Przegląd chodzonych bijatyk

Od dzieciństwa uwielbiałem (i uwielbiam nadal) chodzone bijatyki na automatach. Dzięki emulacji każdy może sobie teraz odświeżyć i przeżyć cudowne chwile z dzieciństwa. Na pierwszy ogień idą bijatyki chodzone, piękny gatunek, który jest teraz na wymarciu, zostało odświeżanie klasyki.


64th. Street – A Detective Story – Dość podstarzała i nienajlepsza, ale nadal grywalna, tymi słowami mogę podsumować tę grę, warto odpalić. Emulator – MAME.


Alien vs. Predator – Czy jest jakiś fan emulacji, który jeszcze tego nie odpalał? Jeśli tak to jazda naprawiać błąd 🙂 Jedna z lepszych bijatyk. Emulator – WinKawaks.


Asterix – Też musiałeś w to kiedyś grać, chyba, że mieszkasz na odludziu gdzie nie było nigdy żadnego coin-opa 🙂 Dobra gra. Emulator – MAME.


Battle Circuit – Jedna z mniej znanych (u nas), a jednak bardzo dobrych bijatyk od mistrzów gatunku z Capcomu. Emulator – WinKawaks.


Battle Toads – Tę grę na pewno każdy gracz zna, choćby z tego powodu, że jej konwersja była bardzo popularna wśród użytkowników PEGASUS’a. Emulatory – MAME, ZSNES, NEStopia (zależnie od wersji).


Blade Master – Takie Golden Axe dla ubogich, ale trzyma poziom (czytaj – da się grać ). Emulator – MAME.


Burning Fight – Grę stworzyło SNK, więc powinna być genialna, niestety tylko przeciętniak, nie umywa się do hitów Capcomu.


Cadillacs and Dinosaurs – Ehh gra legenda polskich salonów gier, jedna z lepszych bijatyk ever, jak jeszcze w to nie grałeś to jesteś d*pa nie fan emulacji :). Emulator – WinKawaks.


Captain Commando – Gra od Capcomu, nie bardzo ją lubię, ale jest niezła. Emulator – WinKawaks.


Die Hard Arcade – Ehhhh to jest dopiero gra! Szkoda, że nie emulowana w 100%, coś tam niby chodzi, ale grać się nie da. Czekam na pełną kompatybilność tego tytułu z MAME bądź jakimś emulatorem Saturna!


Double Dragon – W porównaniu do gier wcześniej opisanych – staroć, ale jeśli lubisz kompletny oldschool (ta gra pachnie 8 bitami:) to uderzaj śmiało. Emulator – MAME.


Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara & Dungeons & Dragons: Tower of Doom – Mix bijatyki z elementami RPG, nad wyraz udane połączenie. Emulator – WinKawaks.


Dynasty Wars – Lepiej odpal Warriors of Fate. Emulator – MAME.


Final Fight – Aż się łezka w oku kręci jak wspominam tę grę. Jedna z moich ulubionych. Emulator – WinKawaks.


Golden Axe – Wprost od mistrzów Segi. Polecam kapitalny tytuł. Emulator – MAME.


Golden Axe: The Revenge of Death Adder – Doskonała kontynuacja, doskonałej gry. Emulator – MAME.


Growl – Fajny klimat, choć wygląda nie najlepiej w porównaniu do gier chodzących np. na CPS2, ale warto odpalić. Emulator – MAME.


Hook – Ot taki Piotruś Pan zabijaka 🙂 Da się grać. Emulator – MAME.


Knights of the Round – Kolejny MEGA – KILLER tego przeglądu od Capcomu. Król Artur i rycerze okrągłego stołu, a przy tym stole w ogóle nie siedzą i nie piją, więc skąd ten tytuł? Emulator – WinKawaks.


Knights of Valour – Jedna z ładniejszych i nowszych (1999) gier tego typu, ale poza tym nic szczególnego. Emulator – MAME.


Metamorphic Force – Kolejna bardzo dobra gra, tym razem nie od Capcomu, a od Konami. Emulator – Winkawaks.


Night Slashers – Tysiące osób czekało na emulację tego tytułu dłuuugie lata i wreszcie od niedawna jest w 100% emulowany! Genialna gra! Polecam. Emulator – MAME.


Oriental Legend – Niewiele na temat tej gry mogę powiedzieć, może hmmm…… jest orientalna? 🙂 Emulator – MAME.


Pretty Soldier Sailor Moon – Ot taki żeński odpowiednik pokemonów, dawniej ten serial królował na Polsacie, to na pewno do dziś ma sporo zwolenniczek w tym kraju, a może nawet zwolenników tez? 🙂 Jak jesteś fanem serialu to to jest dla Ciebie. Emulator – MAME.


Riot City – Kolejny średniak toteż nie będę się o nim rozpisywal, bo i po co? Emulator – MAME.


Shadow Force – Mój ulubiony przedstawiciel gatunku, nieco odmienny system niż ten w Capcomowych bijatykach i kilka fajnych „udziwnień”, które warto sprawdzić. Emulator – MAME.


Streets of Rage II – Średniak na całej linii. Emulator – MAME.


Teenage Mutant Ninja Turtles – Niewiele się różni od konwertu z Pegasus’a w którego to grał pewnie każdy, fajna jest opcja grania na 4, ale wymaga co najmniej 2 padów, bo klawiatura się przy już 3 osobnikach za bardzo blokuje. Emulator – MAME.


The Crystal of Kings – Od niedawna emulowany fajny fighter (grafa niezła jest no i te czary!) Emulator – MAME, Crystal System Emulator.


The King of Dragons – Capcom królem tego typu gier jest 🙂 Emulator – WinKawaks.


The Punisher – Następna genialna gra, zgadnijcie z jakiej firmy? Podpowiem, że słynie z gier 2D i jej nazwa zaczyna się na C :). Emulator – WinKawaks.


The Simpsons – dla mnie badziew, ale może tobie się spodoba? Emulator – MAME.


Undercover Cops – Tajne gliny rozwalają meliny 🙂 Poczuj się jak Chuck Norris i kopnij wszystkich z pół obrotu. Emulator – MAME.


Violent Storm – Extra tytuł, jeden z debeściaków tego przeglądu. Emulator – MAME.


Warriors of Fate – Kolejny gigant od Capcom, na koniach się jeździ i w ogóle, nawet z łuku można postrzelać.


X-Men – Nic nadzwyczajnego.

Data dodania: 28 stycznia 2006Autor: Snake


Copyright by EmuSite Team; 2006-2019
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka