Przegląd gier na Neo Geo cz. 3/4


Over Top – Są to wyścigi samochodowe. Ścigamy się na torze razem z trzema autami komputera. Do wyboru kilka aut i kolorów, kamera w wyścigach z góry. Grunt to odpowiednie wchodzenie w zakręty. Nic poza tym, gra nie reprezentuje sobą niczego szczególnego.


Panic Bomber – Bombermanowy Tetris. Różni się znacznie od klasycznego tetrisa i nie powiem, by był bardziej grywalny. Gra kompletnie nie przypadła mi do gustu.


Pleasure Goal – Piłka nożna trochę w innym wydaniu. Czemu w innym? Bo gramy 5 na 5. Mecze rozgrywa się w szybkim tempie. Do wyboru mamy kilkanaście drużyn (brak Polski) i 5 boisk. Możemy grać puchar, bądź przeciwko drugiemu graczowi. Zawodnicy po strzeleniu gola ciekawie się cieszą. Możemy również ustawić, czy chcemy bronić bramkarzem ręcznie czy automatycznie.


Pochi & Nyaa – Gra wypuszczona przez Aiky w 2003 roku. Gra polega na układaniu spadających misi pod kolor. Mogą być układane w rzędach, po bokach, ale najważniejsze jest, by siebie dotykały. Ale żeby znikły, będziemy musieli zamienić naszego spadającego misia poprzez naciśnięcie guzika w taką inną formę z kolcem na dole. Wówczas znikną, a jeśli gramy z przeciwnikiem, to zostaną przeniesione do niego, ale w szarym odcieniu. Przegrywa ten, u którego cały ekran zostanie nimi zasypany.


Pop 'n Bounce – Zwykły arkanoid i nic poza tym. Można grać na 2 playery, ale czy warto? Czy warto w ogóle grać? Jeśli masz upodobanie do takich gier, to możesz zagrać.


Power Spikes 2 – Jest to siatkówka halowa! Gatunek ten jest rzadko spotykany nawet dziś, niewiele było takich gier, większość gier siatkowych to plażówki. Jednak nie ma co się aż tak cieszyć. W Power Spikes 2 team siatkarski liczy nie 6 a 4 graczy. Możemy grać drużyną męską, żeńską oraz kosmicznymi żołnierzami… Dziwnie to brzmi, ale to prawda. Nie rozumiem, czemu twórcy zrobili z tej gry jaja, bo tak to trzeba nazwać. Chyba zainspirowali się sagą Gwiezdnych Wojen. W samej rozgrywce mamy nie tak mało typów zagrań, np. zagrywkę możemy wykonać dołem, górą lub z wyskoku. Ataki możemy wykonywać z wyskoku z różnych odległości. Da się nawet zrobić kiwkę czy też efektownie odbić piłkę będącą niemal na parkiecie. Nie jest zatem źle pod tym względem. Można grać we dwóch i wtedy gra może naprawdę dostarczyć emocji. Jest to tytuł godny uwagi.


Prehistoric Isle 2 – Latamy helikopterkiem i strzelamy do dinozaurów, dlatego ta gra nazywa się tak, jak się nazywa. W czasie gry ratujemy ludzi i odstawiamy ich w specjalne miejsca, za co otrzymujemy punkty oraz bonusy, dzięki którym możemy wzmocnić naszą broń. Graficzka jest ciekawa, widać, że autorzy próbowali dać jakiś motyw 3D w tej grze.


Pulstar – Kosmiczny shooter. Gra jest niezła, ale ma wygórowany poziom trudności. Jeśli nie mamy odpowiedniej zręczności, to nadzwyczaj często będziemy oglądać wybuch powstały po rozwaleniu naszego statku (a wybuch jest całkiem efektowny).


Puzzle Bobble – Gra logiczna wypuszczona przez Taito. Nasze zadanie polega na wypuszczaniu tak kolorowych kulek, aby przyległy do tych, co już są na ekranie pod kolor. Trzeba ułożyć obok siebie przynajmniej trzy tego samego koloru, dopiero wtedy one znikną. Jeśli uda nam się zniszczyć te, co są na samej górze górnej ściany, to wszystkie, które one trzymały, spadną na ziemie. Jeśli gramy natomiast z przeciwnikiem w multiplayerze, to takie strącenie tych baniek, co wiszą na innych, przenosi je do niego. Plansze przechodzi się wtedy, kiedy już nie będzie ani jednej piłeczki.


Puzzle Bobble 2 – Gra logiczna wypuszczona przez Taito. Jest to druga część tej wspaniałej gry dla dwóch osób, którą również gorąco polecam. Zasady nie zmieniły się i jest dalej to tak samo dobra produkcja. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony mamy dwa tryby do wyboru: Puzzle Game i Player vs Computer. W pierwszym gramy samodzielnie strącając piłeczki. W drugim podróżujemy po mapie i likwidujemy kolejno napotkanych wrogów. Wygrać można z nimi np. poprzez zasypanie ich ekranu naszymi kulkami, aż nie będą mieli miejsca na swoje.


Puzzled – Kolejna gra logiczna. Jest to tetris, lecz całkiem oryginalny. Gra ma nawet fabułę, poza tym nieźle trzeba się spieszyć z układaniem klocków, a tu nie jest to takie łatwe. Gra wymaga sporo myślenia i refleksu. Jest także opcja gry we dwóch. Tytuł ten jest jednym z oryginalniejszych tetrisów, w jakie grałem.


Puzzle de Pon – Gra nie różni się niczym wielkim od całkiem znanej serii Bust-A-Move. Za pomocą łuku wyrzucającego kuleczki strącamy kolejne kulki. Puzzle de Pon wymaga myślenia i zręczności. Jest to banalne w formie, lecz niektórych przyciąga. Jest opcja gry na 2 playery. Sam nie jestem fanem takich gier, ale może tobie się spodoba.


Puzzle de Pon! R – To samo co wyżej, tylko kolejna część.


Quiz Daisousa Sen – The Last Count Down – Jak mówi nazwa, jest to quiz. Odpowiadamy na pytania. Czego one dotyczą? Tego ja nie wiem. Zapomniałem powiedzieć, że gra jest po japońsku. Zapomnijmy więc o używaniu translatorów. Albo trzeba studiować filologię japońską, albo przejść obok tej gry raz na zawsze.


Quiz Daisousa Sen 2: Quiz Meintantei Neo Geo – Niestety, ten sam przypadek, co wyżej. Kolejna część też jest tylko po japońsku.


Quiz King of Fighters – Wydana przez SNK w 1994 roku. Jak sama nazwa wskazuje jest to Quiz. Na początku mamy do wyboru sześć postaci. Sama gra polega na rzucaniu kostką i tyle ile oczek wypadnie, to tyle ruchów wykonujemy do przodu. Na odpowiednich polach spotykamy postacie, które zadają ma kilka pytań i my mamy wybrać dobrą odpowiedź. Dodam jeszcze, że ta zabawa jest w języku chińskim lub japońskim, przez co niewiadomo jakie padają pytania i co się wybiera. Jeśli ktoś jednak zna ten język i lubi takie produkcje, to nie może przejść obojętnie wobec niej.


Ragnagard – Bijatyka wydana przez SNK w 1996 roku. Jest to tradycyjna bijatyka 2D, która posiada nawet ładną szatę graficzną. Do wyboru mamy jednego z ośmiu zawodników, którzy różnią się stylem walki, a także wyglądem. Bohaterowie posiadają piękne ciosy, a sama gra jest dynamiczna.


Real Bout Fatal Fury – Szczena w dół i jazda … Giera przekozak. Bijatyka 1 vs 1. Duży wybór postaci, świetny mapy i grafika. Miód, cud i orzeszki.


Real Bout Fatal Fury 2 – I znów giera przekozak! Nie dość, że ma lepszą grafikę, to jeszcze więcej postaci do wyboru. Znowu miód, cud i orzeszki.


Real Bout Fatal Fury Special – Nic dodać, nic ująć z opisów powyżej.


Riding Hero – Wypuszczona przez SNK w 1990 roku. Są to wyścigi motorów. Na początku mamy do wyboru jedną z czterech różnych maszyn. W grze ścigamy się z przeciwnikami oraz omijamy napotkane samochody i staramy się trzymać trasy przy dużej prędkości. Czyli nic nadzwyczajnego, za dużo realizmu to w niej nie ma. Grafika też nie jest nadzwyczajna, gdyż mamy do czynienia z średniej jakości szatą graficzną.


Robo Army – Wydana przez SNK w 1991 roku. Armia robotów pod wodzą szaleńca atakuje miasto. Do walki przeciwko nim staje dwóch śmiałków, którzy są cyborgami. Gra jest chodzoną bijatyką. Przyjdzie nam przejść przeróżne części miasta i walczyć ze złymi maszynami. Na końcu każdego levelu zmierzymy się z bossem. Sama gra jest dynamiczna i posiada średnią szatę graficzną.


Samurai Shodown – Typowa bijatyka. Do wyboru mamy 12 postaci, które różnią się wyglądem i sposobem walki. Grafika bardzo ciekawa, plansze dobrze zaprojektowane. Nic tylko grać.


Samurai Shodown II – W stosunku do poprzedniczki posiada polepszoną grafikę. Dodano dodatkowych fighterów. Gra nadal ma ciekawy klimat, który wciąga.


Samurai Shodown III – Zmniejszona ilość fighterów do wyboru, lecz polepszono grafikę oraz animację postaci. Coś za coś.


Samurai Shodown IV – 17 postaci do wyboru. Bardziej ulepszona część pod każdym względem od poprzedniczek. Dla mnie najlepsza z części.


Samurai Shodown V – Nie widzę dużych różnic między tą częścią, a IV. Dlatego opis do gry tak jak wyżej.


Samurai Shodown V Special – Opis jak wyżej.

Data dodania: 9 lipca 2009Autor: Redakcja EmuSite


Copyright by EmuSite Team; 2006-2022
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka