Najlepsze gry na PlayStation 2 (PS2)

Na początku sierpnia na forum EmuSite wystartował plebiscyt, którego celem było wyłonienie najlepszej, zdaniem społeczności naszego forum, gry jaka ukazała się na PlayStation 2. Teraz czas na jego podsumowanie.

Po podliczeniu głosów okazało się, że wiele tytułów zajmuje pozycje ex aequo. Dlatego w sytuacji gdzie dwie gry miały równą ilość głosów o ostatecznej lokacie zadecydowała średnia ocena jaką dana pozycja posiada w Internecie. Czas poznać TOP 10 forumowiczów EmuSite.

10 – Shadow of the Colossus
Wspaniała, epicka historia twórców kultowego w pewnych kręgach „ICO”. W tej grze stanęliśmy naprzeciw gigantycznym kolosom, stworzeniom, których unicestwienie oznaczało przywrócenie duszy ukochanej głównego bohatera. Shadow of the Colossus to nie jest zwykła gra przygodowa. To opowieść o dążeniu do celu kosztem innych, wymuszająca na graczu podejmowanie dramatycznych decyzji.

9 – Black
To, co działo się na ekranie podczas sesji w Blacka można określić mianem wizualnej orgii. Ekipa Criterion odpowiedzialna za arkadowe wyścigi Burnout przeniosła cały ładunek energii ze swej flagowej serii na ten shooter. Nieustanna rzeźnia oraz ciągłe wybuchy połączone z możliwością korzystania ze spluw o dużym kalibrze nie pozwalały swego czasu odejść od telewizora. Nie ma tu wymyślnych misji oraz skomplikowanego scenariusza. Liczy się tylko czysta jatka. Idź do przodu i rozwal co się da.

8- Prince of Persia: Sands of Time
Po serii remaków „oryginalnych” przygód księcia nadszedł czas na pierwszą pełnoprawną grę z serii po wielu latach. UbiSoft pokazał poprzez „Piaski Czasu” jak powinno się przenosić popularne serie 2D w trzeci wymiar (w tym miejscu możemy zapomnieć o średnio udanym Prince of Persia 3D). O sukcesie gry zdecydowały elementy eksploracyjne i akrobatyczne umiejętności księcia, które gracz otrzymywał do dyspozycji oraz baśniowy klimat. Na uwagę zasługują również dwie kolejne części trylogii.

7 – Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Trzecia część tej popularnej serii przyniosła wiele interesujących zmian. Po raz pierwszy obszarem naszych działań nie były pomieszczenia zamknięte a dżungla. Nasz bohater walczył nie tylko z wrogimi sobie ludźmi, ale również z groźnymi zwierzętami. Pojawił się system walki wręcz oraz ciekawe opcje kamuflażu. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów.

6 – Grand Theft Auto: San Andreas
GTA:SA to nie tylko genialna gra, to prawdziwy symbol interaktywnej rozrywki. Panowie z Rockstar w 2004 roku dokonali prawdziwego cudu, wykorzystując w pełni moce przerobowe PlayStation 2 dostarczyli graczom produkt niemal idealny, który w ogromnej mierze przyczynił się do rozpowszechnienia się sandboxów w świecie gier video.

5 – Gran Turismo 4
Możemy się kłócić o to, czy model jazdy w GT4 jest prawdziwą symulacją czy wielką ściemą, czy system zniszczeń jest naprawdę potrzebny, czy gra ma archaiczne rozwiązania, ale to nie jest istotne. Najważniejsze jest to, że czwarta część Gran Turismo posiada po prostu pełne pokłady miodu i nie pozwala na oderwanie się od telewizora.

4 – Tekken 5
Po nieudanej części czwartej autorzy postanowili wrócić do starych, sprawdzonych rozwiązań dokonując tylko takich poprawek, które nie zaburzą kształtowanego od lat systemu walki. Piąty Turniej o Tytuł Króla Żelaznej Pięści zarządził i jest zdecydowanie najlepszą bijatyką dostępną na czarnulkę.

3 – Final Fantasy X
W pierwszych latach funkcjonowania PlayStation 2 była to jedna z tych pozycji, na które oczekuje się z wypiekami na twarzy. Historia Tidusa i jego paczki okazuje się być wciągająca nawet po ładnych kilku latach od daty premiery. Pomimo iż FFX nieco zestarzało się graficznie to gameplayowo nadal utrzymuje wysoki poziom. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier na czarną maszynkę.

2 – God of War
Pierwsze sekundy z God of War budzą ogromne emocje a dalej jest tylko lepiej. Mordercze akrobacje Kratosa budzą podziw a broń, którą się posługuje – Ostrza Chaosu to jedna z najlepiej zaprojektowanych oręży w historii gier video. Dodajcie do tego fenomenalną grafikę i scenariusz – mamy hit.

1 – God of War 2
Oto gra, która według użytkowników forum EmuSite jest najlepszym tytułem dostępnych na PlayStation 2. W porównaniu z poprzednikiem doczekaliśmy się mocniejszego scenariusza, ulepszonej grafiki, odświeżonego systemu ciosów oraz znacznie więcej emocji płynących z grania. God of War 2 to tytuł, który wycisnął ostatnie soki z czarnulki, ukazał szczyt jej możliwości, potwierdził jej potęgę. Wielka gra.

Data dodania: 16 stycznia 2010Autor: czapel


Copyright by EmuSite Team; 2006-2020
Design by Patryk M. (patro)

All rights reserved.

statystyka