Batman: Arkham Origins w produkcji – wyleci z nowego studia

Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna odsłona przygód Batmana. Na 25 października 2013 roku zaplanowana jest premiera gry Batman: Arkham Origins. O trzeciej części Człowieka Nietoperza mówiło się od miesięcy, jednak potwierdzenie mamy dopiero teraz za sprawę majowej okładki magazynu Game Informer. Arkham Origins będzie osadzony chronologicznie przed Arkham Asylum (wydane w 2009) i Arkham City (wydane w 2011), a więc mamy do czynienia z prequelem. Bruce Wayne będzie młodszy, mniej doświadczony, ale i mniej zmęczony „batmanowaniem”.

Batman

Wydawcą będzie oczywiście Warner Bros, lecz zaskoczeniem jest zmiana studia, które będzie producentem. Za dwie poprzednie części odpowiedzialne było RockSteady, najnowszą częścią zajmie się zaś Warner Bros Games Montreal. Arkham Origins wyjdzie na PlayStation 3, Xboxa 360, Wii U oraz na PC. Nic nie mówi się na temat wersji na PS4 oraz nowego Xboxa, co nie znaczy, że takie nie powstaną. I jeszcze jedno – na handheldy PS Vita i 3DS wyjdzie Batman: Arkham Origins Blackgate, także 25 października. Będzie to chodzona bijatyka z widokiem 2,5D, przypominającym wszystkie stare dwuwymiarowe odsłony Batmana.

Batman to chyba obecnie najbardziej znany komiksowy bohater. Ostatnimi laty jeszcze większej popularności z pewnością przysporzyły mu genialne filmy Christophera Nolana opowiadające o Człowieku Nietoperzu, a więc Batman: Początek, Mroczny Rycerz i Mroczny Rycerz Powstaje. Gracze docenili także Arkham City i Arkham Origins, które nie nawiązują w żadnym stopniu do filmów, co było cechą charakterystyczną wielu produkcji z Batmanem, a wręcz są w stosunku do odsłon filmowych całkowitym przeciwieństwem. Gry odwołują się w większym stopniu do komiksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka