Przegląd gier na SNES – lit. A


1. 3 Ninjas Kick Back [1994]
Producent – Malibu Interactive
Wydawca – Sony Imagesoft
W 1994 roku na ekrany kin wszedł film o trzech dzieciakach, którzy pod okiem swojego dziadka trenują, by stać się ninja. Historia gry oparta jest na tej z filmu. Możemy wybrać jednego z trzech braci – Rocky, Colt oraz Tum Tum. Gra jest typową chodzoną bijatyką z elementami skradania skakania i niszczenia wszystkiego na naszej drodze. Wrogim ninja też się oberwie.


2. The 7th Saga [1993]
Producent – Produce
Wydawca – Enix
Gra jest typową kopią Final Fantasy, nawet podobnie się zaczyna. Co przemawia za tym tytułem, to ciekawe postacie do wyboru. Człowiek, elf, czy krasnal, to standard, ale pojawienie się w świecie fantasy cyborga, demona oraz kosmity, to już jest hardkor. Tylko dla fanów RPG.


3. 90 Minutes European Prime Goal [1995]
Producent – Ocean Software
Wydawca – Namco
Piłka nożna w 16-bitowym wykonaniu. Wydana z powodu Mistrzostw Europy. Jak na tamte czasy bardzo szybka oraz wciągająca. Czternaście europejskich drużyn, zielona trawa, jedna piłka i dziewięćdziesiąt minut. Czego można chcieć więcej.


4. A.S.P.: Air Strike Patrol (Desert Fighter Eu.) [1995]
Producent – Seta
Wydawca – Seta
Symulator walk powietrznych. Będziemy latać najnowocześniejszymi samolotami wojskowymi. Do naszych obowiązków będzie należało ulepszanie naszej maszyny wojennej, by była skuteczniejsza w walce przeciwko masie wrogów – tych latających, jak również tych na ziemi.


5. AAAHH!!! Real Monsters [1995]
Producent – Realtime Associates
Wydawca – Viacom New Media
W latach 90-tych na programie dla dzieci Nickelodeon leciała bajka do nastolatków o potworach. Odrażające kreatury, jak na swój wygląd były bardzo przyjacielskie i sympatyczne. Miała ogromne poczucie humoru. Gra jest przygodową i trójce potworów-przyjaciół, którzy muszą znaleźć masę niepotrzebnych nikomu przedmiotów oraz wystraszyć, co tylko będą w stanie.


6. ABC Monday Night Football [ 1993]
Producent – Data East
Wydawca – Data East
Gra dla fanów futbolu z pierwszej połowy lat 90-tych. Masa zespołów do wyboru, które nie różnią się niczym oprócz kolorów. Multum, jak na te czasy zagrywań, podań i taktyk. Ładna grafika nie odstrasza, a animacje 16-bitowe są przezabawne.


7. ACME Animation Factory [1994]
Producent – Sunsoft
Wydawca – Sunsoft
Bohaterowie bajek Warner Bros, jak Królik Bugs, czy kojot Wiluś, wtajemniczają nas w sztukę rysowania, tworzenia animacji, zmontowania prostych dźwięków oraz na koniec złożenia tego wszystkiego w jeden amatorski filmik z naszymi ulubionymi bohaterami. Gra oczywiście dla najmłodszych graczy.


8. ActRaiser [1991]
Producent – Quintet
Wydawca – Enix
Mając za przewodnika małego Kupidyna, ty jako odrodzony bohater musisz uratować jutro, pokonać potwory i zamieszkujące lasy bestie, by stworzyć ludziom godziwe warunki do życia. Gra składa się na kilka mini gier. Najzwyklejszy to platformówka, gdzie chodzimy i zabijamy mieczem naszych wrogów oraz strategiczna i ekonomiczna za razem, gdy rozbudowujemy miasta, stosując nawet cztery żywioły.


9. ActRaiser 2 [1993]
Producent – Quintet
Wydawca – Enix
Kontynuacja zabawy w Boga, wraz ze swoim przyjacielem Kupidynem, który tym razem wygląda jak anioł zemsty. Widać wydoroślał. Gra prezentuję się dużo lepiej. Dużo więcej szczegółów możliwości oraz miejsc. Wraz z powiększeniem się gry, poprawiła się grafika, która teraz wygląda oszałamiająco w porównaniu z pierwowzorem.


10. The Addams Family [1992]
Producent – Ocean Software
Wydawca – Ocean Software
Gra została odnowiona i przeniesiona z wcześniejszej generacji czyli NES-a. Tym razem chodzimy po naszej przedziwnej posiadłości Gomez’Em Addams i próbujemy uratować naszą uroczą i jak oryginalną rodzinę przed przeróżnymi potworami i straszydłami.


11. The Addams Family: Pugsley’s Scavenger Hunt [1992]
Producent – Ocean Software
Wydawca – Ocean Software
Tym razem wcielamy się rolę Pugsley Addams, który znów musi uratować swoją rodzinę i przyjaciół przed hordą złych bestii i zwierząt. Gra prezentuję się o wiele lepiej niż jej poprzedniczka. Jest bardziej kolorowa i co może bardzo zrazić, trudniejsza.


12. Addams Family Values [1995]
Producent – Ocean Software
Wydawca – Ocean Software
Kolejna gra oparta na kinowej ekranizacji rodzinny Addamsów. Tym razem wcielamy się w rolę wujka Festera, który musi wykonywać przedziwne zadania swojej rodzinki. Łysy wujek będzie walczył z masą pokracznych stworzeń oraz rozwiązywał nie łatwe zagadki.


13. The Adventures of Batman & Robin [1995]
Producent – Konami
Wydawca – Konami
Kreskówkowe przygody człowieka-nietoperze jak na rok 1995 miały ogromne grono wielbicieli wśród dzieci. Nie obyło się więc bez gry, w której Batman musi zmierzyć się z szalonym Jokerem i jego podwładnymi. Grafika w grze jest taka sama jak w bajce, a nasz bohater ma duży wachlarz umiejętności oraz broni.


14. Adventures of Dr. Franken [1993]
Producent – Motive Time
Wydawca – KDTMC
Główną postacią w grze jest potwór Frankenstein. Ubrany w t-shirt i okulary przeciwsłoneczne wybiera się na wycieczkę. By zasłużyć na odpoczynek, musi wcześniej znaleźć potrzebne mu do drogi przedmioty, np. bilet na statek, który jest rozrzucany po całej posiadłości. Gra bardzo prosta, z fantastyczną animacją i masą przezabawnych potworów.


15. Adventures of Kid Kleets [1993]
Producent – Krisalis Software Ltd.
Wydawca – Ocean Software
Kto nie chciał zostać wielką gwiazdą piłki nożnej? Ja też. Gra dla fanów kopanki, w której kierujemy chłopcem z piłką. Możemy za pomocą piłki żonglować, a co lepsze, zabijać przy jej pomocy niewinne zwierzęta oraz Bogu winnych przechodniów. Nasze zadanie to tylko przebiec od jednego końca planszy na drugi. Piłka do nogi, bo czeka nas wielka przygoda na ulicach miast całego świata.


16. Adventures of Rocky and Bullwinkle and Friends [1993]
Producent – Imagineering
Wydawca – THQ
Najmłodsi będą mieć wspaniałą zabawę. Rocky i Łoś Superktoś nie pozwolą im się nudzić. Będziemy kierować naszymi ulubionymi bohaterami, unikając najzwyklejszych zagrożeń ze świata. Przykładowo, nasz Łoś musi wspiąć się na górę. Po co? Takie rzeczy wie tylko jego przyjaciel Rocky.


17. Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun [1996]
Producent – Infogrames Entertainment
Wydawca – Infogrames Entertainment
Tintin to chłopiec, który ma ogromnego pecha i zawsze pakuje się w wielkie kłopoty, które są zarazem wielkimi przygodami. Wraz z wiernym psem oraz przyjacielem poradzi sobie z każdą przeciwnością losu i pokona każdego przeciwnika. Gra polega na przejściu całego wydzielonego terenu, unikając najróżniejszych przedmiotów oraz osób.


18. Adventures of Yogi Bear [1994]
Producent – Empire Software
Wydawca – Cybersoft
Wcielasz się w rolę misia Yogi, mieszkającego w parku Jellystone. Nasz niedźwiadek uwielbia koszyki piknikowe, wypełnione jedzeniem, na które nie szczędzi czasu i pomysłów, by je zdobić, oraz na przechytrzenie ciągle go ścigającego leśniczego. Wspaniała gra dla najmłodszych.


19. Aero Fighters [1994]
Producent – Video System
Wydawca – Video System
Do wyboru mamy cztery myśliwce, które różnią się atakami oraz bronią specjalną. Każdy pochodzi z innej części świata, ale wszystkie mają jedno zadanie. Zabić wszystko na swej drodze. Będziemy latać po miastach ja Moskwa czy Tokio, ale także po wodach Atlantyku oraz nad piaskami pustyni. Na koniec polecimy w kosmos.


20. Aero the Acro-Bat [1993]
Producent – Iguana Entertainment
Wydawca – Sunsoft
Przeurocza postać czerwonego nietoperza, który pracuje w cyrku i potrafi naprawdę wysoko być wystrzelony w powietrze, a przy tym bardzo łagodnie szybować, by przelecieć przez ogniste pierścienie – to klasyk. Jedna z najlepszych platformówek na SNES.


21. Aero the Acro-Bat 2 [1994]
Producent – Iguana Entertainment
Wydawca – Sunsoft
Powrót cyrkowego wampirka w nowych przygodach. Tym razem nasz zwariowany bohater znika razem ze swoim przejściem i musi odnaleźć drogę powrotną do cyrku. Znów czeka nas wspaniała przygoda oraz masa zabawy. Klasyczne skakanie i zabijanie przeciwników z masą dodatkowych zadań, to coś nawet dla najmłodszych.


22. Aerobiz [1993]
Producent – Koei
Wydawca – Koei
Aerobiz jest to gra ekonomiczna. Posiadasz własną firmę lotniczą i zaczynasz ją rozwijać. Kupujesz maszyny, ustalasz cenę biletów, wybierasz gdzie dany samolot ma latać i trzepiesz kapustę. Odkrywasz nowe kraje i nowe miasta, twoja firma się rozwija. Gra tylko dla fanów tego typu rozrywki.


23. Aerobiz Supersonic [1994]
Producent – Koei
Wydawca – Koei
Lepsza, bardziej kolorowa i przejrzysta grafika. Masa nowych miast i lokacji na całym naszym globie. Nowe możliwości wyboru czasu w jakim chcemy otwierać naszą firmę oraz ogromna ilość dostępnych modeli samolotów do kupienia. Tylko dla fanów gier ekonomicznych.


24. Aguri Suzuki F-1 Super Driving [1993]
Producent – Genki
Wydawca – Altron, Absolute Entertainment
Typowe 16-bitowe wyścigi formuły 1, tylko wiele bardziej rozbudowane. Mamy do wyboru grę jeden na jednego z kolegą lub komputerem, a jeśli nam się to znudzi zawsze możemy przystąpić do mistrzostw i zwiedzić tory całego świata. Nie obędzie się bez kwalifikacji lub wcześniejszego treningu, by zdobyć pierwsze miejsce. Panowie, proszę odpalić silniki.


25. Air Cavalry [1995]
Producent – Synergistic Software
Wydawca – Cybersoft
Symulator wojny prowadzony z perspektywy śmigłowca bojowego. Latamy po trójwymiarowym świecie i niszczymy, wysadzamy oraz strzelamy do wszystkiego. co tam się znajduję. Możemy ulepszyć nasz śmigłowiec w większego kalibru bronie oraz dużo mocniejsze rakiety, by nic nie zostało po naszych wrogach.


26. Al. Unser Jr’s Road to the Top [1994]
Producent – Radical Enterainment
Wydawca – Mindscape
Na konsole Nintendo można było spotkać przeróżne wyścigi samochodowe. Tak więc nie powinno zabraknąć wyścigów związanych z mini autkami zasilanymi silnikiem od gokartów. Do wyboru mamy trzy gokarty oraz masę przeróżnych poziomów i zróżnicowanych tras.


27. Aladdin [1994]
Producent – Capcom
Wydawca – Capcom, Disney Interactive Studios
Aladdin jest to gra na postawie baśni, o chłopcu, który zakochuję się w księżniczce. By zdobyć jej serce zawiera pakt z Dżinem. Gra jest typową przygodówką z masą skakania, rzucania pomidorami w przeciwników oraz latania na magicznym dywanie. Cel – uratowanie księżniczki i poślubienie, dla zagarnięcia połowy królestwa.


28. Alfred Chicken [1994]
Producent – Twilight Games
Wydawca – Mindscape
W niewyjaśniony sposób znikają kosmiczne jaka. Kto będzie na tyle odważny, by je uratować? Tylko Alfred – kosmiczna kura. Jest to typowa platformówka, w której kierujemy niezwykłym ptakiem, poprzez masę niebezpiecznych lokacji i zabijając po drodze ostrym jak sztylet dziobem naszych wrogów. Dodam, że przebijamy również balony i zbieramy gwiazdki.


29. Alien 3 [1993]
Producent – Probe Entertainment
Wydawca – Acclaim Entertainment
Teraz zabijanie potworów z kosmosu nabrało rozmachu. Więcej broni, lepsza grafika i rozdzielczość od tej z wcześniejszej generacji konsol. Mroczny klimat stracił troszkę polotu, ale za to dynamika i poziom trudności zwiększył się dwukrotnie. Oczywiście z powodu większej ilości krwiożerczych bestii do zabicia.


30. Alien vs Predator [1993]
Producent – Jorudan
Wydawca – IGS/ Activision
Zawsze chciałem być Predatorem, który za pomocą włóczni oraz ostrego jak brzytwa krążka zabija Alieny z kosmosu. Używając pazurów i kamuflażu rozrywać je na strzępy bez zwrócenia uwagi innych. A wszystko to robić w odległej o kilkaset milionów lat świetlnej galaktyce, gdzie ludzie znów łudzą się, że będą żyć spokojnie.


31. All-American Championship Football [1994]
Producent – Malibu Interactive
Wydawca – Malibu
Kolejna pasjonująca gra o futbolu amerykańskim. Tak samo jak w podobnych tego typu grach, wcielamy się w jedną z drużyn wielkich miast USA, by walczyć o puchary oraz sławę. Jedna znacząca różnica to taka, że obraz gry jest pokazany pod kątem i się nie zmienia.


32. American Gladiators [1991]
Producent – Incredible Technologies
Wydawca – GameTek
Gra powstała na podstawie jednego z pierwszych amerykańskich reality show. Dwie drużyny walczą między sobą w przeróżnych konkurencjach wymagających gibkości szybkości oraz spryty. Do tego przeszkadzają nam specjalnie do tego wybrani gladiatorzy, których zadaniem jest na zmiażdżyć, zdeptać i nie pozwolić wygrać. Nieważne czy jesteśmy w czerwonym, czy w niebieskim stroju.


33. An American Tail: Fievel Goes West [1994]
Producent – Hudson Soft
Wydawca – Hudson Soft
Fievel jest małą myszką, który marzy o wielkiej przygodzie. Przebrany za kowboja z pistoletem na kulki, wyrusza w świat, by walczyć z niegodziwością kotów, które zagrażają dzikiemu zachodowi. Wspaniała grafika tej platformówki plasuje ją w czołówce gier na dla najmłodszych.


34. Andre Agassi Tennis [1994]
Producent – TecMagik
Wydawca – Lance Investments
Jest to zwykły tenis o niezwykłym człowieku. Andre Agassi dopiero zaczynał dominować na kortach całego świata i co lepsze, posiadał jeszcze włosy. Gra sama w sobie nie jest czymś wyjątkowym, po za jedną znaczącą wadą – trudno trafić w piłkę – oraz zaletą – jest bardzo szybka.


35. Animaniacs [1994]
Producent – Konami
Wydawca – Konami
Móżdżku co będziemy robić dziś w nocy? Dokładnie to samo, co robimy każdej Pinky. Opanowywać świat. No właśni, a Yakko, Wakko oraz Dot, będą temu zaradzać, przy oczywiście twojej pomocy. Świetna gra dla dzieci wyprodukowana przez studio The Warner Brotherse, oparta na znanej kreskówce.


36. Another World [1991]
Producent – Delphine Software
Wydawca – Delphine Software
Fantastyczna gra przygodowa, z elementami strzelania, skakania i dużej dawki myślenia oraz ginięcia. Przeniesiona oryginalnie z komputerów Amigi znalazła również miejsce na masie innych sprzętów, jak również na Super Nintendo. Gra jest klasykiem platformówek, gdzie trzeba się wzbić na granicę swoim umiejętności, by ją przejść.


37. Apocalypse 2 [1995]
Producent – Psygnosis
Wydawca – Psygnosis
Apocalypse 2 to nowa wersja starego jak świat Asteroida. Szesnastobitowa kolorowa grafika poraża prostotą oraz solidnym wykonaniem. Nasz statek ma za zadanie rozwalić wszelkie meteoryty oraz pomniejsze planety na drobne kawałki, nie ginąć przy tym. Prawdziwe wyzwanie dla najlepszych. Gra nie została wydana.


38. Arcade’s Greatest Hits: The Atari Collection 1 [1997]
Producent – Digital Eclipse
Wydawca – Midway Games
Jest to składanka najlepszych gier firmy Midway na konsolę Atari. Asteroids, Battlezone, Centipede, Missile Command, Super Breakout, Tempest – to gry historia. Od tego wszystko się zaczęło. Tak więc nie warto przegapić powtórki z czasów, gdy wesołe miasteczko przyjeżdżało do twego miasta i w starej przyczepie można było pograć na automatach.


39. Arcana [1992]
Producent – HAL Laboratory
Wydawca – HAL Laboratory
Wspaniała epicka przygoda o ratowania świata przez sprzymierzone siły dobra w świecie przesiąkniętym złem, a zarazem przepełnionym pięknymi i magicznymi stworzenia. Praprzodek takich serii gier jak Heroes of Might and Magic czy The Elder Scrolls.


40. Arcus Odyssey [1991]
Producent – Wolf Team
Wydawca – Renovation Products
Na początku gry mamy do wyboru własnego bohatera, z aż czterech różnych klas magicznych i nie magicznych wojowników. Później od razu wkraczamy do świata, gdzie wszystko co się rusza należy zabić. Będziemy przemieszczać cudowanie graficzne, a zarazem straszne jaskinie oraz zrujnowane, ale bardzo realistyczne miasta z własnym, nieokrzesanym szaleństwem na oczach.


41. Ardy Lightfoot [1994]
Producent – ASDII Entertainment
Wydawca – ASDII Entertainment
Ardy Lightfoot jest wiejskim bohaterem, a do tego złodziejem podziemnych artefaktów. Przy pomocy swojego magicznego przyjaciela, który jednym dotknięciem zabija swoich przeciwników oraz bardzo giętkiego ogona, za pomocą którego wyżej skacze, musi powstrzymać podziemnego kreta w kasku motocyklisty, naszpikowanego ostrzami oraz goglami japońskiego kamikadze.


42. Arkanoid: Doh it Again [1997]
Producent – Taito
Wydawca – Taito
Kontynuacja wspaniałej gry z konsoli NES. Nowe umiejętności naszej kosmicznej deseczki i masa nowych plansz do pokonania. Cudownie kolorowa gra razy mocniejsza grafika, bije kolorami po oczach. Rozgrywka nie zmieniła się nic a nic od pierwowzoru i uważam to za ogromny plus.


43. Art of Fighting [1992]
Producent – SNK
Wydawca – SNK
Kolejna bijatyka prezentowana na konsolę Super Nintendo. Do wyboru na początku mamy tylko dwóch zawodników, ale z czasem możemy odsłonić jeszcze ośmiu. Walka prezentuję się bardzo realistycznie, gdy dostaniesz cztery ciosy i padniesz na dechy. Grafika oraz dynamika stoi na wysokim poziomie, a dojście do bossa i pokonanie go należy do czegoś prostego.


44. Asterix [1993]
Producent – Infogames
Wydawca – Infogames
Asterix jako Gal ma nieciekawe życie I musi sobie je urozmaicać piciem magicznego napoju i waleniem po pyskach natarczywych Rzymian. Karłowaty blondas znów musi obronić swoja wioskę przed podbiciem, a przy tym upolować parę dzików na kolację i posłać masę głupich żołnierzy na orbitę ziemi. Wspaniała komiksowa gra, nie tylko dla najmłodszych.


45. Asterix & Obelix [1996]
Producent – Infogames
Wydawca – Infogames
Druga część przygód Gali, którzy mieszkający w małej wiosce potrafią przeciwstawić się całemu rzymskiemu imperium. Tym razem Obelix zabiera wszystkie laury. W profesjonalny sposób i do tego bezlitośnie pucował Rzymian. Wszystko przez to, że jak był dzieckiem, to wpadł do kociołka z magiczną miksturą. Gra prezentuje się o niebo lepiej od pierwszej części i lepiej o niebo się w nią gra. Asterix, cieniasie, śmierdzisz.


46. Axelay [1992]
Producent – Konami
Wydawca – Konami
Mój stateczek kosmiczny może nie jest wielki. Mój powietrzny krążownik nie jest może najszybszy. Moja żelazna puszka nie ma najlepszej broni, pancerza oraz wyposażenia. I na dodatek brakuje papieru w toalecie, a deska się nie opuszcza, ale w nowej grafice 2D imitującej trójwymiar – skopię wam wszystkim tyłki, bo mam największe działo w galaktyce.

Data dodania: 21 lipca 2013Autor: hongi


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka