Castlevania II: Simon’s Quest

Zanim zaczniesz grać z fabułą przeczytaj trochę na temat samej gry. Ułatwi Ci to zrozumienie zasad, jakimi rządzi się Castlevania II.

Pory dnia:
Zmieniają się one po określonym czasie. Wyróżniamy:
Dzień – charakteryzuje się tym, że potwory są słabsze. Ponadto w miastach przechadzają się ludzie. Możesz wchodzić do środka budynków w wioskach.
Noc – kiedy trwa, wrogowie zyskują na sile i są wytrzymalsi, ale dzięki temu można dostać od nich więcej serc. Do tego w osadach zamiast ludzi biegają wrogie istoty i nie możesz wejść do żadnego mieszkania. Jedynym wyjątkiem są rezydencje, gdyż je można odwiedzać na okrągło.

Waluta:
W grze jednym środkiem płatniczym są serca. Tracimy je też, kiedy korzystamy ze specjalnych broni jak np. sztylety, itp. Można je zdobyć zabijając potwory. Wartość znajdowanych serc: Małe serduszko jest warte dwa. Połówka dużego cztery. Natomiast duże sześć. Maksymalnie możesz ich mieć 256.

Zakończenia gry:
Jak już wyżej wspomniałem w grze występują pory dnia i to właśnie one wpłyną na to, jaki ending zobaczysz na końcu. Będziesz miał trzy do wyboru. Oto warunki:
Pierwszy – by go oglądać, będziesz musiał przejść grę w osiem dni lub mniej czasu gry. Jeśli Ci to się uda, to przy grobie w porze nocnej będzie klękał młodzieniec. Na końcu zobaczysz jak ręka wygrzebuje się z ziemi.
Drugi – warunkiem jest ukończenie rozgrywki od ośmiu do piętnastu dni czasu gry. Na nim mężczyzna będzie przy nagrobku w porze dziennej.
Trzeci – skończenie zabawy w szesnaście lub więcej dni czasu gry. Zobaczysz na nim sam nagrobek, a obraz będzie czarno biały.

Adnotacja do tego:
Moja solucja nie gwarantuje Ci, że przy jej użyciu osiągniesz np. pierwszy ending. Od Ciebie będzie zależało jak szybko będziesz podróżował. Jednak grając pierwszy raz proponuję Ci się nie spieszyć. Delektuj się grą. A za kolejnym razem możesz próbować osiągnąć inny koniec.

Opis Przejścia
Wioska Jova
Zaczynasz grę w mieście o nazwie Jova. Pierwszy rzecz, którą należy zrobić to znaleźć zakapturzonego gościa (znajduje się on piętro niżej po prawej stronie) i kupić od niego White Crystal za 50 serc (twój cały bilans serca jaki miałeś). Obok jest wejście (by wejść trzeba stanąć przy nim i wcisnąć górę) i tam możesz kupić wodę święconą (Holy Water), ale tego nie zrobisz bo masz 0 serc, a woda kosztuje też 50. Wyjdź po prawej stronie z miasta i zacznij zabijać wilkołaki i kościotrupy w celu zdobywania serc. W nocy potwory stają się silniejsze i można od nich więcej dostać. Jak już zdobędziesz 150, to kup w miejscu, o którym Ci mówiłem Holy Water i dodatkowo Thorn Whip (silniejszy bat) od gościa ubranego na szaro (można go znaleźć w budynku na środku wioski). Jeśli odniosłeś jakieś rany, to możesz je uleczyć w kościele.

Osada Veros
Wyjdź z miasta prawym wejściem. Idź na wschód przez las i zabijaj trupy i wilkołaki. Idąc dalej uważaj na wyskakujące z wody gady, żeby nie wepchały Ciebie do wody. Na następnym ekranie wybierz górną drogę. A na kolejnym ekranie zejdź schodami w dół i idź na wschód aż dotrzesz do miasta Veros. Tutaj kup Dagger (sztylet do rzucania) za 50 serc. Musisz rozwalić w pierwszym pomieszczeniu ścianę wodą święconą, bo za nią znajduje się sprzedawca. I nabądź jeszcze lepszy bat niż ten, co posiadasz (Chain Whip za 150 serc). Znajduje się on w ostatnim pomieszczeniu na samym końcu miasta. Tam rozwal wodą święconą podłogę i zejdź na dół. Jeśli nie masz na nie pieniędzy, to musisz je nabić. Są to przydatne rzeczy więc warto się w nie zaopatrzyć. Kiedy je już zdobędziesz to, wróć się w lewo i wejdź schodami do góry. Gdy już będziesz na górze to idź w prawo aż dotrzesz do pierwszy rezydencji. Po drodze rozwalaj trupy.

Rezydencja
W środku wskocz na platformę i pojedź nią do góry (jak jej nie ma, to musisz w menu dać strzałkę na biały okrągły kryształ). Idź na prawo. Po drodze zabij przeszkadzających Ci wrogów. Przed kolcami udaj się schodami do góry i idź w lewo. Potem skacz po platformach i idź schodami do góry. Jak już wejdziesz, to idź na prawo. Wskocz na wyższe kamienne wzniesienie, ale uważaj, bo dwa pierwsze bloki są fałszywe, więc przeskocz nad nimi. Na następnym ekranie na dole widać niebieskiego gościa. Udaj się do niego, by kupić Oak Stake za 50 serc. Ścianę za tym jegomościem rozwal święconą wodą i pojawi się książka. Weź ją, po czym idź kawałek w prawo i zejdź trzema seriami schodów na dół. Tam udaj się w prawo, ale uważaj, bo przy drugiej kolumnie w podłodze są dwa fałszywe bloki (możesz sprawdzić, gdzie dokładnie za pomocą wody święconej. Jeżeli przeleci przez nie, to znaczy że ty też). Idź do końca w tym kierunku aż zobaczysz kryształową kulę. Rozbij ją przy pomocy Oak Stake, którą niedawno co zakupiłeś. Weź worek, który się tam pojawi, będzie to Dracula Rib. Możesz używać tego jako tarczę, wystarczy wejść do arsenału i tam dać strzałkę na kość. Tarcza będzie chronić Ciebie np. przed pociskami. Teraz możesz już opuścić ten zamek.

Wioska Aljiba
Po wyjściu z zamku idź na prawo. Będziesz szedł przez las, tam wybierz górną drogę. Na następnym ekranie uważaj na pająki strzelające pajęczynami. Idź dalej i wejdź do jaskini. Uważaj na latające potwory. Maszeruj cały czas prosto w prawo aż dotrzesz do dwóch bloków trochę wyżej za schodami. Wskocz na nie i idź dalej w tym kierunku. Tam pokonaj nietoperze i fruwające maszkary. Na dole rozwal dwa bloki kamienne za pomocą święconej wody i idź w lewo do ściany. Ją też rozwal tym samym sposobem wodą święconą i weź Sacred Flame. Teraz idź na prawo. Na następnym ekranie uważaj na pająki. Idź dalej aż dotrzesz do miasta (znajduje się ono dwa ekrany dalej). Nosi nazwę Aljiba. W nim nie ma kościoła, więc się nie uleczysz. Wejdź w pierwsze drzwi i rozwal podłogę wodą święconą. Na dole jest gość który sprzedaje Garlic za 50 serc.Za tę ilość możesz dostać od niego tylko 2. Kup jeszcze dodatkowe dwa byś miał cztery. Do drugiego wejścia nie warto wchodzić. Natomiast w trzecich na piętrze można kupić Laurels (Kiedy je włączasz stajesz się na chwilę niezniszczalny, potwory nie mogą Ciebie zranić. Nie trać ich, bo się przydadzą) za 50 serc (sprzedawca znajduje się pod podłogą). Za tę ilość możesz otrzymać tylko dwa. Kup też cztery. Wyjdź z wioski prawym wyjściem ma cmentarz, gdzie wystają ręce z ziemi. Rzuć przed nimi Garlic, by pojawiła się tajemnicza pomarańczowa postać. Pogadaj z nią, to dostaniesz Silver Knife. Wróć się z powrotem do miasta. Tam na samej górze jest gość ubrany na czarno. Pogadaj z nim, by wymienił Ci White Crystal (ten biały okrągły kamyk, co masz w menu) na Blue Crystal. Przyda się, aby dostać się do następnej rezydencji.

Druga Rezydencja
Musimy się wrócić trochę na lewo (opuść tą mieścinę właśnie wejściem po tej stronie) aż dotrzesz do schodów, które prowadzą na dół. Zejdź po nich i idź cały czas na prawo aż dotrzesz do jeziora na środku planszy (po drodze będziesz mijał dwa fragmenty wody, nad którą latają platformy i masę trupów do rozwalenia) Tylko do niego nie wskakuj jeszcze. W menu daj strzałkę na Blue Crystal i klęknij przy stawie na jakieś 10 sekund. Zejdź na dół jak już pojawi się przejście i idź na wschód. Po czym wejdź do środka zamku. Po wejściu udaj się cały czas w prawo, dopóki nie dojdziesz do miejsca, w którym ściana Ci zagradza dalszą drogę. Tak naprawdę jest ona fałszywa, więc możesz skakać przez nią bez strachu. Idź dalej w tym kierunku i uważaj na ruchome bloki, które mogą zepchać Ciebie do wody. Idąc dalej przeskakuj kolce aż dotrzesz do gościa, który sprzeda Ci Oak Stake. Wróć się w trochę w lewo i pierwszymi schodami idź na samą górę. Potem idziemy w prawo i następnymi też do góry. Teraz musisz skakać po kamiennych blokach aż dostaniesz się wyżej i potem w idź w prawo. Następnie zejdź na dół i do końca w prawo. Będzie tam kryształowa kula którą rozbijamy bronią Oak Stake. Rozwal ją w taki sam sposób jak w pierwszej rezydencji. Po czym zabierz Dracula Heart i wyjdź z zamku. Jak już jesteś na zewnątrz to musisz iść cały czas w lewo aż dotrzesz do miasta Jova, w którym zacząłeś grę. Trochę długa droga, ale trzeba iść.

Jak już dotrzesz do wyznaczonej osady, to możemy odnowić sobie siły w kościele. Nie kupuj tylko czasem White Crystal, bo Blue Crystal (jeśli jednak to zrobiłeś, to musisz iść do wioski Aljiba) będzie nam potrzebny. Jak już twoje siły zostały odnowione to opuść miasto po lewej stronie.

Wioska Aldora
Tu musisz dać w menu na Dracula Rib (biała kość w menu), bo potrzebna jest tarcza do obrony przed ognistymi kulami potworów. Udaj się w lewo, aż dotrzesz do lawy, z której wynurzają się potwory i strzelają ogniem. Użyj tu jednego ze swoich Laurels i przejdź przez lawę. Jak już się przeprawiłeś przez nią, to idź dalej w lewo, aż zobaczysz gościa z łódką. Pogadaj z nim, to przetransportuje Ciebie na drugi brzeg rzeki (uważaj, by nie wpaść do wody). Idąc dalej w tym kierunku dostaniesz się do miasta Aldora, gdzie możesz kupić Laurels (maksymalnie możesz mieć 4) i Garlic (maksymalnie możesz mieć 8). Żeby znaleźć sprzedawców należy znaleźć tajemne przejścia w podłodze i ścianie tak jak w innych miastach i można się też uzdrowić się w kościele). Nie wymieniaj na razie Blue Crystal na Red Crystal u gościa ubranego na czarno. Wyjdź z osady lewym wejściem i idź w tym kierunku aż dotrzesz do pierwszych schodów i dwoma partiami zejdź niżej. Potem idź w lewo i rzucaj wodą święconą w podłogę, by sprawdzić, gdzie są fałszywe bloki, by nie wpaść do lawy. Idąc dalej w tym kierunku wejdziesz na cmentarz, gdzie wystają ręce z ziemi. Przejdź przez niego aż dotrzesz do miejsca, gdzie ściana zagradza Ci dalszą drogę. Rzuć tam jeden Garlic, by pojawił się ubrany na zielony gość. Pogadaj z nim to da Ci Silk Bag (dzięki niemu liczba Laurels, jakie możesz mieć maksymalnie w ekwipunku, wzrośnie do 8). Wróć się w prawo. Następnie wejdź schodami do góry i idź na zachód, aż dotrzesz do miasta Andole. Tutaj kup Morning Star (lepszy bat) za 200 serc. Sprzedawca znajduje się na piętrze w budynku (wewnątrz mieszkania nie ma fragmentu podłogi) na środku miasta. Musisz teraz wrócić się trochę w prawo do miasta Aldora. Wymień tam u gościa w czerni Blue Crystal na Red Crystal. Możesz też uleczyć się w kościele.

Trzecia Rezydencja
Teraz idź w prawo do faceta z łódką. Pogadaj z nim, niech Ciebie przewiezie na drugi brzeg. Tam w menu wybierz Dracula Heart (czerwone serce) i oddal się kawałek w prawo, tak by nie widzieć na ekranie rzeki. Po czym wróć do gościa z łódką i pogadaj z nim, to zabierze Ciebie w nowe miejsce, ale musisz mieć strzałkę w menu na Dracula Heart. Jak już dopłyniesz do brzegu, to idź w lewo i wejdź do rezydencji. W środku przeskocz kolce i idź w prawo. Następnie wejdź po schodach do góry. Potem w lewo i znowu po schodach. Jak już będziesz na górze, to idź na prawo i znowu po schodach do góry. Po wejściu na górę idź na prawo do końca. Teraz zejdź na dół i idź w lewo. Kup od fioletowego gościa Oak Stake i zejdź na sam dół. Następnie udaj się w prawo. Stoczysz tam walkę ze śmiercią. Możesz ją olać i pójść dalej, ale warto ją pokonać, bo dostaniesz w zamian Gold Knife. Po wygranej walce idź w prawo i rozwal Kryształową Kulę i zabierz Dracula’s Eyeball. Teraz możesz już wyjść z rezydencji.

Czwarta Rezydencja
Na zewnątrz udaj się na zachód. Tam skacz po pojedynczych blokach (lepiej to robić w chwili, kiedy się unosi niż opada), aż dotrzesz na drugi brzeg rzeki. Uważaj podczas skakania, bo łatwo można wpaść do wody. Idź do końca w lewo aż dotrzesz do pomarańczowego gościa, który da Ci Diamond (będziesz mógł używać tego, jeśli zechcesz jako broni). Wróć się w prawo, aż dojdziesz do faceta z łódką i przepłyń z nim przez rzekę. Na brzegu przesuń strzałkę w menu z Dracula Heart na coś innego. Następnie wsiądź na łódkę i płyń na drugi ląd. Idź cały czas w lewo, przejdź przez dwa miasta: Aldora (Już przez nie przechodziłeś. Charakteryzuje się różowymi budynkami. Możesz się w nim też uleczyć) i Andole (Kupowałeś tu ostatnio bat. Domy są z żółto- niebieskiej cegły). Maszerując ciągle w tym kierunku dotrzesz do wielkiej ściany. Kiedy już będziesz przed nią, w menu daj strzałkę na Dracula’s Eyeball (białe oko), to pojawi się książka. Weź ją. Teraz wskocz na górę. Podejdź do ściany tak, żebyś ją dotykał. Daj w menu strzałkę na Red Crystal i uklęknij (wciśnij dół) na jakieś 10 sekund. Przybędzie tornado i wyrzuci Ciebie przed kolejną rezydencją. Na razie tam nie wchodź, tylko idź na zachód aż dotrzesz do jeziora. Uklęknij przed nim na 10 sekund, to pojawi się przejście na dół. Zadziała to tylko wtedy, gdy będziesz miał w menu strzałkę na Red Crystal. Zejdź na dół i idź w lewo. Na następnym ekranie nie wskakuj do góry, tylko wybierz dolną drogę. Skacz po kładkach, dopóki nie będziesz miał ściany na drodze. Rozwal ją wodą święconą i pogadaj z fioletowym gościem. W zamian twój bat będzie płonął ogniem przy każdym ataku. Teraz wróć do tej rezydencji, przed którą wyrzuciło Ciebie tornado. Wejdź do niej. W środku udaj się w prawo i pierwszymi schodami do góry. Toruj sobie drogę w górę, uważaj na fałszywe bloki przed czwartymi schodami. Kiedy będziesz już na szczycie idź w prawo aż do ściany, gdzie nie ma przejścia. Dwa bloki górne (w górnej drodze) są fałszywe i możesz przeskoczyć przez nie. Na następnym ekranie zejdź na dół i w idź w prawo aż dotrzesz do ściany. Rozwal ją wodą święconą i idź dalej w tym kierunku. Zejdź schodami na sam dół i tam idź w lewo aż dotrzesz do ściany. W ścianie trzeci i czwarty blok od dołu są fałszywe. Przeskocz przez nie, by naleźć się w miejscu, gdzie są czarne ściany. Tam idź w lewo. Znajdziesz gościa ubranego na pomarańczowo, od którego kupisz Oak Stake. Następnie idź w lewo aż spadniesz przez dziurę w podłogę niżej. Zejdź po schodach na dół i idź w prawo do końca. Będzie tam szklana kula. Rozwal ją przy użyciu Oak Stake, by zabrać Dracula’s Nail. Mając tę rzecz możesz wyjść z rezydencji. Po lewej stronie wejdź schodami na górę. Tam idź dalej w tym kierunku. Znajdziesz się teraz w pomieszczeniu, w którym jest woda. Idź dalej w tym kierunku, aż dotrzesz do ściany. Są w niej fałszywe bloki, więc możesz przez nie wyskoczyć i wyjść z zamku.

Piąta Rezydencja
Jak już będziesz na świeżym powietrzu, to udaj się na zachód. Ustaw strzałkę w menu na czerwony kamień i uklęknij na około 10 sekund przy jeziorze. Zejdź na dół i idź w lewo. Skacz po blokach do góry. Rozwal stojącą Ci na drodze ścianę wodą święconą i idź cały czas w tym kierunku. Na następnym ekranie skacz po ruchomych blokach i idź dalej na zachód. Kiedy będziesz już w miejscu, gdzie jest lawa, to użyj na niej Laurels. Dzięki temu bezpiecznie przejdziesz przez nią. Idź dalej w tą stronę, aż dotrzesz do kolejnej rezydencji. Wejdź do niej. W środku udaj się w prawo. Następnie w górę pierwszymi schodami. Potem w lewo i schodami do góry. Idź w prawo, aż dotrzesz do następnego pomieszczenia, w którym będzie można iść do góry i na dół. Na razie idź do po schodach i do góry. Tam udaj się w prawo aż dojdziesz do szarego sprzedawcy. Kup Oak Stake.

Jak już nabyłeś tę rzecz, to teraz możesz iść na dół. Kiedy już tam zejdziesz, to po lewej stronie zobaczysz kręcącego się szarego jegomościa. Zagadaj do niego, by dostać osiem Laurels. Wykorzystaj ruchome platformy, by przejechać nad kolcami. Następnie idź w prawo do następnego pomieszczenia. Pokonaj latająca maskę. Najlepiej działa na nią broń Gold Knife. Jak już ją zniszczyłeś, to otrzymasz Magic Cross (bez tego artefaktu nie będziesz mógł wejść do zamku Draculi). Pójdź do następnego pokoju i rozwal szklaną kulę, żeby zabrać Dracula’s Ring. Wyjdź z rezydencji (Przed wyjściem możesz jeszcze u góry kupić Oak Stake, żeby mieć komplet broni. Ale to już twoja wola).

Zamek Draculi
Teraz idź w cały czas w prawo aż dojdziesz do miasta (Trochę długa droga, ale trzeba ją przebyć. Po drodze będziesz mijał miejsce, gdzie jest gościu, od którego masz ognisty bat, staw który podniosłeś i trzecią rezydencję). W osadzie kup Laurels na maxa, czyli 8. Ulecz też rany. Teraz opuść wioskę i idź w dalej w prawo, aż dojdziesz do lawy. Tam użyj jednego ze swoich Laurels, by przez nią się przeprawić bez straty życia. Na następnym ekranie zejdź po schodach na dół i idź w prawo. Dojdziesz do ostatniego miasta na swej drodze (są tam szare budynki). Idź w tym kierunku. Potem przejdź przez cmentarz. W następnej planszy rozwal wodą święconą kamienne bloki. No i maszeruj dalej przez most aż dojdziesz do zamku Draculi. Jest on wystarczająco łatwy, bo nie trzeba w nim za bardzo błądzić. Brak też wrogów, którzy by Ci przeszkadzali. W środku idź cały czas prosto. Jak dojdziesz do kamiennych bloków stojących Ci na drodze, to rozwal je wodą święconą. Następnie wykonaj swoją drogę, by dojść do komnaty wampira. Czeka Ciebie tu walka z ostatnim bossem. Jest on wyjątkowo prosty, jeśli użyjesz jednego z moich sposobów. Wystarczy użyć Laurels i lać go bacikiem dopóki nie wymięknie. Można też rzucać na okrągło tam gdzie stoi Sacred Flame, pozbawiając go tym samym możliwości ruchu. Po jego przegranej zobaczysz jeden z trzech końców gry. Na początku opisu napisałem od czego zależy, co zobaczysz w endingu.

Data dodania: 4 lutego 2009Autor: Louis


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka