Przegląd gier na Neo Geo cz. 4/4


Savage Reign – Bijatyka wydana w 1995 przez SNK. Dziesięciu wojowników, każdy wyposażony w broń, stają przed wyzwaniem, aby zaistnieć w Real King Lion (Prawdziwym Lwim Królestwie). Istnieją dwie płaszczyzny działania, w niektórych przypadkach gracz może używać elementów tła jako broni. Mowa tu o krzesłach, koszach i innych dodatkowych rzeczach. Do wyboru jest 13 postaci.


Sengoku – Bijatyka wydane w 1991 przez SNK. Dwóch wojowników obdarzonych w uzdolnienia duchowe, staja przed wyzwaniem, aby zatrzymać zmartwychwstanie szalonego Shoguna. Wrogów można likwidować przy użyciu rąk lub mieczami (by je zdobyć wystarczy po drodze wziąć kulkę odpowiedniego koloru). Gracz też ma zdolność, by przekształcić się w różnych wojowników. Grę cechuje wielu bardzo ciekawych wrogów i piękne scenerie.


Sengoku 2 – Bijatyka wydana w 1999 przez SNK. Szalony Shogun zagraża znów światu, lecz teraz potrafi przejmować różne okresy w strumieniu czasu. W tej części jesteś na stałe już uzbrojony w miecz i musisz uratować różne ery od gniewu Szalonego Shoguna. Możemy się przemieniać w różnego rodzaju stworzenia jak np. wilk, czy inne potwory. Sama grafika uległa lekkiemu poprawieniu.


Sengoku 3 – Chodzona bijatyka wydana w 2001 roku przez SNK. Po raz trzeci stajemy przed walką z szalonym Shogunem. Tym razem gra została wzbogacona o inne rzeczy niż dwie poprzednie części. Są do wyboru cztery postacie (z czasem dojdą jeszcze dwie) i nowe kombinacje combo, inny dla danego bohatera. Wędrujemy sobie przez różne miasta i lejemy wszystkich wrogów. Dodatkowym utrudnieniem jest licznik z czasem. Przez to trzeba się niekiedy spieszyć.


Shock Troopers – Strzelanka wydana w 1997 roku przez Saurus. Gra stawia gracza przeciw potężnej grupie terrorystycznej, która przetrzymuje pewną dziewczyna jako zakładnika, żeby zmusić jej dziadka do stworzenia potężnych narkotyków, które umożliwiłyby terrorystom kontrolować umysły żołnierzy i stworzyć ogromną niepowtarzalna armię. W będziemy musieli stanąć przeciw dużej liczbie wrogów w samolotach, czołgach lub chodzących piechotą. Do obrony będziemy mieli nóż, bronie palne, miotacze płomieni i granaty.


Shock Troopers: 2nd Squad – Strzelanka wydana w 1998 przez Saurus. Po raz kolejny jeden lub dwóch graczy stają wobec wielkiej mocy armii terrorystów, która grozi, że zniszczy świat poprzez uruchomienie niedawno opracowanej broni masowego rażenia, jeżeli ich żądania nie zostaną spełnione. Do dyspozycji mamy czterech bohaterów (dwie kobiety i dwóch mężczyzn). Posiadają oni różnego rodzaju bronie palne, a także rzucane ładunki wybuchowe jak np. granaty.


SNK vs. Capcom: SVC Chaos – Ujrzała światło dzienne w 2003 za sprawą Playmore.
Jest to bijatyka, w której toczą walki zawodnicy z różnych gier SNK i Capcom. Można tu spotkać bohaterów z King of Fighters, Fatal Fury, Street Fighter itp. Mamy do dyspozycji około 36 ludzi (ilość zależy też od wersji, bo są jeszcze SNK vs. Capcom Plus i Super Plus). Animacja jest w 2D.


Soccer Brawl – Piłka nożna wydana przez SNK w 1992 roku. Akcja toczy się w odległej przyszłości. Do wyboru mamy jedną z ośmiu drużyn. Występują takie drużyny z Europy jak Niemcy, Anglia, Hiszpania, Włochy (nie ma niestety Polski), są też takie zespoły z poza naszego kontynentu jak Japonia, USA, Korea i Brazylia. Postacie jakimi kierujemy to ludzie, są oni ubrani w metalowe pancerze. Chronią one pewnie przed różnego rodzaju uszczerbkami, bo w grze można nieczysto odbierać piłkę, a na dodatek strzelać pociskami z ręki do przeciwnika. Poza tymi wyjątkami reszta zasad, jakie obowiązują w piłce pozostały niezmienione. Dodam jeszcze, że wszystkie mecze toczą się na różnych murawach jak np. stalowa, trawiasta.


Sonic Wings 2 – Strzelanka wydana przez Video System Co. w 1994 roku. Wspaniała gry w której wcielamy się w postać pilota samolotu. Do wyboru mamy jeden z ośmiu odrzutowców. Każdy z nich jest wyposażony w innego rodzaju broń, a także w dwie bomby. Przyjdzie nam się zmierzyć z najróżniejszymi pojazdami jak łodzie, helikoptery, czołgi. A na końcu każdej planszy będzie boss, no może poza levelami bonusowymi. Grafika jest ładna, a sama gra dynamiczna, gdyż wrogowie bronią się wyśmienicie.


Sonic Wings 3 – Strzelanka wydana w 1995 przez Video System Co. Kolejna odsłona tej wspaniałej gry. Gracz znowu przejmie kontrole nad odrzutowym samolotem Jet, którego misją jest zwalczyć terroryzm na świecie. Do wyboru mamy jeden z dziesięciu samolotów. Kilku pilotów jest znanych z poprzedniej serii, ale są i też nowe twarze. Będziemy toczyć walkę na terytorium różnymi państw, a nawet w przestrzeni kosmicznej, aby stłumić groźby terrorystów. Każdy pilot posiada własny fabułę, które łączą się z grą.


Spin Master – Platformówka wydana w 1993 przez Data East Corporation. Johnny & Tom dwaj poszukiwacze skarbów muszą uratować swoją przyjaciółkę Mary od złego, szalonego Doktora i jego armii. Z każdą planszą zbierają kawałki mapy żeby odnaleźć największy skarb na świecie. Ich podstawową bronią jest jojo. Mogą jednak w czasie podróży wyposażyć w innego rodzaju oręż jak ogień, lód, gwiazdki ninja, itp. Dodam jeszcze, że każda z nich ma silniejsze uderzenie po przytrzymaniu guzika, a także dwie bomby.


Stakes Winner – Wyścigi konne wydane przez Saurus w 1995 roku. W grze w jadącym na koniu dżokeju ścigamy się z innymi zawodnikami. Po drodze będziemy też omijać różne przeszkody, a także zdobywać różne rzeczy jak marchewki, by poprawić kondycję konia. Dodam jeszcze, że akcja toczy się na różnych arenach.


Stakes Winner 2 – Druga część wyścigów konnych wypuszczona przez Saurus w 1996 roku. Wszystkie zasady są podobne, ale pojawiło się kilka zmian. Nowy tryb treningu oferuje mini igrzyska, które mogą trwale zwiększać statystyki twojego konia. Grafika uległa też poprawie. Podobnie jak gra, która została trochę ulepszona.


Street Hoop – Wydana 1994 przez Data East Corporation. Jest to koszykówka, której rozgrywka toczy się na ulicy. Mamy do wyboru dziesięć drużyn. Rozgrywka toczy się trzech na trzech. Gra jest dynamiczna. Komputer dobrze spełnia się w roli przeciwnika, gdyż broni się zaciekle. Po każdym celnym rzucie do kosza napełnia się pasek Super Shot. Gdy już będzie kompletny, to mamy do wyboru dwa specjalne bardzo efektowne rzuty.


Strikers 1945 Plus – Strzelana wydana w 1999 przez Psikyo. W grze przyjdzie nam sterować jednym z sześciu samolotów plus jeden ukryty. Akcja będzie się toczyć w powietrzu. Przyjdzie nam walczyć z rożnymi przeciwnikami armii powietrznej jak i na ziemnej.


Super Dodge Ball – Wydana w 1987 przez Technos Japan. W grze przejmujemy kontrolę nad amerykańskim zespołem, który będzie konkurować z pięcioma innymi narodami w turnieju Dodgeball. w pierwszym meczu reprezentujemy stan Dallas i musimy pokonać swoich rywali z Chicago do reprezentowania Ameryki w Word Cup. Następnie gracz spotka się z takimi państwami jak Anglia, Islandia, Chiny i Afryki, aby potem spotkać się z liderami z Japonii. Jest to klasyczna gra w zbijaka przy użyciu piłki.


Super Sidekicks – Piłka nożna wypuszczona przez SNK w 1992. W grze mamy do wyboru sześć drużyn z europy (nie ma niestety Polski) i kolejne sześć z poza naszego kontynentu. Gra może toczyć się w różnych warunkach atmosferycznych np. podczas deszczu, albo w słoneczne dni. Po strzelonym golu piłkarze mogą wyrazić w różny sposób swoją radość, gdyż zostali wyposażeni w różne zachowania.


Super Sidekicks 2 – Kolejnam jednak ta odsłona ujrzała światło dzienne w 1994 roku za sprawą SNK. Jest to ta sama zwyczajna piłka nożna, co wyżej. Jednak można zauważyć kilka zmian. Sama grafika, wygląd boisk i zawodników, uległ poprawie. Drużyny zostały lepiej podzielone i jest ich znacznie więcej (dalej jednak nie ma Polski). Kraje z Europy zostały podzielone na dwie grupy A i B, inne też zostały podporządkowane pod swój kontynent.


Super Sidekicks 3 – Trzecia już część powstała w 1995 roku za sprawą SNK. Z części na część gra jest bardziej dopracowana. Poprawiona jest grafika. Mecze wyglądają realistycznej. Jest jeszcze więcej drużyn. Tym razem zespoły z Europy mają już trzy grupy A, B i C (w końcu jest Polska!). Przy tak dużej rozmaitości zespołów widać poza ubiorem inne jeszcze różnic np. w statystykach (między szybkością, atakiem itp. poszczególnych drużyn).


Syougi no Tatsujin – Została wydana przez SNK w 1995 roku. Jest to wirtualna gra popularnej w Japonii odmiany szachów. Figury są oznaczane japońskimi znakami, co z początku może być trudne w ich odróżnieniu. Więcej na temat gry, jak i jej zasad można przeczytać w Internecie pod hasłem Shogi.


Tecmo World Soccer ’96 – Wydana w 1996 przez Tecmo. Fajna futbolowa gra prezentująca wielką grafikę. Inne elementy są też niczego sobie. Mamy dużo narodów do wyboru. Możemy wybierać między drużynami z Europy (nie ma niestety Polski), Ameryki i innych kontynentów.


The Last Blade – Bijatyka wydana w 1997 roku przez SNK. W grze mamy do wyboru dwanaście postaci. Każda z nich ma swój własny wygląd, jest też obdarzona specjalnymi atakami i włada własna bronią, w końcowej walce możemy się zmierzyć z jednym z dwóch bossów.


The Last Blade 2 – Wydana w 1998 przez SNK. Kontynuacja wspaniałej bijatyki. Ogłoszona kolejnym triumfem. Tym razem w drugiej części będziemy mieli do wyboru aż szesnaście postaci. Każda z nich będzie posiadała niepowtarzalny styl walki oraz rodzaj broni. Pasek energii ma dwa odcienie: najpierw żółty a potem czerwony. W końcowym starciu przyjdzie nam się zmierzyć z jednym bossem.


The Super Spy – Bijatyka RPG wydana w 1990 przez SNK. Wcielamy się w postać szpiega, który ma za zadanie wykryć kryjówkę terrorystów i następnie ich unicestwić. W grze będzie występować system z elementami RPG. Widok jest z pierwszej osoby. Na ekranie widać same pięści, za pomocą których lejemy przeciwników. Można używać też do walki np. noża, pistoletu. Możemy przesuwać ekran w lewo, prawo, do przodu i tyłu.


The Ultimate 11: Super Sidekicks 4 – Gra sportowa wypuszczona przez SNK w 1996 roku. Jest to zwyczajna piłka nożna. W grze mamy do wyboru jedną drużynę z naprawdę z dużego zbioru. Sama Europa jest podzielona na trzy grupy A, B, C. Nie mówiąc już o innych kontynentach. Przy tak dużej rozmaitości zespołów widać poza ubiorem inne jeszcze różnic np. w statystykach (między szybkością, atakiem itp. poszczególnych drużyn). Gra ogólnie charakteryzuje się ładną grafiką i przyjemnie się w nią gra.


Thrash Rally – Wyścigi wypuszczone w 1991 roku przez Alpha Denshi. Na początku mamy do wyboru dwie trasy: World Championship lub Dakar Paris the Cape. Mamy też do wyboru kilka samochodów, które różnią się kolorami i możliwościami. Ogólnie gra to ciekawe wyścigi, w których ścigamy się na różnych terenach.


Top Hunter – Platformówka wydana w 1994 przez SNK. Roddy & Cathy, dwóch potężnych łowców, zdecydowało się wkraść na statek armii piratów, aby wykraść znajdujące się tam skarby i mnóstwo sekretów. Mogą oni wydłużać swoje ręce, którymi łapią przeciwników lub inne przedmioty, jak np. skrzynki. Na początku do wyboru mamy jedną z czterech planet, którą chcemy ocalić.


Top Player’s Golf – Gra wypuszczona przez SNK w 1990 roku. Jak sama nazwa wskazuje jest to golf. Jej celem jest wbicie piłeczki w jak najmniejszej liczbie uderzeń do dołka. Gra toczy się na otwartych trawiastych terenach. W pobliżu mogą występować też zbiorniki wodna, jak i miejsca porośnięte lasami, piaskowe pułapki. Oczywiście to wszystko utrudnia nam trochę grę. Do wyboru będziemy mieli czterech różniących się wyglądem i ubiorem zawodników. Następnie jest też możliwość wyboru rozgrywki w mistrzostwach lub w klubie.


Twinkle Star Sprites – Wydana w 1997 przez ADK. Interesujący mieszaniec dwóch stylów gier typu łamigłówki i ogólnej strzelnianki. Gracze mogą wybrać Tryb Historii, gdzie porusza się po mapie, prowadzi się dialogi i pokonuje się graczy. Do wyboru jest także tryb Free Characters. W nim można wybrać dowolną postać i zobaczyć własne zakończenie gry, drugi gracz zawsze się może dołączyć do rozgrywki, co sprawia większą frajdę z gry.


View Point – Strzelanka kosmiczna wydana przez SNK w 1992 roku. Widok na statek rozciąga się z góry i porusza się w prawo pod pewnym kątem. Poza uniwersalnymi broniami statku, gracz ma również dostęp do trzech bomb. Akcja gry dzieje się w różnych planszach, które są zakończone bossami. Swoje wyposażenie będziemy rozwijać dzięki temu, co nam będą zostawiali przeciwnicy.


Voltage Fighter Gowcaize – Bijatyka wydana w 1995 przez Technos. Jej akcja toczy się Roku 2010 w mieście Tron. Bohater historii jest studentem który posiada kamień Caizer. Przekształca go we wspaniałego wojownika, nazywanego Gowcaizer. Chłopiec dzięki mocy stawia czoło wyzwaniu złu, które czai się w jego mieście. Do wyboru mamy dziesięciu różnych zawodników.


Waku Waku 7 – Bijatyka wydana w 1996 roku przez Sunsoft. Wesoła parodia różnych stylów anime i gier wideo. Do wyboru mamy siedem różnych postaci. Każda z nich ma swój zabawny wygląd i styl walki. Walki są toczone w różnych kolorowych planszach. By przejść dalej należy wygrać dwie rundy.


Wind Jammers – Zręcznościowa gra wydana przez Data East Corporation w 1994 roku. W grze mamy do wyboru 6 zawodników, z których każdy ma swój specjalny atak. Celem zabawy jest wbicie frizbi do bramki przeciwnika znajdującej się przy ścianie za nim. Dążymy do tego odbijając dysk na zmianę między sobą. Za każe trafienie są otrzymywane punkty. Możemy je też otrzymać, jeśli dysk upadnie po stronie przeciwnika. Mecze toczą się na obiektach zamkniętych (sala z metalową podłogą), jak i otwartych (plaża).


World Heroes – Bijatyka wypuszczona w 1992 roku przez Alpha Denshi. Ośmiu bohaterów od różnych okresów czasu rywalizuje, by pokonać Geegus, cudzoziemskiego, złego bossa, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w ostatniej rundzie! W grze jest do wyboru unikalny tryb meczu śmierci, albo normal.


World Heroes 2 – Bijatyka wydana w 1993 przez ADK. Kolejna odsłona tej serii. Tym razem mamy do wyboru czternaście charakterów, z których każdy różni się wyglądem i posiadanymi umiejętnościami. Są też dwa tryby rozgrywki. Bojowy w którym toczymy normalną rozgrywkę, oraz tryb Meczu Śmierci.


World Heroes Perfect – Bijatyka wydana w 1995 przez SNK/ADK. Końcowe wydanie tej serii gier. Tym razem dwie firmy SNK/ADK połączyło siły i w efekcie powstała ostatnia odsłona World Heroes. W tej części będziemy mieli do wyboru szesnaście postaci i stoczymy walkę z dwoma ostatnimi bossami. Wszystkie walki toczą się w różnych malowniczych miejscach. Natomiast sama gra charakteryzuje się ciekawą muzyką i grafiką.


Zed Blade – Strzelanka wypuszczona przez NMK w 1994 roku. Mamy do wyboru jednego z trzech pilotów a także typ broni. Przyjdzie nam walczyć z wrogami na różnych planetach, a także w przestrzeni kosmicznej. Plansze będą zakończone bossem. Swoje wyposażenie będziemy rozwijać dzięki temu, co nam będą zostawiali przeciwnicy. Dodam jeszcze że gra jest strzelaną, w której lecimy w prawą stronę.


ZinTrick – Wypuszczone przez SNK/ADK 1996 roku. Gra jest przeznaczona dla jednego lub dwóch graczy. Polega na tym, że dostajemy co chwilę po dwie tego samego koloru, bądź różne łezki. Prawy gracz ustawia je przy lewej ściance, a lewy przy prawej w małych pomieszczeniach. Znikają wtedy kiedy zostaną ułożone trzy pod jeden kolor. Wygra ten, kto zasypie okienko przeciwnika (bądź sam sobie rywal nie poradzi z czyszczeniem), bo możemy też utrudniać grę rywalowi. Dodam jeszcze, że do wyboru mamy jednego z ośmiu bohaterów.


Zupapa! – Platformówka wydana w 2001 przez SNK. W tej grze przejmujemy kontrolę nad Uber w celu zwalczenia kolorowych niebezpiecznych wrogów. Musimy na nich uważać, aby się do nas nie zbliżyli, kiedy to zrobią, atakujemy ich jakby rękawicą bokserska. Jest dość sporo poziomów do przejścia, oraz są też bossowie końcowych rund.

Data dodania: 9 lipca 2009Autor: Redakcja EmuSite


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka