stajemy do walki z innymi graczy na pięści. Mechanika walki opiera się, w swoim najbardziej podstawowym wymiarze, na możliwości wyprowadzania dwóch rodzajów ataków: mogą to być szybkie uderzenia, ale zadające niewielkie obrażenia, choć jednocześnie trudniejsze do uniknięcia oraz silne ciosy, które wymagają „naładowania” ataku poprzez przytrzymanie klawisza ataku – takim atakiem jest nieco trudniej trafić, ale zadawane obrażenia są znacznie większe, a przy tym możemy odepchnąć przeciwnika oraz go ogłuszyć, zaś efekt ogłuszenie jest tym bardziej dotkliwy, jeśli nasz cel wpadnie na jakąś z przeszkód terenowych. Skoro już o sterowaniu mowa, w Brutes.io mamy dosyć szerokie możliwości wykorzystania różnych urządzeń do sterowania: możemy w tym celu wykorzystywać tylko mysz, tylko klawiaturę, oba te urządzenia łączne lub też zdecydować się na pada, który jest szczególnie polecany przez twórców, choć na dobrą sprawę można sobie z powodzeniem radzić przy wykorzystaniu „klasycznego” sprzętu.

Image 3

Obrażenia jakie zadajemy zależne są również od rozmiarów naszej postaci – zdobywając kolejne punkty nie tylko poprawiamy swoją pozycję w rankingu, ale również powodujemy „przyrost masy” bohatera. Im nasza postać jest większa, tym bardziej znaczące szkody jesteśmy w stanie wyrządzić – wówczas nawet szybkie ataki są w stanie bez problemu rozprawić się ze słabszymi graczami. Ma to jednak swój koszt w tym, że im większa postać, tym wolniej się porusza oraz jest łatwiejsza do trafienia.

Punkty zdobywamy przede wszystkim poprzez zadawanie obrażeń wrogom – z każdym udanym trafieniem z postaci przeciwnika wysypuje się nieco kolorowych punktów, które mogą zostać zebrane i włączone w ten sposób do puli gracza. Punkty możemy zdobywać również atakując pojawiające się co jakiś stworzenia przypominające połączenie królików i kurczaków – po trafieniu uciekają od nas i szybko znikają, ale pozostawiają za sobą dosyć pokaźny zasób punktów.

Image 4

W walce mogą nam przydać się także różne przedmioty pojawiające się co jakiś czas na planszy. Wyposażyć możemy się, między innymi, w kartonowe pudło, które zapewnia nam niewidzialność dla innych graczy i umożliwia wyskoczenie z niego w kierunku najbliższego wrogiego gracza, zadanie mu znacznych obrażeń oraz ogłuszyć na długi czas dając nam możliwość szybkiego wyeliminowania przeciwnika. Innym ciekawym przedmiotem jest bomba, którą nosimy przez pewien czas – musimy jednak być ostrożni, aby wyrzucić ją w odpowiednim czasie, gdyż jeśli wybuchnie nam w rękach możemy być pewni, że natychmiast zginiemy; same obrażenia zadawane przez bombę są śmiertelne dla wszystkich graczy, niezależnie ile punktów życia im zostało. Umiejętne wykorzystanie przedmiotów podczas rozgrywki może pomóc nam zarówno w eliminowaniu silniejszych przeciwników, jak również zabezpieczeniu swojej pozycji.

Podsumowując, gra Brutes.io dostępna na poki to bardzo strawny kawałek wieloosobowej rozgrywki, dostępnej praktycznie dla każdego urządzenia posiadającego połączenie z Internetem. Ponadto, w grze nie musimy w żaden sposób się rejestrować ani zakładać konta w innym serwisie – wystarczy podać swoją nazwę i już możemy przystąpić do rywalizacji. Możemy jednak podzielić się linkiem do gry za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych uzyskując w ten sposób dostęp do różnych kosmetycznych opcji, pozwalających zmienić wygląd naszej postaci.


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka